Finále Krajské ligy dostalo správný říz. Milevsko doma odmítlo konec sezony

20.03.2024


Po dvou vítězstvích hlubockých Rytířů si ve třetím finálovém utkání Krajské ligy došel pro výhru na domácím ledě celek Milevska. Dalo se čekat, že suverénní lídr základní části nepřipustí tři porážky v řadě a s nožem na krku se pokusí prodloužit sezonu. Milevští markantně zlepšili pohyb, bojovali se zvýšeným zaujetím a našli oporu v brankáři Davidu Novákovi, jemuž také dvakrát pomohla tyčka. Hosté byli nebezpeční v ofenzivě, ale jejich koncovku trochu provázela smůla.


MILEVSKO – Utkání začínalo v půl deváté večer a siréna ho ukončila ve tři čtvrtě na jedenáct, ale soupeři vůbec nepůsobili ospale. Celých šedesát minut drželi vysoké tempo, předváděli atraktivní ofenzivní hokej nadstandardní krajské úrovně a finálová série dostala konečně správný říz. Bleskově otevřel skóre domácí kapitán Jakub Suchan, jenž příkladně táhl svůj tým a podílel se na dalších gólech. Jeho spoluhráč Matouš Masopust vystřihl hattrick. Rytíře dirigoval Martin Hanzal, který však dvě a půl minuty před závěrem neudržel nervy a po zbytečném faulu musel opustit kluziště. Krátce předtím nechali průchod emocím David Blažek a Lukáš Moudrý, jejich bitka však byla férová.   

Co řekli trenéři?
František Ševčík, Milevsko:
„Hráli jsme o všechno a od začátku bylo patrné, že chceme trochu víc. Od druhé třetiny dostal náš výkon parametry, jaké si představujeme pro play off. Nervózní závěr asi patří k těmto zápasům, ale rozhodčí si s tím poradili a to je v pořádku.“
Filip Hejda, Hluboká: „Na milevských hráčích bylo vidět, že dali do hry více srdíčka. My jsme se nechtěli nechat zahanbit, ale dnes to prostě nestačilo. Dominance, kterou ukázalo Milevsko, zdobila náš tým v předchozích dvou zápasech.“

Krajská liga, finále play off, 3. zápas:

HC Milevsko 1934 – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
Góly a nahrávky:
1. Jak. Suchan (J. Březina), 9. Vochozka (J. Březina, Jak. Suchan), 15. Vochozka (Jak. Suchan), 27. M. Masopust (Janoch, V. Krcho), 35. M. Masopust (Štekr, Jak. Suchan), 56. M. Masopust (Janoch), 58. V. Krcho (M. Masopust) – 17. M. Hanzal (K. Vácha), 19. M. Hanzal (Matys, D. Nedorost), 33. Matys (D. Nedorost), 43. K. Vácha.
Rozhodčí: Šperl, Vokoun – J. Klimeš, Knor.
Vyloučení: 5:8, navíc M. Hanzal (Hluboká) 5 minut + do konce.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 774.
HC Milevsko: D. Novák – Štekr, Řezáč, Kohout, Fencl, Hubáček – Janoch, V. Krcho, M. Masopust, J. Březina, Jak. Suchan, Vochozka, Chocholoušek, Januška, D. Blažek, Pouch. Trenéři František Ševčík a Tomáš Prštický.
TJ Hluboká: Dašek – Škopek, Dohnal, Robin Rákosník, Roman Rákosník ml., Formánek, K. Ťoupal – Schmidmayer, Miler, K. Vácha, Arnold, Moudrý, Michel, Matys, M. Hanzal, D. Nedorost, od 37. navíc J. Melichar. Trenéři Filip Hejda a Petr Bělohlav st.
Hrálo se 20. března 2024.
Stav série:
1:2.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie