Hradečtí Střelci v dohrávce 13. kola Krajské ligy zvítězili doma nad krumlovským Slavojem

11.01.2024

Zimní stadion Jana Marka v Jindřichově Hradci hostil dohrávku předvánočního 13. kola Krajské ligy mužů mezi domácími Střelci a Slavojem Český Krumlov. Z nerozhodného stavu po dvou třetinách se v závěru šťastněji vyhrabal hradecký tým díky třem gólům dosaženým v rozmezí necelých osmi minut. Hosté v improvizované sestavě (zejména v obraně) zkoušeli bez úspěchu power play a zůstali osmí v tabulce. Střelci propluli na pátou příčku.

J. HRADEC – Krumlovští šli rychle do vedení zásluhou veterána Jiřího Vondřicha. Domácí záhy vyrovnali z přesilovky. Potom třikrát získali náskok a třikrát ho ztratili. Rozhodly teprve slepené góly Filipa Svobody a Vojtěcha Tržila. „Co jsme chtěli hrát my, to hrál soupeř, který hodně kousal. Pouštěli jsme ho do zápasu zbytečnými chybami. Příště se jich musíme vyvarovat,“ hlásil kouč vítězů Vladimír Reisner. Celek Slavoje disponoval pouze pěti obránci, z nichž dva byli junioři (Jakub Bednařík, Václav Taraba) a jeden debutant (Jan Lochmann). V útoku znovu nastoupil dorostenec Jan Rizák. „Zápas neměl valnou úroveň. Víc by mu slušela remíza,“ řekl za hosty Vilém Migl ml.

Krajská liga, dohrávka 13. kola:

HC Střelci J. Hradec – HC Slavoj Č. Krumlov 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
5. J. Heřmánek (Ištvánik, Egert), 16. F. Šimek (V. Tržil), 24. F. Svoboda (F. Šimek, V. Tržil), 50. F. Šimek (F. Svoboda, V. Tržil), 56. F. Svoboda (F. Šimek, Popelka), 58. V. Tržil (F. Svoboda, D. Košťál) – 2. Vondřich (J. Krcho), 22. J. Krcho (M. Lukeš, Vondřich), 33. Mil. Klíma (Sumerauer, J. Anderle), 52. J. Anderle (Mil. Klíma).
Rozhodčí: T. Novotný – Mich. Dančišin, Bušta.
Vyloučení: 4:5.
Diváků: 89.
HC Střelci: Š. Vácha – Punda, Popelka, J. Kocar ml., Ištvánik, Drbal, Janeček – V. Tržil, F. Šimek, F. Svoboda, Egert, D. Košťál, J. Heřmánek, Kubín, Gurka, Štrajt, J. Košťál. Trenéři Vladimír Reisner a Robert Procházka.
Č. Krumlov: Spáčil – J. Bednařík, Ferebauer, Gallistl, Taraba, Lochmann – J. Anderle, Sumerauer, Mil. Klíma, M. Lukeš, Berný, Michalec, Rizák, J. Krcho, Vondřich. Trenér Vilém Migl ml.
Hrálo se 11. ledna 2024.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.