Papíroví favorité v Krajské lize ztráceli body. Podceňovaná Žirovnice slavila podruhé za sebou

12.10.2014

Krajská liga ukrojila první tři zápasy 4. kola. Písek coby loňský vítěz základní části překonal mužstvo Vimperka až po samostatných nájezdech a úřadující mistr, budějovický David Servis, v nájezdech podlehl svým hostům ze Soběslavi. Radost fanouškům udělali hráči Žirovnice, kteří v domácím prostředí v Jindřichově Hradci položili na lopatky loni ještě druholigové Milevsko a připsali si druhé vítězství v řadě.

JIŽNÍ ČECHY (Aktualizováno) – Písecký tým se podruhé v sezoně představil svému publiku a znovu si vyzkoušel samostatné nájezdy. Proti Milevsku byl neúspěšný, nyní v duelu s Vimperkem se zaradoval z bodu navíc. Do utkání vstoupil tlakem, jenže Sýbek trefil pouze tyčku a Mošovský zahodil šanci. Otevřít skóre se podařilo po vyhraném buly vimperskému Královi, jenž na konci úvodní třetiny přidal svůj druhý gól.

Domácí dvakrát vyrovnávali a následně zvedli skóre na 4:2, ale hosté se opakovaně prosadili v přesilovkách, byť mladý gólman Tomáš Kafka (kolegové Pinkas a Pipek absentovali pro zranění) zachránil, co se dalo. Vytáhl se i v nájezdové loterii. „Na výsledku se podepsal Slavíkův pětiminutiový trest,“ zalitoval písecký kouč Roman Vlček. „Soupeř ukázal hokejovou kvalitu. My jsme bojovali a byli jsme konkurenceschopní při zakončení,“ uvedl vimperský asistent Petr Grulich, jenž postrádal tři obránce ze základní sestavy.

Osm vyloučených za třetinu je příliš
Oslabený byl rovněž budějovický David Servis, jemuž chyběl zástup marodů a potrestaný zadák Bombic. „To nás ale neomlouvá v tom, že jsme neplnili věci, které jsme si řekli, že budeme dělat. Můžeme mít sebelepší tým, ale když neplníme taktiku, je to špatné,“ kabonil se jeden z dvojice trenérů Roman Fousek. Jeho svěřenci museli hned v úvodu otáčet nepříznivý stav, přesto pak vedli o tři góly. Hosté vymazali ztrátu, domácí po Vomelově zásahu v 60. minutě znovu sahali po vítězství, ale 19 vteřin před sirénou přišli o naději.

Ze šesti nájezdníků uspěl jako jediný Martin Hraňo. „Byl to náš nejlepší zápas v sezoně. Hráli jsme trpělivě, s nasazením. Konečně nám vycházela střelba. Klukům není co vytknout a všem patří pochvala. Gólman Křiklán sice dostal šest gólů, ale pochytal spoustu dalších,“ projevil spokojenost kouč vítězů David Pánek. „Ve třetí třetině jsme měli osm vyloučených. To se nesmí stávat. Přetěžujeme potom některé hráče. V úterý si uděláme poradu. Musíme se vrátit ke hře, která nás zdobila na startu soutěže,“ dodal Roman Fousek.

Přítomnost Šachla s Ondřejem je znát
Po úvodních debaklech od střelecky disponovaných soupeřů se podruhé za sebou tříbodově prosadil žirovnický Slavoj, jehož domovským stánkem je Zimní stadion Jana Marka v Jindřichově Hradci. Svěřenci trenéra Vladimíra Domina nejprve získali skalp Humpolce a nyní si vyšlápli na favorizované Milevsko. „Zlepšila se komunikace mezi hráči a začaly se uplatňovat exligové posily Petr Šachl se Zdeňkem Ondřejem. Je vidět, že mančaft jde za nimi,“ ocenil žirovnický kormidelník.

Domácí zaskočili milevského protivníka výborným nástupem a přinutili ho k faulům. Využili sice jenom jednu ze dvou přesilovek pět na tři, ale o vedení přišli za celý zápas jenom jednou na začátku druhého dějství. Hosté dvakrát nevyužili dvojnásobnou početní převahu, zato skórovali v oslabení, když využili chybnou přihrávku domácích. „Ve třetím dějství nám trochu odešla fyzička a soupeř měl chvílemi navrch. Chtěl bych vyzdvihnout výkon velmi dobře chytajícího Daniela Krásného,“ doplnil Vladimír Domin.

Krajská liga, 4. kolo

IHC Písek – HC Vimperk 5:4 sn (1:2, 2:0, 1:2)
12. Mošovský (D. Mazanec, Jungbauer), 31. D. Všetečka (P. Procházka, Sýbek), 39. Volf (D. Mazanec, Slavík), 45. Sýbek (O. Gába, P. Procházka), rozh. nájezd O. Gába – 8. B. Král (Novotný), 19. B. Král (Voldřich, Hail), 48. R. Sitter (B. Král), 59. Hail (Novotný, Voldřich).
Rozhodčí: Vovčko – Diviš, Sýkora.
Vyloučení: 4:6, navíc Jungbauer (Písek) 10 minut, Slavík (Písek) 5 minut a do konce.
Využití: 3:2.
Diváků: 280.
IHC Písek: Kafka – D. Mazanec, Volf, Jan Kudrna, Jirků, D. Všetečka, P. Procházka – Slavík, Jungbauer, Mošovský, O. Gába, Sýbek, Stropnický, Šimoník, Novák, Vlk. Trenéři Roman Vlček a Jan Kudrna.
HC Vimperk: Podskalský – R. Sitter, Vávra, Voldřich, Vítovec, Gabauer, Kouba – Slabý, Paule, Vl. Pešl ml. (21. Plouhar), B. Král, Hail, Novotný, J. Sitter, Lang, Vl. Pešl st. Trenéři Tomáš Kašpar a Petr Grulich.
Hráno 11. října.

HC David Servis – OLH Spartak Soběslav 6:7 sn (3:1, 1:2, 2: 3)
13. Zíka (R. Šulčík, J. Hanzal), 19. J. Korbela ml. (R. Šulčík, J. Hanzal), 20. M. Mrázek (M. Janda, Michel), 24. J. Hanzal (R. Šulčík, J. Korbela ml.), 42. R. Šulčík (J. Hanzal, Vomela), 60. Vomela (R. Šulčík, J. Hanzal) – 3. Žákovský (Hák), 24. Hraňo, 39. Jansa (M. Kučera), 43. Hák (Hraňo, Smrž), 45. Hák (M. Kučera), 60. Hraňo (Jansa, Žákovský), rozh. nájezd Hraňo.
Rozhodčí: Slavík – Karlín, Zelenka.
Vyloučení: 12:9, navíc Smíšek (Soběslav) 10 minut.
Využití: 2:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 115.
HC David Servis: J. Kučera – Vomela, Chaloupka, Zíka, Čížek, M. Mrázek – D. Janda, R. Suchánek ml., Dan Mikeš, R. Šulčík, J. Hanzal, J. Korbela ml., Brus, M. Janda, Michel. Trenéři Jiří Fedur a Roman Fousek.
OLH Soběslav: Křiklán – Jansa, Smíšek, Hastrman, Sládek, Prokůpek – Hák, Žákovský, M. Kučera, Hraňo, Máca, Smrž, Petržílka, Vonka (41. Píha), Zajíc. Trenér David Pánek.

HC Slavoj Žirovnice – HC Milevsko 6:4 (2:1, 3:2, 1:1)
4. Beránek (Reisner), 12. M. Jindra (Kubín, P. Javůrek), 29. Beránek (Ištvánik), 36. Navrátil, 40. Ondřej (Ištvánik), 56. Ondřej (Šachl) – 20. Hamerle (Bartůněk, Pouch), 21. Novotný (Stoklásek), 26. A. Nevolný (Vild, Pouch), 46. A. Nevolný (Novotný).
Rozhodčí: Macák – Lang, Schlixbier.
Vyloučení: 6:8, navíc Čunát (Milevsko) 10 minut, Fořt (Milevsko) 10 minut a do konce.
Využití: 1:0.
Diváků: 68.
Sj Žirovnice: Krásný – Fiedler (21. Kos), Ištvánik, Koláček, Pospíchal, Němec, Reisner – Beránek, Navrátil, Gurka, Stach, Šachl, Ondřej, M. Jindra, P. Javůrek, Kubín. Trenér Vladimír Domin.
HC Milevsko: Šindelář – Matějka, J. Havran, Vild, Bartůněk, Čunát, Votruba, Jíška, Sláma – Fořt, Radosta, Urbanec, Hamerle, Pouch, Stoklásek, I. Novák, Reiniš, Novotný, Kubička, Król, A. Nevolný. Trenéři Miloslav Čech a Luboš Krupka.

04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.
03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.