Hlubočtí Rytíři zastavili veselskou Lokomotivu a postoupili do finále play off

05.03.2024


Potřetí na jiném ledě (Hokejové centrum Pouzar, Zimní stadion Veselí, Budvar aréna), potřetí vítězně pro hlubocké Rytíře. Celkovým skóre 3:0 na zápasy se uzavřela semifinálová série play off Krajské ligy mezi Hlubokou a týmem Lokomotivy Veselí nad Lužnicí. Zápasy byly relativně vyrovnané, ale mužstvo z romantického podzámčí se drželo stále o krok vpředu. Celek od Lužnice statečně bojoval, jeho nevýhodou se stal užší kádr s přibývajícími marody.


Č. BUDĚJOVICE – Do sestavy domácích se v Budvar aréně vrátil Martin Hanzal, hostům vedle Radka Bendy a Martina Klimeše čerstvě chyběl Jan Marcilis. Vedení zařídil bombou od modré čáry v přesilovce Petr Škopek, náskok pojistil Martin Hanzal. Hráči Lokomotivy snížili, ale gól kapitána Josefa Milera už směroval Rytíře k postupu. V závěru hosté marně zkoušeli power play. „Od začátku jsme byli víc na puku a měli hru pod kontrolou. Zápas nebyl pohledný, naši útočníci určitě umí zahrát líp. Na vině mohla být nervozita nebo únava,“ řekl hlubocký kouč Filip Hejda. „Nakupila se nám zranění, ale děkuju klukům, že nedali soupeři nic zadarmo,“ dodal za poražené Lukáš Míchal.   

Krajská liga, semifinále play off, 3. zápas:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly a nahrávky:
27. Škopek (Arnold), 35. M. Hanzal (D. Nedorost, Matys), 54. Miler (K. Vácha, Schmidmayer) – 50. Mich. Bláha (Vlach).
Rozhodčí: M. Matoušek, A. Ondřej – Ent, Kopřiva.
Vyloučení: 7:4.
Využití: 1:0.
Diváků: 321.
TJ Hluboká: DašekŠkopek, Dohnal, Robin Rákosník, Roman Rákosník ml., Formánek, K. Ťoupal – Schmidmayer, Miler, K. Vácha, Arnold, Moudrý, Michel, Matys, M. Hanzal, D. Nedorost, J. Melichar ml. Trenéři Filip Hejda a Petr Bělohlav st.
Loko Veselí: Ludvík – Klípa, J. Benda, J. Šťastný, F. Čížek, Krampl – J. Krcho, Pechlát, Vlach, Dušák, J. Mikeska, Mich. Bláha, Vaněk, R. Novotný, D. Kratochvíl. Trenér Lukáš Míchal.
Hrálo se 5. března 2024.
Konečný stav série: 3:0.

(lho)Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie