Češi si poradili s německou urputností. Dvakrát vyrovnali, nakonec otočili na 4:2

10.05.2015

Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, ale domácím se vyplatily přesuny v útočných formacích a s přibývajícím časem rostl jejich výkon. Povedené odpoledne prožil Michal Vondrka, jenž se teprve při obědě dozvěděl, že nastoupí na šampionátu, a sotva vkročil na led, zapsal se mezi střelce. Reprezentační tým dostihl bodově Švédy, kteří jsou druzí v tabulce a před závěrečným duelem základní skupiny se Švýcary už nemůže ztratit třetí pozici.

PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Začátek v podání Růžičkových svěřenců byl hodně rozpačitý, zatímco jejich soupeř hýřil aktivitou a sebevědomím. Střela Patricka Hagera z prostoru mezi kruhy v 5. minutě byla varováním, o tři minuty později přišel první úder. V rychlé jízdě se Daniel Pietta protáhl kolem Petra Čáslavy a bekhendovou kličkou obelstil i gólmana Pavelce. „Nevím, jak je to možné, že nám nevycházejí vstupy do zápasů. Musíme se na to zaměřit,“ uvedl český kouč.

O vyrovnání se pokoušela Kovářova formace, ale povedlo se to až Michalu Vondrkovi ve 14. minutě při jeho prvním střídání na šampionátu. Sparťanský útočník naskočil místo Tomáše Hertla v Sobotkově řadě a po krátkém pobytu na ledě doklepl odražený puk do odkryté klece u pravé tyčky. Jeho zásah potvrdilo video. Němci ale dál zlobili a v úvodu druhého dějství získali znovu náskok díky střele kapitána Michaela Wolfa při jízdě dva na jednoho.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.