Mládež HC České Budějovice prokázala kvalitu i vůli potřebnou ke sbírání extraligových bodů

02.12.2013

Extraligové celky HC České Budějovice ve všech mládežnických kategoriích prožily úspěšný závěr minulého týdne. Dokázaly bodovat a vylepšily si postavení v tabulkách. Junioři vyhráli oba domácí zápasy a na jejich hokejkách skončil i lídr soutěže ze Zlína, což by jim mohlo dodat sebedůvěru. Starší dorost pokračoval v úspěšné cestě za postupem do play off a bez úspěchu nezůstali ani mladší dorostenci.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Juniorský tým v duelu se Vsetínem prokázal vůli opustit dno tabulky. Vypracoval si dvougólový náskok, jenže soupeř vyrovnal. Tento stav naštěstí pro Jihočechy trval jen pět minut. Potom už byl zápas v jejich režii, na konečných 5:3 pečetili v polovině třetího dějství. Radek Prokeš si připsal tři body za dva góly a nahrávku. Následující soupeř, suverénní lídr soutěže Zlín, se ujal v Budvar aréně vedení, ale domácí třemi zásahy otočili a nakonec dospěli k výhře 5:2.

Starší dorost přivítal na druhé ploše (na první hráli ve stejný čas junioři se Vsetínem) družstvo Hradce Králové. Soupeři se přetahovali o výsledek a teprve v prodloužení ukončili zápas Budějovičtí, kteří vyhráli 4:3. Na Horáckém stadionu v Jihlavě chtěli Jihočeši vrátit Dukle předchozí dvě porážky. Otevřeli skóre, jenže domácí vyrovnali skoro vzápětí. Krátce před naplněním základní hrací doby rozhodl o stoprocentním zisku pro hosty vítězným gólem na 2:1 Leoš Vavřík. Před posledními dvěma zápasy drží budějovický tým čtvrtou postupovou příčku s náskokem čtyř bodů.

Mladším dorostencům se nedařilo na domácím ledě proti Dukle Jihlava, s níž mají letos pasivní bilanci. Tentokrát prohráli 2:3, přestože podali bojovný výkon. Výsledkové zklamání odčinili v Havlíčkově Brodě, kde byli po celý zápas jasně lepší. Od stavu 1:1 skórovali jenom oni a připsali si vysokou výhru 7:1. V tabulce se vzdálili poslednímu Rebelu na čtyři body a budou-li nadále bodovat, vyhnou se boji o udržení. Odpovídá tomu i kvalita hráčského kádru.

(may, lho)

02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.