Hráči David Servisu v duelu s Humpolcem plnili statistiky střelců i vyloučených

08.12.2013


Aktualizováno. V předehrávce 13. kola Krajské ligy zvítězil budějovický David Servis jasným rozdílem nad necelými třemi pětkami humpolecké Jiskry. Po hokejové stránce nebylo na ledě co řešit. Hosté bojovali statečně, ale jejich útlá družina při nejlepší vůli nemohla stačit na zkušený domácí tým, který měl k dispozici o šest hráčů víc. Zarážející však byl počet dvouminutových, ale i vyšších trestů na budějovické straně.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kapitán domácích Luboš Rob potřeboval na otevření skóre pouhých jednadvacet vteřin. V úvodním dějství se prosadil střelecky ještě David Janda.  Po první obrátce utěšeně narůstal náskok, ale ve druhé polovině prostřední části hry za stavu 6:0 se některým domácím hráčům zcela nepochopitelně zatemnilo před očima a vykoledovali si úplně zbytečné tresty.

Nejprve zástupce kapitána František Bombic dostal dvě plus deset minut. Krátce nato další velezkušený borec a čerstvá posila servismanů Tomáš Tupý za úder do oblasti hlavy vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Hostům pak stačilo doslova pár vteřin k dosažení čestného úspěchu, který v přesilovce zařídili Josef Kavka se zakončujícím Petrem Dolejšem.

Zranil se David Janda
V domácí sestavě dostali od začátku třetí třetiny příležitost čtyři odpočinutí hráči. Pokračovat nemohl nejen vyloučený Tupý, ale také Janda, který nedlouho před druhou přestávkou utrpěl zranění kolena. Brzy se sám vyřadil také Ondřej Cikán, jenž se po faulu nesmířil s vyloučením na dvě plus deset minut a zbytečnými řečmi si vynutil předčasný odchod pod sprchy. Dávno rozhodnuté utkání se dohrávalo jen z povinnosti.

Mužstvo David Servisu v poslední době pravidelně bodovalo, ale nyní ho čeká velmi náročná prověrka. Ve vloženém 14. kole pojedou Budějovičtí v pátek do Veselí nad Lužnicí, kde si připomenou loňské finále play off, a hned druhý den přivítají v Hokejovém centru Pouzar letošní štiku Krajské ligy, tým Českého Krumlova. „Tupý s Cikánem obdrželi vyšší tresty poprvé v sezoně a můžeme s nimi počítat i příští víkend,“ ujistil asistent vedoucího týmu Bohumil Lidral.

Krajská liga
Předehrávka 13. kola

HC David Servis – TJ Jiskra Humpolec 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)
Góly: 1. L. Rob (Daniel Mikeš, Tupý), 11. D. Janda (R. Heindl ml.), 21. Vomela (R. Suchánek ml., Daniel Mikeš), 22. R. Šulčík (J. Hanzal, Losmín), 28. Tupý (R. Suchánek ml., Losmín), 32. L. Rob (Daniel Mikeš, Bombic), 44. Dalibor Mikeš (R. Suchánek ml.), 59. Bombic (L. Rob, R. Suchánek ml.) – 37. Dolejš (J. Kavka).
Rozhodčí: Stach – Gruber, Horáček.
Vyloučení: 10:9, navíc Bombic (DS) 10 minut, Tupý (DS) 5 minut + do konce, Cikán (DS) 10 minut + do konce.
Využití: 2:1.
Diváci: 110.
David Servis: J. Kučera – Vomela, Tupý (41. A. Radouch ml.), Cikán, Bombic, Čížek, Zíka (41. Brus) – Daniel Mikeš (41. Dalibor Mikeš), R. Suchánek ml., L. Rob, R. Šulčík, J. Hanzal, Fleischman, D. Janda (41. D. Pražák), R. Heindl ml., Lonsmín. Trenéři Jiří Fedur a Roman Horák.
Humpolec: Jan Zour – Zaňák, Bříza, J. Šerák, Hadrava, Doubek – Holec, Lazorišák, T. Dvořák, J. Kavka, Knězů, Hlavnička, Hubata, Dolejš. Trenér Jiří Zour.
Hráno 7. prosince.

Ladislav Lhota

 


Krátké zprávy
29. 02. 2024 Před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Příbramí ocenil domácí klub zastoupený předsedou Michalem Šušákem trojici osobností spojených s táborským hokejem. Gratulaci k životní šedesátce a památeční dres přijal bývalý rozhodčí a nyní předseda Jč KVV Českého hokeje Evžen Kostka, také bývalý hráč a současný manažer A-týmu Miroslav Volena. Blahopřání k osmdesátinám spolu s dresem se dočkal i dlouholetý funkcionář Stanislav Bergr.
28. 02. 2024 Kanadskému bodování Univerzitní ligy (ULLH) nadále vévodí Tomáš Vochozka z týmu Black Dogs Budweis, jenž dosud nashromáždil 28 bodů za 9 gólů a 19 asistencí. Jeho týmový kolega Matouš Masopust figuruje na páté pozici s 23 body (17 + 6) a zároveň vede tabulku kanonýrů. Pátý mezi střelci je Vojtěch Krcho (Black Dogs) s 11 góly.
27. 02. 2024 Liga juniorů, 27. kolo: IHC Králové Písek - HC Meteor Třemošná 5:4 (2:2, 1:2, 2:0). Góly a nahrávky vítězů: 19. Jeník (Pittr), 20. Sládek (Pittr, Čunát), 25. Kozlík (Škrdlant, Smetana), 43. Škrdlant (Velíšek, Kozlík), 48. Pittr (Tolar).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie