Hluboká vyhrála ve finále i podruhé. Brankářské jedničky musely předčasně pod sprchy

17.03.2024


Milevští zůstávali neporažení celou sezonu, ale ve finále Krajské ligy utrpěli od Hluboké druhou porážku v řadě. Zatímco doma svěřenci Františka Ševčíka dokázali srovnat z 2:7 na 7:7, byť nakonec padli 7:9, v Budvar aréně už nesmazali manko 0:5. V závěru dali dva góly, na víc však nestačilo jejich úsilí. Krátce před třetí sirénou se strhla hromadná bitka, do níž se zapojil i milevský gólman Michael Panec, načež hlubocký protějšek František Dašek odkopl jeho spadlou masku.


Č. BUDĚJOVICE – Obě brankářské jedničky dostaly trest do konce zápasu, což není obvyklý úkaz. Dvacet čtyři vteřiny před třetí sirénou rozdali soudci dohromady 119 trestných minut. Byla to kaňka na druhém finálovém večeru, který neměl tak férový průběh jako ten první v Milevsku. Hráči obou týmů vykazovali o poznání vyšší nervozitu a také publikum, jemuž dominovala hlučnější milevská skupina, nepoužívalo jenom sportovní hesla. Po herní stránce působili hosté od začátku jakoby zakřiknutě a Rytíři je trestali účinnou koncovkou, při níž uplatňovali šikovnost i důraz. Pro zranění nohy odstoupil Martin Hanzal, neskutečný výkon podal veterán Kamil Ťoupal.

Co řekli trenéři?
Filip Hejda, Hluboká:
„Přistoupili jsme k utkání znovu koncentrovaně. Chtěli jsme být hodně na kotouči, dobře kombinovat, nepouštět soupeře do přečíslení. Dařilo se nám to do stavu 5:0. Drobné chybičky potom způsobily, že jsme dostali dva góly. Tentokrát jsme nepřipustili podobné drama jako v prvním duelu. Milevsko má výborný tým, ale mladý. Zkušenost je na naší straně.“
František Ševčík, Milevsko: „Ve finále zatím postrádáme de facto všechny důležité atributy. Především odvahu. Soupeř chce daleko víc. Nepředvádíme to, co bychom měli. Na všech postech. Jsme hodně laxní a chybí nám srdíčko, bez kterého to nepůjde. Někteří kluci hrají svůj strop, ale opory týmu zůstávají za svými možnostmi. Bitka v závěru? Nic bych za tím nehledal, je to součást play off.“    

Krajská liga, finále play off, 2. zápas:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Milevsko 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
Góly a nahrávky:
4. D. Nedorost (Formánek, M. Hanzal), 19. Moudrý (Robin Rákosník, Arnold), 31. J. Melichar ml., 35. Schmidmayer (Miler), 36. Schmidmayer (Miler) – 50. V. Krcho, 57. M. Masopust (Januška).
Rozhodčí: M. Matoušek, Jílek – Diviš, Bušta.
Vyloučení: 8:6, navíc Schmidmayer, Formánek (oba Hluboká), Panec (Milevsko) všichni 5 minut + do konce, Michel, Dašek (Hluboká) oba do konce.
Využití: 0:0.
Diváků: 690.
TJ Hluboká: Dašek (60. Vl. Zeman) – Škopek, Dohnal, Robin Rákosník, Roman Rákosník ml., Formánek, K. Ťoupal – Schmidmayer, Miler, K. Vácha, Arnold, Moudrý, Michel, Matys, M. Hanzal (18. J. Melichar ml.), D. Nedorost. Trenéři Filip Hejda a Petr Bělohlav st.
HC Milevsko: Panec (60. D. Novák) – Přívozník, Řezáč, Kohout, Fencl, Hubáček, Štekr – Pouch, V. Krcho, M. Masopust, J. Březina (41. M. Staněk), Jak. Suchan, Vochozka, Chocholoušek, Januška, D. Blažek. Trenéři František Ševčík a Tomáš Prštický.
Hrálo se 17. března 2024.
Stav série:
2:0.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie