Celky Milevska a Tábora zvítězily po nájezdech. Hradecký Vajgar zůstal bez bodů

15.09.2013

Druholigová soutěž ročníku 2013 – 14 odstartovala v sobotu 14. září také na třech jihočeských stadionech. Milevský a táborský tým si hned v úvodů svých zápasů vypracovaly dvougólový náskok, ale v dalším průběhu o něj přišly. Hráči obou celků se nakonec radovali z vítězství po samostatných nájezdech. Nepovedenou premiéru, alespoň při pohledu na výsledek, prožili v Jindřichově Hradci, kde domácí Vajgar ani jednou neskóroval, naopak dvakrát inkasoval, a zůstává bez bodu.

JIŽNÍ ČECHY - Na hradeckém ledě se odehrával vyrovnaný boj a dlouho se čekalo na góly. Nakonec padly dva, ale žádný z nich domácím divákům nezpůsobil radost. Minutu a půl před druhou přestávkou při hře čtyři na čtyři využil jablonecký Lukáš Tondl zmatku v obranném pásmu hostitelů a poslal kotouč za záda překvapeného Hynka Kůdely. Ve třetím dějství se hráči Vajgaru pokoušeli o vyrovnání, ale šance Maryšky a Špergra zůstaly nevyužité. Za brankovou čáru neprošly ani dělovky Tupého, R. Procházky nebo Jasečka od modré čáry.

Tři minuty před třetí sirénou získali domácí výhodu početní převahy, kterou však nevyužili, stejně jako závěrečnou power play, při níž naopak inkasovali druhý gól z hokejky pohotového Tondla. „V naší hře byla hluchá místa. Málo jsme se tlačili před bránu. Ve druhé třetině jsme měli hromadu vyloučených a ztratili hodně sil. Pak jsme dostali gól a tím se zlomilo celé utkání,“ konstatoval domácí kouč Milan Kupka, jenž přišel na druholigovou střídačku po mnoha létech strávených v extralize a u mládeže.

Škoda Homolkovy tyčky
V Milevsku se domácím dokonale podařil vstup do zápasu. Do první přestávky si vypracovali dvougólový náskok zásluhou dobré spolupráce mezi Davidem Descym a zakončujícím Ivo Novákem resp. mezi Jiřím Heřmánkem a Jakubem Hamerlem. Ve zbytku základní hrací doby ale stříleli už jenom hosté. Krátce po polovině utkání dostal moravskobudějovický Trojan přihrávku od svého spoluhráče Pešty a v přesilovce zblízka snížil.

Na začátku třetího dějství hráli hosté dvakrát za sebou přesilovku a při druhé byli úspěšní. Latner po vyhraném buly obelstil obránce Drdu, po něm i brankáře Pipka a bylo srovnáno. Milevský David Homolka v 56. minutě nastřelil tyčku, ale na rozhodnutí o vítězi se muselo čekat až do samostatných nájezdů. Brankáři obou týmů zůstávali nepřekonatelní až do páté série, v níž uspěl domácí Jan Sýbek. Následně hostující Zahradník znovu nedal a výsledek byl na světě.

Týmový výkon
Duel mezi Táborem a sokolovským Baníkem se rovněž začal vyvíjet lépe pro domácí. Přesné zásahy Radka Pechánka a Tomáše Hájka jim zajistily náskok, ale již dvě minuty po Hájkově úspěchu se hostům podařilo snížit z hole Tomáše Sýkory. Nepříjemné okamžiky prožívali domácí mezi 36. a 37. minutou, kdy sokolovští útočníci Švec a Říha otočili stav slepenými góly. Ještě před druhou sirénou ale stihl vyrovnat obránce Ondřej Liška.

Třetí dějství ani prodloužení nepřinesly rozhodnutí. V samostaných nájezdech byl jediným úspěšným střelcem táborský Radek Pechánek. „Větší část zápasu jsme měli herní převahu a možná bychom mohli být trochu smutní, že jsme ztratili bod. S výsledkem proti těžkému soupeři jsme ale nadmíru spokojení. Bereme to jako dobrý vstup do soutěže. Všichni hráči podali týmový výkon,“ uvedl kouč vítězů Tomáš Matušík, jemuž v sestavě chyběli dlouhodobě zranění D. Nedorost s Mrkvičkou a také jeho syn Jakub, který již příště nastoupí.

2. liga, skupina Západ, 1. kolo
KLH Jindřichův Hradec – HC Vlci Jablonec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 39. a 60. Tondr (Bříška, Petrmichl resp. Nevyhoštěný, Bříška).
Rozhodčí: Pražák – Dančišin, Matějček.
Vyloučení: 6:7.
Diváci: 340.
HC Vajgar: Kůdela – Štěpán, Jasečko, Procházka, Tupý, Klement, Kolařík, od 21. Tržil – J. Mazanec, Voříšek, Šperger, E. Turek, Kupec, Dvořák, Matyška, Záhora, Glabazňa. Trenér Milan Kupka.

HC Milevsko 2010 – HC Moravské Budějovice 3:2 sn (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)
Góly: 6. I. Novák (Descy, Drda), 13. Hamerla (Heřmánek), sn Sýbek – 32. Trojan (Pěška), 44. Latner (Zahradník).
Rozhodčí: D. Pražák – Kreuzer, J. Mertl.
Využití: 0:2.
Diváci: 400.
HC Milevsko: Pipek – Srdínko, Procházka, Štych, Jakič, Dvořák, Čunát – Korous, Heřmánek, Sumerauer, Sýbek, Homolka, Decsy, Drda, Novák, Nevolný, Pouch, Fořt. Trenéři Bedřich Rybák a Jindřich Zeman.

HC Tábor – HC Baník Sokolov 4:3 sn (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0)
Góly: 6. R. Pechánek (Seidl), 14. Hájek (Seidl), 40. Liška (Hájek), sn R. Pechánek – 16. Sýkora (Gombár, Kubka), 36. Švec (Kubka), 37. Říha.
Vyloučení: 4:4
Využití: 1:2
HC Tábor: Panec – Havran, Černý, Hlaveš, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Liška, Klíma – R. Pechánek, Krätzer, Kellner, Hájek, Sladký, Kratochvíl, Kouřil, Kolomý, Mařík, Seidl. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.

Ostatní zápasy 1. kola:
Nymburk - Kolín 5:7
Klatovy - Klášterec n/O 5:3
Pelhřimov - Bílina 4:5 PP
Vrchlabí - Řisuty 5:3
Děčín - Žďár n/S 2:1

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.