Dva slepené góly ve třetí periodě stačily Jihočechům k vítězství na chomutovském ledě

29.02.2020


Ve 25. kole prvoligové skupiny o pořadí v play off se českobudějovický lídr představil na ledě chomutovské Rocknet Arény. Domácí nastoupili ve speciálních dresech a hráli ve prospěch tamní nemocnice. Střelecky měli jasně navrch, jenže výborného Milana Kloučka překonali teprve minutu a půl před třetí sirénou. Hosté v tu chvíli vedli o dva góly dosažené v rozpětí 124 vteřin mezi 47. a 49. minutou. Power play už nepřinesla změnu a Motor zase posunul bodový rekord.


CHOMUTOV – Budějovický tým zvedl laťku k neskutečným 142 bodům. Z dosavadních pětapadesáti vystoupení vyšel naprázdno jen pětkrát. Mezi chomutovskými mantinely nastaly podstatné momenty až ve třetí části. Nejprve Zdeněk Doležal po průniku z pravé strany přes obránce prostřelil extáborského Dominika Pavláta. Záhy zvyšoval Martin Beránek, po jeho nápřahu od modré čáry možná tečoval puk někdo z obránců. Domácí snížili ve vlastním oslabení díky průniku Romana Chlouby a jeho střele nad lapačku. „Bohužel nedáváme góly. V závěrečné třetině jsme měli tři tutovky,“ litoval chomutovský asistent Petr Martínek. „Máme na čem pracovat,“ přiznal kouč vítězů Václav Prospal.  

Chance 1. liga, o pořadí v play off, 25. kolo:

HC Piráti Chomutov – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly a nahrávky:
59. Chlouba (Štochl, Stloukal) – 47. Zd. Doležal, 49. M. Beránek (Zd. Doležal, Kachyňa).
Rozhodčí: Pavlovič, Valenta – Coubal, O. Kokrment.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 40:28.
Diváků: 2 511.
ČEZ Motor: Klouček – J. Suchánek, Vydarený, Kachyňa, P. Pýcha ml., Allen, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov, A. Raška I, Prokeš, Karabáček, Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Beránek, Jan Veselý, Gilbert, M. Novák. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 29. února 2020.

(red)Krátké zprávy
29. 05. 2024 České reprezentanty, kteří před třemi dny získali titul mistrů světa, přijal v pražské Kramářově vile ministerský předseda Petr Fiala. Celý tým obdržel Medaili Karla Kramáře (nejvyšší možné ocenění od předsedy vlády), každý hráč převzal Pamětní list za vzornou reprezentaci. Spolu s téměř kompletním realizačním týmem se přijetí ve středu 29. května zúčastnilo dvanáct zlatých hokejistů. Z trojice jihočeských odchovanců se dostavil pouze Lukáš Sedlák.
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie