Jihočechům ve 2. lize se přestalo dařit, Tábor i Písek prohrály podruhé za sebou. Oba venku

31.01.2024


Po víkendové pauze vyplněné historicky prvním Utkáním hvězd 2. ligy se dal znovu do pohybu zápasový program v obou nadstavbových skupinách třetí nejvyšší celostátní soutěže. Oba jihočeské týmy se představily na kluzištích soupeřů a oba prohrály podruhé v řadě. Druhý Tábor po neúspěchu na ledě třetí Příbrami ztratil bodový kontakt s lídrem tabulky Chomutovem. Písečtí Králové se neprosadili v Chebu a zbrzdila se jejich cesta za postupem do předkola play off.


PŘÍBRAM / CHEB – Na příbramském ledě otevřel skóre extáborský útočník Josef Hasman, jenž na pravém kruhu odzbrojil jednoho z protihráčů a bekhendovou kličkou překonal Davida Gábu. Teprve za stavu 3:0 v polovině základní hrací doby se probudili střelecky také hosté a Jiří Severa kontroval švihem z prostoru mezi kruhy. Naděje „kohoutů“ vzrostly po úspěšné Hunově teči Severovy střely v početní výhodě, jenže potom využili přesilovku také Středočeši, kteří nakonec zpečetili výsledek při power play hostů. „Výkon byl v rozhodujících momentech lehkovážný. Chtěli jsme soupeře zasypat střelami, ale bylo jich málo. Musíme zlepšit týmové pojetí,“ řekl asistent Richard Lobo.

Také v Chebu získal domácí tým náskok 3:0. Stihl to ještě před první sirénou. „Úvodní dvacetiminutovka se nám nepovedla. Hráli jsme liknavě, nedůrazně, alibisticky,“ rekapituloval písecký kouč Milan Mazanec. Na začátku druhého dějství podnikl sólovou jízdu chebský Marek Švec, ale zakončil do boční sítě. Skóre se změnilo až ve třetí části. O finální úpravu se postarali Králové od řeky Otavy, když Západočeši po buly v obranném pásmu ztratili kotouč, který se odrazil k Martinu Koupalovi a ten nápřahem z levého kruhu zaznamenal jedinou trefu hostí. „Postupně jsme srovnali a místy docela ovládli hru, ale nedokázali jsme nic udělat s výsledkem,“ dodal zklamaně trenér.   

2. liga Západ, skupina o 1. – 8. místo, 35. kolo:

HC Příbram – HC Tábor 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly a nahrávky:
4. Hasman, 13. D. Krejčí (Kafka, Gengel), 29. Zdeněk (Josefus), 56. Duchan (R. Jelínek, L. Bednařík), 59. Havlín (Hasman) – 30. Severa (R. Huna, Zadražil), 52. R. Huna (Severa, J. Matušík).
Rozhodčí: Hacaperka – Gabriel, Figer.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 2:1.
Diváků: 795.
HC Tábor: D. Gába – Říha, Plášil, M. Jáchym, J. Suchánek, Hubata, K. Černý, Hajič – A. Zeman, Milfait, Krliš, Šulek, J. Matušík, Seidl, R. Huna, Zadražil, Severa, Prášek, P. Zíb, Mil. Dančišin. Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo.
Hrálo se 31. ledna 2024.

2. liga Západ, skupina o 9. – 15. místo, 35. kolo:

HC Stadion Cheb – IHC Králové Písek 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Góly a nahrávky:
6. Čejka (Tóth, Innanmaa), 10. Krutina (Davídek, Šik), 19. Rozhon (Švec, Stejskal) – 47. Koupal (Pechlát, F. Kolář).
Rozhodčí: K. Hlinka – Motl, Bertlík.
Vyloučení: 4:2.
Využití: 0:0.
Diváků: 235.
IHC Písek: T. Dvořák – Radoš, Čunát, L. Pavlát, J. Turek, Vajner, Tolar – Marcilis, L. Volf, Matiášek, Rousek, J. Pouzar ml., Gracholskij, Petrásek, Koupal, Hollar, Pechlát, F. Kolář, Václ. Brož. Trenéři Milan Mazanec a Radek Volf st.
Hrálo se 31. ledna 2024.

(lho)Krátké zprávy
29. 02. 2024 Před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Příbramí ocenil domácí klub zastoupený předsedou Michalem Šušákem trojici osobností spojených s táborským hokejem. Gratulaci k životní šedesátce a památeční dres přijal bývalý rozhodčí a nyní předseda Jč KVV Českého hokeje Evžen Kostka, také bývalý hráč a současný manažer A-týmu Miroslav Volena. Blahopřání k osmdesátinám spolu s dresem se dočkal i dlouholetý funkcionář Stanislav Bergr.
28. 02. 2024 Kanadskému bodování Univerzitní ligy (ULLH) nadále vévodí Tomáš Vochozka z týmu Black Dogs Budweis, jenž dosud nashromáždil 28 bodů za 9 gólů a 19 asistencí. Jeho týmový kolega Matouš Masopust figuruje na páté pozici s 23 body (17 + 6) a zároveň vede tabulku kanonýrů. Pátý mezi střelci je Vojtěch Krcho (Black Dogs) s 11 góly.
27. 02. 2024 Liga juniorů, 27. kolo: IHC Králové Písek - HC Meteor Třemošná 5:4 (2:2, 1:2, 2:0). Góly a nahrávky vítězů: 19. Jeník (Pittr), 20. Sládek (Pittr, Čunát), 25. Kozlík (Škrdlant, Smetana), 43. Škrdlant (Velíšek, Kozlík), 48. Pittr (Tolar).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie