Hokejisté Tábora uťali v Chomutově vítěznou sérii Pirátů a vystřídali je v čele tabulky

07.11.2023


Přímá bitva o prvenství v druholigové skupině Západ se konala na chomutovském ledě s jednodenním předstihem proti řádnému termínu 14. kola, neboť zdejší Rocknet aréna se chystala jako hostitelské místo atraktivního Turnaje pěti zemí reprezentačních výběrů U20 coby generálky na prosincové MS. Domácí Piráti dvakrát smazali náskok Tábora, ale potřetí jim nepomohla ani power play a uzavřeli sérii osmi výher. Jihočeský tým bodoval ve všech dosavadních zápasech.


CHOMUTOV – Do sestavy Severočechů se vrátil z prvoligového Přerova útočník Jan Svoboda, hosté premiérově nasadili osmnáctiletého beka Matyáše Cíchu. Skóre otevřel Jakub Matušík, jenž u pravé tyčky pohotově zareagoval na přihrávku Ondřeje Šulka. Vyrovnala velezkušená dvojice František Lukeš – Viktor Hübl, jenže Karel Plášil bombou od modré v přesilovce přidal druhý gól. Ztrátu smázl Jakub Chrpa, ale již za tři minuty Jiří Severa nápřahem z mezikruží překonal Martina Altrichtra ml. „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ nebál se říct kouč Tomáš Matušík. „Měli jsme lepší pohyb a trochu víc střel. Nic to však nemění na tom, že Chomutov disponuje výborným týmem,“ dodal uznale.

2. liga, skupina Západ, předehrávka 14. kola:

Piráti Chomutov – HC Tábor 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly a nahrávky:
16. Fr. Lukeš (V. Hübl), 47. Chrpa (Seemann) – 8. J. Matušík (Šulek, Seidl), 30. Plášil (Severa, J. Matušík), 50. Severa (Zadražil, P. Zíb).
Rozhodčí: Zeliska – L. Sýkora, Teršíp.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 0:1.
Diváků: 1 619.
HC Tábor: D. Gába – Hubata, Plášil, Říha, J. Suchánek, A. Čížek, Hajič, Cícha – Severa, Zadražil, Krliš, Šulek, J. Matušík, Seidl, A. Zeman, Mil. Dančišin, Milfait, Jan Bárta, P. Zíb, J. Nevšímal. Trenéři Tomáš Matušík a Petr Bačo.
Hrálo se 7. listopadu 2023.

(lho)Krátké zprávy
29. 05. 2024 České reprezentanty, kteří před třemi dny získali titul mistrů světa, přijal v pražské Kramářově vile ministerský předseda Petr Fiala. Celý tým obdržel Medaili Karla Kramáře (nejvyšší možné ocenění od předsedy vlády), každý hráč převzal Pamětní list za vzornou reprezentaci. Spolu s téměř kompletním realizačním týmem se přijetí ve středu 29. května zúčastnilo dvanáct zlatých hokejistů. Z trojice jihočeských odchovanců se dostavil pouze Lukáš Sedlák.
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie