Hluboká a Vajgar zvítězily o gól, Č. Krumlov o pět. Tábor B uzavřel štědrý víkend ve Strakonicích

16.12.2018

Na třetí adventní neděli připadly v Krajské lize tři dohrávky 14. kola. V duelu Hluboká – Milevsko rozhodli domácí o těsném vítězství pouhých pět vteřin před třetí sirénou. Stejným výsledkem 3:2 si poradil hradecký Vajgar se svými hosty z Vimperka, kteří však jenom dotahovali. Český Krumlov hladce smetl béčko Pelhřimova. V předehrávce 16. kola, jehož řádný termín bude 29. prosince, Strakonice padly v nájezdech s Táborem B. Ten posbíral za víkend pět bodů.

JIŽNÍ ČECHY – Partie na českokrumlovském ledě začala překvapivě, když skóre otevřeli pelhřimovští rezervisté, kteří přicestovali ve značně prořídlé sestavě. Do branky se postavil devatenáctiletý David Šťastný hostující z Jihlavy, obranu musel doplnit osobně trenér Radek Šáda, aby se mohly střídat dvě dvojice. Útočníků bylo osm. Domácí otočili stav do první přestávky a od druhého dějství navyšovali náskok. Bez problémů dospěli k jasnému výsledku. „Utkání jsme měli pod kontrolou. Těší nás, že se nikdo nezranil. Získali jsme povinné tři body,“ hodnotil věcně asistent Vilém Migl ml. „Hráli jsme líp než minule, ale v závěru nám chyběly síly,“ přiznal Radek Šáda.

Hlubočtí Rytíři ve druhém domácím utkání pod otevřeným nebem navázali na úspěšný průběh sezony a po vyrovnaném boji s Milevskem získali šťastné vítězství, které je posunulo na třetí místo v tabulce. Na 3:2 upravil kapitán Josef Miler střelou z kruhu při pětiminutové přesilovce v čase 59.55. „Byl to remízový zápas. Hosté hráli výborně. Už jsme se chystali na prodloužení, ale vůbec nám nevadilo, že Pepa Miler takto oslavil své devětadvacáté narozeniny,“ usmíval se kouč Miroslav Šulista. „Mužstvo chválím za výkon, jen je škoda neproměněných šancí v první a druhé třetině. Třetí gól jsme dostali po jasném faulu ve středu kluziště,“ mračil se na rozhodčí trenér poražených Emil Švec st.

Pomsta byla sladká

V Jindřichově Hradci domácí tým prahl po odvetě za ztracené body z prvního letošního souboje s Vimperkem, který sice pod Boubínem vyhrál 4:2, ale od zeleného stolu platí výsledek 0:5 kvůli neoprávněnému startu juniora Davida Mihulky. Hráči Vajgaru splnili svůj cíl. Od počátku vedli a nakonec uhájili nejtěsnější náskok. „Měli jsme jasnou motivaci a kluci po většinu zápasu dodržovali pokyny. Napadali protihráče hodně vysoko, čímž předcházeli přečíslení ze strany soupeře. Ale vítězství nás stálo více sil, než to předchozí,“ konstatoval manažer Jiří Skořepa. „Hráli jsme dobře odzadu, ale srážela nás jalovost při zakončení,“ krčil rameny vimperský asistent Pavel Předota.

Loňský finalista Krajské ligy, tým Strakonic, neprožívá nejlepší období, což se potvrdilo u břehu Otavy v předehrávce 16. kola s táborským béčkem. Svěřencům Milana Řehoře a Stanislava Kašpara patřil nástup, drželi vedení až do 58. minuty, jenže soupeř si vynutil prodloužení a nakonec získal prémii v samostatných nájezdech. „Vytvořili jsme si spoustu vyložených šancí, ale nedůrazné zakončení rozhodlo o ztrátě bodů,“ věděl strakonický manažer Roman Heimlich. „Zpočátku nás domácí přehrávali. Nemohli jsme se rozhýbat po sobotním utkání s Radomyšlí. Postupně se zlepšil výkon a v nájezdech jsme byli šikovnější i šťastnější,“ liboval si kouč vítězů Štěpán Kadilák st.

Krajská liga, dohrávky 14. kola:

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
15. J. Krcho (Vondřich), 16. Michalec, 21. Klíma (F. Čížek, Gallistl), 29. Hakl (Michalec), 46. Svěchota (Gallistl), 57. Svěchota (Klíma, Gallistl), 59. Klíma – 10. Moucha (Šulák), 48. J. Vrátný (B. Svoboda).
Rozhodčí: D. Čáp – P. Šimánek, J. Beránek.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 2:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 120.
Č. Krumlov: Spáčil – Malovec, F. Čížek, D. Svoboda, Andrýsek, M. Šimek – Kadlec, J. Krcho, Vondřich, Svěchota, Klíma, Gallistl, Michalec, Hakl, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Pelhřimov B: D. Šťastný – Vaněk, Bříza, Šáda, Hráček – Šulák, Kadleček, J. Vrátný, B. Svoboda, Zadražil, Štěpán, Buchta, Moucha. Hrající trenér Radek Šáda.
Hrálo se 16. prosince.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Milevsko 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
14. Matys (Heřmánek, J. Šimek), 38. Robin Rákosník, 60. Miler (Moudrý, E. Bahula) – 6. Suchan, 31. T. Hájek (Radosta, J. Müller).
Rozhodčí: Poskočil – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 6:7, navíc Fořt, Panec (Milevsko) oba 10 minut, Šimák (Milevsko) 5 minut + do konce.
Diváků: 218.
TJ Hluboká: Dašek – Robin Rákosník, Hejda, Žlůva, Heřmánek, Formánek, J. Kříž – Moudrý, Miler, E. Bahula, Matys, Oulík, J. Šimek, Matěj Dvořák, Fiala, Maurenz. Trenér Miroslav Šulista.
HC Milevsko: Panec – Štych, Pletka, J. Havran, Hamerle, Fořt, Votruba – T. Bílek, J. Müller, T. Hájek, Seidl, Šimák, Kořánek, Sláma, Suchan, Radosta, Reindl. Trenér Emil Švec st.

HC Vajgar J. Hradec – HC Vimperk 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
5. Ondřej (Chmel), 20. Lazorišák (J. Mazanec), 50. Kubín (J. Mazanec) – 34. J. Hanzal (J. Sitter), 58. J. Hanzal (P. Novotný, Paule).
Rozhodčí: Trnka – J. Macháček, Zelenka.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 0:2.
Diváků: 340.
HC Vajgar: Kouba – Chmel, T. Tržil, Jon, Popelka, Janeček, Ištvánik – V. Tržil, Pucher st., Ondřej, D. Mihulka ml., Lazorišák, J. Mazanec, Mat. Jindra, Kalvas, Gurka, Kubín. Trenéři Robert Procházka, David Mihulka st. a Zdeněk Ledvinka.
HC Vimperk: Robl – O. Předota, Janásek, Chval, J. Předota, Kačmár, Horejš – Binder (41. P. Novotný), J. Hanzal, Paule, R. Sitter, R. Suchánek ml., J. Sitter, Bojer, Korous, Fleischman. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.

Předehrávka 16. kola:

HC Strakonice – HC Tábor B 3:4 sn (2:0, 1:2, 0:1 – 0:0)
10. Ruda (P. Řehoř, L. Hrubý), 15. T. Růžička (Ruda, D. Kovář), 35. P. Řehoř – 21. Duben (Syrovátka, Růžek), 28. Jankovský (Mich. Jelínek, T. Kratochvíl), 58. Mart. Novák (Syrovátka), rozh. nájezd Bouška.
Rozhodčí: F. Svoboda – M. Matoušek, Němec.
Vyloučení: 7:7, navíc L. Hrubý (Strakonice), Hastrman (Tábor) oba 5 minut + do konce za vzájemnou bitku.
Diváků: 220.
HC Strakonice: Štrobl – M. Hrubý, D. Škoda, D. Kovář, Jan Hřebíček, Kopenec, L. Hrubý – P. Řehoř, T. Růžička, Ruda, M. Müller, Mikeš, P. Šebesta, L. Bednařík, J. Švec, Jiřinec, Samohejl. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Tábor B: Mich. Novák – Růžek, Raiterman, Bouška, T. Hošek, Košař, P. Hošek, Dudák – Pípal, Syrovátka, Duben, Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, Mart. Novák, Mich. Jelínek, Hastrman. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.

19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.
19. 04. 2024 Krajský výkonný výbor Českého hokeje projednal odvolání klubu TJ Sokol Radomyšl proti trestu hráče Josefa Slavíka, kterému jihočeská disciplinárka zastavila činnost na osmnáct měsíců, a potvrdil platnost verdiktu v plném rozsahu. Ve zdůvodnění se uvádí, že inzultace čárového rozhodčího jmenovaným hráčem měla za následek zranění doložené lékařskou zprávou.
19. 04. 2024 Ze čtyřletého bloku vzájemné spolupráce, na kterém se dohodly České Budějovice, Jihočeský kraj a Český hokej, nebude profitovat pouze metropole pod Černou věží, kde se uskuteční MS žen 2025 a České hokejové hry 2026 resp. 2028. Zapojí se také další jihočeská města Písek, Tábor a Jindřichův Hradec, v nichž se budou konat reprezentační akce v kategoriích U16 a U20.