Hluboká nasázela sedmičku také Střelcům. Český Krumlov uspěl v prodloužení s Vimperkem

08.01.2023

Hlubočtí Rytíři čtyřiadvacet hodin po vítězství v dohrávce 11. kola Krajské ligy na ledě Samsonu zvítězili shodným poměrem 7:2 také doma v 17. kole nad hradeckými Střelci. Úspěchy je posunuly na třetí příčku jihočeského pořadí se ztrátou jediného bodu za druhý celek Milevska. Na krumlovském ledě se konal přímý souboj o důležité osmé místo. Domácí Slavoj stanovil výhru nad Vimperkem v nastaveném čase díky bratrské spolupráci Josefa a Vojtěcha Krcha.

JIŽNÍ ČECHY – Vývoj utkání pod hlubockým zámkem určili Rytíři čtyřmi góly za prvních jedenáct minut. Potrestali každé zaváhání hradeckých Střelců. Útočník hostí Matěj Štrajt si navíc nepříjemně poranil koleno, po ošetření se však obětavě vrátil do hry. Síly se vyrovnaly, ale smazání ztráty bylo pro tým Jindřichova Hradce příliš velkým soustem. „Od druhé části jsme hodně polevili, byla znát únava z duelu na Samsonu. Soupeř předváděl pěkný a důrazný hokej, museli jsme hodně přidat, abychom si pohlídali výsledek,“ přiznal kouč vítězů Petr Bělohlav. „Ve druhé třetině jsme nabourali hru domácích ve středním pásmu, ale nevyužili jsme šance,“ litoval za poražené Vladimír Reisner.

Souboj Českého Krumlova a Vimperka, týmů na hraně postupové osmičky do play off, měl napovědět kdo s koho. V závěru první části vyrovnaného mače otevřel skóre vimperský bek Jan Předota, jenže za necelou minutu srovnal navrátilec do krumlovské sestavy Josef Krcho. Autoři obou gólů hráli shodou okolností s osmičkou na dresu. Na startu třetího dějství vrátil Vimperku náskok ve vlastním oslabení junior David Kašpar, ale Vojtěch Krcho z přesilovky za pět minut dvanáct zařídil prodloužení, ve kterém po vyhraném buly spolu s bratrem Josefem rozhodli za pouhých osmnáct vteřin. „Byla to hezká akce,“ chválil kouč Vilém Migl ml. „Remíza byla spravedlivá,“ uznal trenér hostí Ondřej Předota.

Krajská liga, dohrávky 17. kola:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Střelci J. Hradec 7:2 (4:0, 1:2, 2:0)
2. Robin Rákosník (Arnold, Moudrý), 5. Michel (Arnold, Robin Rákosník), 7. Miler (K. Vácha), 11. Matys (E. Bahula), 39. Matys (Adam), 45. Miler (Schmidmayer, Formánek), 60. E. Bahula (Matys) – 24. Gurka (H. Havelka, T. Novák), 25. F. Šimek (Egert).
Rozhodčí: Vokoun – Voráček, Knor.
Vyloučení: 6:5.
Diváků: 149.
TJ Hluboká: Dašek – Škopek, Žlůva, Robin Rákosník, J. Melichar ml., Formánek, Adam – Schmidmayer, Miler, K. Vácha, Arnold, Moudrý, Michel, Matys, Maurenz, E. Bahula. Trenéři Petr Bělohlav a František Dašek.
HC Střelci: Š. Vácha – V. Tržil, Popelka, J. Kocar ml., Punda, Vylít, Ištvánik – Egert, Bastl, F. Šimek, F. Svoboda, Strnad, J. Košťál, Štrajt, Gurka, H. Havelka, T. Novák. Trenéři Vladimír Reisner a Robert Procházka.
Hrálo se 8. ledna 2023.

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Vimperk 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)
20. J. Krcho (J. Anderle, J. Fučík), 57. V. Krcho (D. Svoboda, Michalec), 61. V. Krcho (J. Krcho) – 19. J. Předota (J. Sitter, Korous), 42. Kašpar (J. Předota, J. Sitter).
Rozhodčí: T. Novotný – O. Svoboda, Komzák.
Vyloučení: 6:7.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 157.
Č. Krumlov: Spáčil – Machálek, Kozák, D. Svoboda, J. Fučík, M. Šimek, P. Korytar – J. Kadlec, Vondřich, Mil. Klíma, V. Krcho, J. Krcho, J. Anderle, Michalec, Hakl, Berný, Lamač. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.
HC Vimperk: Marek Dvořák – L. Turek, J. Předota, Topinka, Šaršok, M. Horejš, Jan Lang – Kašpar, Šafář, J. Sitter, R. Sitter, Korous, P. Novotný, Koška, Holub, Paukner. Trenéři Ondřej Předota a Karel Drabeš.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.