Celek Tábora neustál vyhrocený duel na příbramském ledě. Osmifinále se srovnalo

13.03.2023


Jihočeši nenavázali na jasné domácí vítězství 5:2 ze zahajovacího utkání osmifinálové série 2. ligy a podlehli ve vyhroceném souboji na příbramském ledě 1:3. Středočeský tým se ujal brzy vedení a před první sirénou přidal druhou trefu z přesilovky čtyři na tři. Dvougólový rozdíl se mu podařilo uchovat do konce. Arbitři rozdali třiasedmdesát trestných minut, předčasně pod sprchy musel v 59. minutě táborský útočník Jiří Severa po najetí do brankáře.


PŘÍBRAM – Skóre otevřel domácí kapitán Petr Josefus střelou z prostoru mezi kruhy. Početní výhodu v závěru prvního dějství zužitkoval vítěz kanadského bodování po základní části Petr Kafka. Třetí příbramskou trefu zařídil bekhendem při úniku expísecký Lukáš Bednařík a teprve potom dokázali hosté zkorigovat zásluhou Dávida Kohúta, jenž podstrčil kotouč pod pravým betonem brankáře Petra Jirouška po výborném předchozím forčekingu Tomáše Hajiče. Táborští zkusili power play, při níž Jiří Severa v rychlosti najel do gólmana a dostal trest na pět minut plus do konce. Pořadatelé volali záchranku, ale Petr Jiroušek nakonec dochytal zápas.

2. liga, Západní konference, osmifinále play off, 2. zápas:

HC Příbram – HC Tábor 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Góly a nahrávky:
4. Josefus (L. Bednařík, Havlín), 20. Kafka (Saňa, Josefus), 28. L. Bednařík (Hasman, Josefus) – 37. D. Kohút (Hajič).
Rozhodčí: K. Hlinka, Hacaperka – L. Sýkora, Maňák.
Vyloučení: 11:13, navíc Severa (Tábor) 5 minut + do konce.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 1 150.
HC Tábor: D. Gába – Plášil, Hubata, J. Suchánek, Krejčí, K. Černý, L. Kříž – Seidl, J. Matušík, Šulek, Bahenský, Milfait, Severa, D. Kohút, F. Vlček, Hajič, Prášek, Mil. Dančišin, Duchan, Jan Bárta. Trenéři Aleš Krátoška a Petr Bačo.
Hrálo se 13. března 2023.
Stav série:
1:1.

(lho)Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie