Jedenáctý ročník Markova memoriálu nabídne souboje pěti dorosteneckých týmů

09.04.2024


Nadační fond Jana Marka s přispěním Města Jindřichův Hradec chystají ve dnech 20. – 21. dubna jedenáctý ročník Memoriálu Jana Marka v kategorii dorostu, aktuálně pro hráče narozené v roce 2008, k uctění památky tragicky zesnulého reprezentačního útočníka a hradeckého patriota. K obhajobě celkového prvenství přicestuje vítěz posledních dvou ročníků EC Red Bull Salcburk. Dále se zúčastní domácí Střelci, českobudějovický Motor, Škoda Plzeň a pražská Sparta.


J. HRADEC – Čestné vhazování před úvodním zápasem tradičně provedou otec tragicky zesnulého mistra světa z roku 2010 Jan Marek st. a hokejistův syn Jan Marek nejml. Po třetím sobotním utkání se přeruší turnaj a zástupci všech týmů zamíří k pietnímu aktu na městský hřbitov. Hraje se systémem každý s každým třikrát patnáct minut čistého času. V případě nerozhodného výsledku následují samostatné nájezdy. Ceny nejlepším hráčům budou předávat  osobnosti z hokejového prostředí i veřejného života. Neměl by chybět hradecký starosta Michal Kozár. „Podporuje nás vedení města, které zařadilo memoriál mezi letošní významné akce,“ připomíná hlavní organizátor Jan Hanzálek.   

Ladislav Lhota  

Přehled vítězů:

2013 – EV Regensburg
2014 – HC Oceláři Třinec
2015 – Motor Č. Budějovice
2016 – Rytíři Kladno
2017 – Mountfield Hradec Králové
2018 – Mountfield Hradec Králové
2019 – Rytíři Kladno
2020 – nehrálo se
2021 – Motor Č. Budějovice
2022 – Red Bull Salcburk
2023 – Red Bull Salcburk


Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie