Mládežnické extraligové celky Budějovic a Písku vybojovaly víkendové zápasy na domácím ledě

20.01.2014

Jihočeští zástupci v extraligových soutěžích mládeže prožili vcelku úspěšný víkend. Budějovičtí junioři vyhráli oba domácí duely a uchovali si naději nejen na udržení mezi elitou, ale dokonce na postup do play off. Starší dorost z krajské metropole podlehl Třinci, potom se vytáhl na vítkovického lídra. Písecký starší dorost uspěl proti Litvínovu, nestačil však na Ústecké Lvy.

ČESKÉ BUDĚJOVICE / PÍSEK – Nejvyšší soutěž juniorů hraje na jihu Čech pouze tým HC České Budějovice. Do Budvar arény přicestoval nejprve soused ze dna tabulky, tým Kladna, který umí překvapit na kluzištích soupeřů. Zpočátku měl také navrch a získal dvougólový náskok. Domácí se zvedli díky využité dvojnásobné přesilovce. Dokázali vyrovnat a v úvodu třetího dějství získali vedení, které obětavou hrou udrželi až do sirény. Dvěma góly a nahrávkou se blýskl útočník Václav Pašek.

Následně se u břehu Vltavy představil čtvrtý celek sedmnáctičlenného pořadí HC Plzeň. Budějovičtí skórovali na začátku prvního i druhého dějství, ale hosté se nehodlali smířit s tímto stavem a vytrvale ohrožovali domácí defenzivu nebezpečnými akcemi. Podařilo se jim snížit, ale Formánkovy svěřence to nezlomilo. Uhájili výsledek 2:1 a tím i naději na klidný závěr sezony. Hrdinský výkon podal brankář David Gába, jenž si v obou utkáních dohromady připsal stovku úspěšných zákroků.

Jednou jsi dole, jednou nahoře
Starší dorostenci budějovického klubu ve skupině A si zajistili s předstihem účast v play off a trenéři nyní zkoušejí rozličné herní varianty či změny ve složení jednotlivých formací. Doma proti třineckým Ocelářům držel tým bezgólový stav po první třetině, ale ve druhé čtyřikrát inkasoval. Nakonec z toho byl debakl 2:7. Proti extraligovému premiantovi z Vítkovic vytáhli Budějovičtí všechny své zbraně a přestože po čtyřiceti minutách hosté vedli o gól, podařilo se domácím otočit skóre a zvítězit 5:3. Čtyři kanadské body zaznamenal Jakub Doktor.

Písecký starší dorost figuruje ve skupině B, přičemž obě skupiny mají po dvanácti účastnících. Po víkendu sedí IHC na desáté příčce. Oba poslední zápasy rovněž absolvoval na vlastním ledě. Nejprve si poradil s aktuálně sedmým Litvínovem. O výsledek 2:1 se zasloužili přesnými trefami Jakub Šuhaj a David Koutenský. Potom však stejným poměrem písecký celek podlehl Slovanu Ústečtí Lvi. Autorem čestného střeleckého úspěchu byl již v první třetině Dominik Točík.

(may, lho)

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.