V Budějovicích se daří pouze starším dorostencům. Mají neprůstřelného gólmana

29.10.2013

Výsledky mladých hokejistů v extraligových soutěžích před reprezentační přestávkou příliš nepotěšily příznivce v jihočeské metropoli. Juniorský tým HC České Budějovice dal ve dvou duelech venku jen tři góly a vrátil se bez bodu. Mladší dorost stejného klubu prohrál popáté v řadě. Stoprocentní byli pouze starší dorostenci, kteří vyhráli oba domácí zápasy s nulou.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Juniorům určil neúprosný los čtyři zápasy na kluzištích soupeřů v jednom sledu. Série začala v Liberci, kde hostům v sestavě chyběli Luboš Rob a David Bílek. Přesto se ujali vedení zásluhou prvoligového pendla Radka Prokeše. Bílí Tygři ale třemi zásahy otočili stav a přestože Prokeš přidal poté svoji druhou trefu, zůstaly nakonec body pod Ještěděm díky výsledku 4:2.

Jihočeši neuspěli venku ani na druhý pokus. V Mladé Boleslavi otevřel skóre znovu Radek Prokeš, ale domácí tým vyrovnal již za dvě minuty. O hubeném vítězství hráčů z města automobilů rozhodl gól, který dali krátce před druhou sirénou. Budějovičtí klesli v tabulce na předposlední, šestnáctou příčku. Z patnácti dosavadních vystoupení nasbírali patnáct bodů, stejný počet má na kontě i poslední celek Dukla Jihlava.

Víkendový hrdina
Starší dorostence podržel víkendový hrdina Petr Kváča, jenž si navlékl neprůstřelné betony a ve dvou utkáních na domácím ledě nepustil jediný puk za brankovou čáru. Jeho spoluhráči v útoku naopak přesně mířili v duelu s Jihlavou čtyřikrát, což byl stav po dvou třetinách a vydržel až do závěrečného klaksonu. Proti favorizovaným Pardubicím byli střelci jen o gól horší, ale vítězství 3:0 je velmi cenné. Dvěma trefami se blýskl Petr Samohejl. Budějovickému týmu patří v tabulce čtvrté místo.

Celek mladšího dorostu neprožívá šťastné období. Do souboje v Hradci Králové vstupoval zatížený nepříjemnou sérií čtyř porážek a dovolil Východočechům třikrát po sobě skórovat. Stav 0:3 po dvou třetinách dával hostům malou naději na úspěch, přesto zabojovali a dokázali snížit na 2:3. Vyrovnat ale nestihli. V tabulce jsou devátí se ziskem devíti bodů po jedenácti sehraných zápasech a mají tříbodový náskok před posledními Pardubicemi.

(may, lho)

03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.