Božetice ztratily výsledek s Veselím ve druhé třetině. Hluboká podlehla Soběslavi v nájezdech

19.12.2022

Čtvrtá adventní neděle nabídla poslední dva souboje Krajské ligy mužů v roce 2022. Dohrávky 16. kola vyzněly nepříznivě pro domácí týmy. Božetice v milevském azylu vedly nad Veselím po úvodní části o dva góly, jenže ve druhé třetině dostaly tenisového kanára a bylo po zápase. Na otevřeném stadionu v Hluboké sledovala hrstka promrzlých fanoušků mnohem dramatičtější bitvu, kterou rozhodl soběslavský Vojtěch Slabý v samostatných nájezdech.

JIŽNÍ ČECHY – Hokejisté Božetic si vybudovali na začátku souboje s veselskou Lokomotivou dvougólový náskok. Nepřímo se na tom podílel i brankář Marek Čunát, jenž pochytal všechny soupeřovy šance. Od poloviny základní hrací doby ale začali diktovat skóre borci od Lužnice. „Měli jsme výpadek. Položilo nás deset minut ve druhé třetině. Na konci utkání jsme se vrátili ke svému hokeji, ale nedokázali jsme stáhnout ztrátu,“ litoval domácí kouč Roman Staněk, jenž nasadil k premiéře v dospělé kategorii táborského juniora Adama Kofroně. „Úvod byl hrozný. Podcenili jsme soupeře. Potom jsme si něco řekli a hráli podle představ,“ uvedl trenér hostí Lukáš Míchal.

V hlubocké Kuki aréně otevřel skóre soběslavský junior David Šrubař. Jeho týmu se vymkla režie ve 27. minutě, kdy obránce Filip Hubáček nesmyslně kopl protihráče do holeně a šel předčasně pod sprchy. Domácí vyrovnali v pětiminutové přesilovce a zakrátko využili další nabídnutou výhodu pět na tři. Hosté rychle skórovali také z přesilovky a v závěru získali vedení, které však Rytíři stihli vymazat. Rozhodla nájezdová loterie. „Zpočátku měl víc ze hry bruslivý soupeř. My jsme se vzchopili v dlouhé přesilovce. Síly se vyrovnaly, po nájezdech jsme tentokrát byli smutnější,“ konstatoval hlubocký lodivod Filip Hejda. „Pěkný zápas. Jsme spokojení s výkonem,“ dodal za vítěze David Pánek.

Krajská liga, dohrávky 16. kola:

TJ Božetice – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 4:8 (2:0, 0:6, 2:2)
3. M. Jelínek (Urbanec, Šašek), 13. Tkáčik (L. Nevolný), 44. Urbanec (Hlaváč, M. Jelínek), 46. Urbanec TS – 29. Mikeska (Lazorišák, Pechlát), 30. Jiří Bárta (Fr. Bárta, R. Benda), 32. Marcilis, 34. Lazorišák (Pechlát), 35. D. Kratochvíl (Marcilis, Fr. Bárta), 37. Marcilis (Fr. Bárta, Jiří Bárta), 50. Jiří Bárta (Marcilis), 60. Jiří Bárta (R. Benda, D. Kratochvíl).
Rozhodčí: Vavruška – Diviš, J. Klimeš.
Vyloučení: 2:6.
Využití: 1:0.
Diváků: 30.
TJ Božetice: Čunát (37. Jan Kolář) – Hlaváč, Jíška, Kofroň, Bednář, Bejšák, Bartůněk – Urbanec, Buriánek, M. Jelínek, L. Nevolný, Šašek, Tkáčik, M. Blažek, Mareš. Trenéři Roman Staněk a Radek Štědronský.
Loko Veselí: Plecer – Štěcha, J. Benda, J. Šťastný, F. Čížek, D. Kratochvíl, Dušák – M. Klimeš, R. Benda. Vlach, Lazorišák, Mikeska, Pechlát, Marcilis, Jiří Bárta, Fr. Bárta. Trenéři Lukáš Míchal a Pavel Novák st.
Hrálo se 18. prosince 2022.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – OLH Spartak Soběslav 3:4 sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0)
28. Škopek (Michel, Miler), 32. Michel (Miler, Škopek), 60. E. Bahula (Maurenz) – 13. Šrubař (Jiří Kubeš), 34. A. Přibyl (Jiří Kubeš, O. Pánek), 58. Jiří Kubeš (Píha), rozh. nájezd V. Slabý.
Rozhodčí: M. Lukáš – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 3:2, navíc Hubáček (Soběslav) 5 minut + do konce.
Využití: 2:1.
Diváků: 59.
TJ Hluboká: Dašek – Žlůva, Škopek, Formánek, Roman Rákosník ml. – Michel, Miler, K. Vácha, J. Melichar ml., Moudrý, E. Bahula, Adam, Kantor, Maurenz. Trenéři Petr Bělohlav st. a Filip Hejda.
Sp. Soběslav: Baloun – Kanov, T. Tržil, V. Pánek, Hubáček, Jiří Kubeš, Šrubař – V. Slabý, Žákovský, Vl. Máca ml., O. Pánek, A. Přibyl, Píha, Pauš, Mart. Novák, J. Škoda, Chocholoušek. Trenér David Pánek.

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.