Čest domácích celků uhájila Radomyšl v rozstřelu se Soběslaví. Venku slavily Strakonice a Veselí

08.01.2017

Jediným celkem, který v dohrávkách 14. kola Krajské ligy bodoval na domácím ledě, byl Sokol Radomyšl, když v nájezdech pokořil hosty ze Soběslavi. Ziskem dvou bodů se sokolové protlačili do osmičky nejlepších. Žirovnický Slavoj v utkání slabé úrovně podlehl veselské Lokomotivě a zkomplikoval si boj o účast v play off. Mužstvo Humpolce nestačilo rychlejšímu a lépe bruslícímu i střílejícímu týmu Strakonic.

J. HRADEC / HUMPOLEC / PÍSEK – Mužstvo Žirovnice ve svém domácím prostředí v Jindřichově Hradci nastoupilo bez špílmachra Zdeňka Ondřeje, jenž s bolavými zády zůstal na střídačce v roli asistenta. Jednogólové vedení sokolů přebili hosté čtyřmi trefami v poslední čtvrthodině. „Byl to špatný hokej z obou stran. Dvě třetiny jsme byli lepší, ale zahazovali šance. V závěru jsme přestali bruslit. Soupeř ani nemusel vyvinout úsilí, aby vyhrál,“ uvedl žirovnický šéf Jiří Skořepa. „Do třetí třetiny jsme změnili taktiku a otočili skóre v přesilovkách,“ mnul si ruce trenér Lokomotivy David Šošovica.

V Humpolci kralovali Strakoničtí. Základ k bodovému zisku položili dvěma góly v úvodní části, kdy ještě zahodili trestné střílení (David Ruda v 15. minutě). Domácí korigovali, ale nakonec podlehli čtyřgólovým rozdílem. „První třetina byla z naší strany odfláknutá. Potom jsme začali bojovat a ono to nešlo. Hosté byli všude dřív a měli i štěstíčko,“ pravil posmutněle humpolecký kouč Jiří Zour. „Zaslouženě jsme soupeři vrátili porážku z našeho ledu. Podali jsme dobrý výkon a měli převahu,“ doplnil strakonický manažer Roman Heimlich.

Večerní zápas na píseckém stadionu mezi týmy Radomyšle a Soběslavi nepostrádal dramatičnost. Protáhl se do nájezdů. „Herně jsme na tom byli dobře. Horší bylo proměňování šancí. Trefovali jsme tyčky, dvakrát nedali trestné střílení (36. Fr. Bárta, 46. P. Březina – pozn.). Zaplať Pán Bůh za dva body, ale měly být tři,“ uvažoval trenér vítězů Radek Volf st. „Stálo při nás štěstí, ale v závěru přešlo k domácím. Kvůli zranění jsme těžko slepovali sestavu. Museli jsme přemluvit Aleše Pánka (1973), aby si premiérově zahrál se synem Oliverem (1998),“ prozradil soběslavský kouč Vlastimil Červenka.

Krajská liga, dohrávky 14. kola:

HC Slavoj Žirovnice – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)
28. Popelka (K. Švihálek, Tomšík) – 45. Bůžek (Vlach, Benda), 47. Dušák (Chlaň, M. Čáp), 54. Mikeska (Dušák, M. Čáp), 60. M. Čáp (Mikeska).
Rozhodčí: D. Čáp – Deim, Kubíček.
Vyloučení: 5:3.
Diváků: 235.
Sj Žirovnice: T. Kubeš – Koláček, Kubín, Popelka, Ištvánik, Jon, Fiedler – Tomšík, Košťál, K. Švihálek, M. Stach, Petr Sviták, Kalvas, J. Heřmánek, Navrátil, Gurka. Trenéři Vladimír Riesner a Zdeněk Ondřej.
Loko Veselí: F. Dvořák – Chlaň, Nehoda, M. Drs, L. Míchal, Kypta, Kyml, Krampl – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Klimeš, D. Janda, J. Drs, Vlach, Benda, Bůžek, Jak. Novák. Trenéři David Šošovica a Stanislav Bůžek.
Hráno 8. ledna.

TJ Jiskra Humpolec – HC Strakonice 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
25. T. Dvořák (Mart. Jelínek), 33. Mart. Jelínek (T. Dvořák) – 6. Ruda (J. Srb, J. Hřebíček), 13. Šimoník (Ruda), 29. D. Kovář (P. Řehoř, Andrle), 39. M. Hrubý (Čadek), 57. Křenek (P. Srb, Čadek), 59. P. Řehoř (L. Bednařík).
Rozhodčí: Slavík – Jan Lang, P. Šimánek.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 0:3.
Diváků: 85.
J. Humpolec: Jan Zour – Kočí, Žůček, Loučka, J. Šerák – T. Dvořák, D. Hřeben, Mart. Jelínek, Hubata, Dolejš, Kavka, Brázda, Cirhan, Drábek. Trenéři Jiří Zour a František Šerák.
HC Strakonice: Havelec – M. Hrubý, Kloud, J. Hřebíček, J. Srb, D. Kovář, Gross – Čadek, Křenek, P. Srb, Šimoník, Dlouhý, Ruda, P. Řehoř, Andrle, Kurečka, L. Bednařík. Trenéři Jiří Beneš a Jiří Zedník.

TJ Sokol Radomyšl – OLH Spartak Soběslav 5:4 sn (1:1, 1:1, 2:2)
13. Kica (J. Řehoř), 30. Kica, 51. Fr. Bárta, 53. J. Řehoř (Kica, Jan Kudrna), rozh. nájezd O. Gába – 15. Hák (Hraňo, Vild), 32. Žákovský (Hák), 49. A. Pánek, 54. Hák (Vild).
Rozhodčí:
Mareš – Karlín, Martin Šesták.
Vyloučení: 9:6.
Využití: 2:3.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 69.
S. Radomyšl: Hauser – Pěnička, Jan Kudrna, R. Volf ml., Vejda, Mich. Dvořák, Burkoň – J. Řehoř, Jungbauer, Kica, O. Gába, Stropnický, Vlk, P. Březina, V. Novák, Fr. Bárta, Torba. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – Vild, Sládek, L. Karpíšek, Prokůpek, Smíšek, Rybák – Stoklásek, Žákovský, Hraňo, O. Pánek, Hák, M. Kučera, A. Pánek, Máca, Zajíc. Trenéři Vlastimil Červenka a Vladimír Drachovský.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.