Dvě třetiny zůstávala tajenka nejasná. Potom hlubočtí Rytíři zlomili Vimperk

26.02.2024


Krajská liga mužů si zaknihovala historickou premiéru play off hraného již od čtvrtfinále na tři vítězství (best of five). Série Milevsko – Radomyšl, Soběslav – Strakonice resp. Veselí – Jindřichův Hradec skončily shodně 3:0. Navždy první dvojici, která válčila pět zápasů, vytvořily týmy Hluboké a Vimperka. Rozhodující duel se konal v Hokejovém centru Pouzar o slunné neděli 25. února hodinu po poledni, přesto napěchované hlediště sledovalo výborný hokej.


Č. BUDĚJOVICE – Za mantinely stadionu, který poskytl azyl hlubockým Rytířům, se tísnila hlava na hlavě. V úvodním dějství oba týmy prohospodařily po dvou přesilovkách. Na změnu skóre se čekalo téměř do poloviny základní hrací doby. Vedoucí a jak se ukázalo, také vítězný gól, si připsal do statistiky domácí Dalibor Arnold po přihrávce Karla Váchy. Potvrzení úspěchu se dostavilo ve třetí části. Dosti zlomová byla druhá trefa z hole Martina Hanzala dosažená ve vlastním oslabení (za katrem seděl Lukáš Moudrý). Náskok zefektivnil kapitán Josef Miler. Při vyloučení Robina Rákosníka sáhli hosté k power play a do jejich opuštěné klece přesně zacílil obránce Jan Formánek.

Co řekli trenéři?

Filip Hejda, Hluboká: „Oba týmy předvedly nádherný hokej druholigové úrovně. Jsem přesvědčený, že nebylo diváka, nevyjímaje vimperského, jemuž by se nelíbilo dění na ledě. Hrálo se před neskutečnou kulisou, která byla velkým zážitkem pro aktéry. Pochvalu zaslouží všichni, kdo byli součástí našeho týmu, ale také soupeř, byť celou sérii hrál trochu zataženě do obrany a my byli víc na puku. Vimperk se prezentoval výborně. Mladí hráči dokázali konkurovat našim zkušeným borcům.“

Ondřej Předota, Vimperk: „Lidem se musela líbit celá série. Určitě jsme si měli lépe pohlídat závěr třetího zápasu. Dnes jsme tahali za kratší konec a bylo vidět, že nám docházejí síly. Pro zranění nenastoupil útočník Michael Švarc, museli jsme trochu proházet sestavu. Kvůli vyraženým zubům nedohrál kapitán Lukáš Turek. Nicméně kluci podali srdnatý výkon a patří jim dík. Hluboká si zasloužila vítězství.“

Krajská liga, čtvrtfinále play off, 4. zápas:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Vimperk 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly a nahrávky:
29. Arnold (K. Vácha), 45. M. Hanzal, 54. Miler (K. Vácha), 56. Formánek.
Rozhodčí: Jílek, Vokoun – Bušta, Jan Lang.
Vyloučení: 6:2.
Využití: 0:0.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 550.
TJ Hluboká: Dašek – Škopek, Dohnal, Robin Rákosník, Roman Rákosník ml., Formánek, K. Ťoupal – Schmidmayer, Miler, K. Vácha, Arnold, Moudrý, Michel, Matys, M. Hanzal, D. Nedorost. Trenéři Filip Hejda a Petr Bělohlav st.
HC Vimperk: Marek Dvořák – P. Hrůša, M. Horejš, D. Drabeš, L. Turek, Boška, J. Předota – Vavřík, R. Sitter, Holub, Rolínek, J. Šafář, J. Sitter, Kašpar, Koška, P. Novotný. Trenéři Ondřej Předota a Karel Drabeš.
Hrálo se 25. února 2024.
Konečný stav série:
3:2.

(lho)Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie