Na úvodní porážce Motoru se podepsaly nenabroušené brusle

11.09.2013

Jedinému jihočeskému zástupci v hokejové 1. lize se nevydařila premiéra. Hráčům budějovického Motoru se stal osudným začátek prostředního dějství, kdy dvakrát nešťastně inkasovali v rozmezí třech minut. V dalším průběhu si vytvářeli vyložené šance, ale pozorného brankáře Daniela Dolejše nepřekonali ani v přesilovce pět na tři. Neukázněný soupeř jim tuto výhodu nabídl na dvacet devět vteřin v polovině třetí třetiny.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Početná divácká návštěva si nejprve užila světelnou show, kterou zakončilo uvítání brankáře Halmošiho a první domácí pětky ve složení Posmyk, Vráblík, Kotalík, Skuhravý a Kuchejda. Na ledě se potom vedle sebe seřadila pětice spolumajitelů (Bělohlav, R. Turek, Bednařík, Sailer, Kotalík) nedávno založeného HC Motor a prezident klubu Roman Turek krátce poděkoval všem přítomným za podporu.

Utkání začalo náporem domácích, ale všechny jejich střelecké příležitosti provázel nezdar. Nejblíže k otevření skóre byli Skuhravý a Vaniš, do palebné pozice se dostali také hostující hráči Semorád, Kolafa a Maliník. Rozhodující momenty přišly ve 21. a 24. minutě, kdy si mužstvo z Vysočiny vybudovalo dvougólový náskok. Nejprve se prosadil exslávista Lukáš Havel (kdysi působil také v Budějovicích) i přesto, že přepadl přes Halmošiho a tísnil ho obránce Posmyk. Druhý zásah přidal nad ledem přesně mířící David Dvořáček.

Nebylo jim přáno
Trenér Bělohlav se mračil. „Oba góly padly po strašných chybách. Nejprve tam byla nezodpovědnost hráče za výstroj. Není možné, aby si hokejista o přestávce nezajistil nabroušení bruslí. Druhé situaci předcházela trestuhodná ležérnost. Všichni přitom víme, že o výsledku mnohdy rozhodují detaily,“ setřásal ze sebe zklamání. Jeho svěřenci ale sympaticky bojovali až do konce zápasu a předváděli útočné manévry, během nichž diváci vstávali ze sedadel.

Při přesilovce čtyři na tři skončil místo puku v brance hostí útočník Třetina. V polovině hrací doby nevyšla dorážka Šachlovi, nádhernou kombinaci na jeden dotek nezakončil znovu Třetina. Po akci Vaniše proletěl puk brankovištěm, ale neměl kýžený směr. Trpělivě a také hodně silově hrajícím Rebelům potom ve 46. minutě stačila jedna rychlá situace k dosažení pečetící trefy. Budějovičtí dál dobývali brankový prostor střežený Dolejšem, jenže ani Melka při dvojnásobné přesile zblízka neprostřelil.

Necelé dvě minuty před třetí sirénou fauloval obránce Chmelíř, ale hostující Havel neproměnil nařízené trestné střílení. „Měli jsme obrovské šance a je chyba, že jsme žádnou neproměnili. Někteří hráči se teprve dostávají do zápasového tempa a každá odehraná minuta je pro nás ponaučením,“ konstatoval Radek Bělohlav. „Chtěli jsme hrát dobře z obrany a ustáli jsme úvodní tlak domácích. Budějovice měly dvousetprocentní šance, ale asi jim nebylo přáno,“ doplnil kouč hostí Jiří Mička.

1. liga, 1. kolo
HC Motor Č. Budějovice – HC Rebel H. Brod 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 25. L. Havel (P. Polodna, Kolafa), 24. Dvořáček (Maliník), 46. Maliník (Dvořáček, Štěpánek).
Rozhodčí: Souček, Schmejkal – Šperl, Zíka.
Vyloučení: 4:8.
Bez využití.
Diváci: 5 814.
HC Motor: Halmoši – Posmyk, Vráblík, Jan Novák, Moravec, Chmelíř, Pavlíček, Prokop – Kotalík, Skuhravý, Kuchejda, Třetina, Melka, Mavrojanidis, Ondřej, Šachl, Bárta, Ferebauer, Přibyl, Vaniš. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 11. září 2013.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.