Drama neskončilo. Vimperk srovnal sérii s Hlubokou a posunul ji do pátého zápasu

23.02.2024


Čtvrtý duel čtvrtfinálového klání play off Krajské ligy mužů vyhráli poměrně přesvědčivě hokejisté Vimperka, kteří těžili z výkonu brankáře Marka Dvořáka a využitých přesilovek. Hlubockému týmu zablikala naděje v závěru druhé části, kdy skóroval dvakrát během deseti vteřin. Ale nepřidal již další gól. Rozhodující pátý souboj se uskuteční v Hokejovém centru Pouzar v neděli 25. února. Pořadatelé upozorňují na začátek již v jednu hodinu po poledni.


VIMPERK – Domácí získali vedení dvěma přesilovkovými trefami. Ve druhé polovině druhé části zvýšili na 3:0, načež hosté korigovali dvěma bleskovými góly. Úspěšný průnik Radka Rolínka v početní výhodě před druhou sirénou vnesl klid na vimperské hole a hráči s velkým V na hrudi už dokázali kontrolovat výsledek, který ještě pečetil zkušený Radek Sitter. „Zápas byl hlavně o brankářích. Hlubocký neměl svůj den. Náš chytal skvěle a podržel nás hlavně v úvodu, kdy jsme mizerně bruslili a nedohrávali souboje. Od druhé části jsme byli důslednější,“ řekl kouč Ondřej Předota. „Soupeř hrál velice dobře, koncentrovaně a ukázal lepší disciplínu,“ uznal za poražené Filip Hejda.

Krajská liga, čtvrtfinále play off, 4. zápas:

HC Vimperk – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
14. P. Hrůša (Koška), 22. P. Novotný (J. Předota), 35. J. Šafář (Rolínek), 40. Rolínek (J. Sitter), 45. R. Sitter (Koška) – 38. Miler (Schmidmayer, Robin Rákosník), 38. M. Hanzal (D. Nedorost, Škopek).
Rozhodčí: M. Lukáš, Vavruška – Diviš, Knor.
Vyloučení: 4:8.
Využití: 3:0.
Diváků: 500.
HC Vimperk: Marek Dvořák – Boška, J. Předota, M. Horejš, P. Hrůša, Holub, J. Turek – Kašpar, Švarc, P. Novotný, Vavřík, R. Sitter, Koška, Rolínek, J. Šafář, J. Sitter. Trenéři Ondřej Předota a Karel Drabeš.
TJ Hluboká: Dašek – J. Melichar ml., Škopek, Robin Rákosník, Roman Rákosník ml., Dohnal, Formánek – Schmidmayer, Miler, K. Vácha, Arnold, Moudrý, Michel, Matys, M. Hanzal, D. Nedorost. Trenéři Filip Hejda a Petr Bělohlav st.
Hrálo se 23. února 2024.
Stav série:
2:2.  

(lho)
Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie