Tréninková docházka není ideální, přesto se Krumlovští pohybují na špici

22.11.2013


Málokdo z fanoušků, ale i odborníků před sezonou tipoval, že mužstvo Slavoje Český Krumlov bude v letošním ročníku Krajské ligy figurovat tak vysoko v tabulce. Svěřenci trenérů Migla a Kučery z deseti úvodních zápasů vytěžili pětadvacet bodů, pouze o jeden méně než lídr soutěže IHC Písek. Mladý celek s několika juniory neoplývá zásobou zkušeností, o to víc těží z aktivního celoplošného bruslení a bojovnosti.


ČESKÝ KRUMLOV – Hráči a trenéři od břehu říčky Polečnice se sami diví, že jsou tak úspěšní. V celkovém pořadí nechávají za sebou loňského přeborníka Veselí nad Lužnicí, na jehož ledě hladce vyhráli, osobnostmi nabitý budějovický David Servis nebo Strakonice, u nichž v rámci srpnové přípravy dostali nakládačku. „Tehdy se nám vysmáli, ale v desátém kole jsme strakonický tým u nás doma porazili 6:0,“ připomíná hlavní kouč Vilém Migl.

Kádr Slavoje tvoří vlastní odchovanci a také skupina hráčů, kteří dojíždějí z jihočeské metropole: bratři Uhlířové, Matlášek, Vojta, Machálek či Vondřich. Stále častěji dostávají příležitost domácí junioři, především čtyřka Gallistl, Hanuš, Šimek a Jan Fučík. První tři jsou obránci, čtvrtý hraje na postu útočníka. Do kádru patří i Fučíkův jmenovec Roman. Mužstvo trénuje třikrát týdně. „Nedostatek vidím v docházce, která není ideální. Některým klukům brání pracovní povinnosti,“ připomíná Migl.

Zarážející kontrast
Dojíždějící parta z Českých Budějovic trochu překvapivě jde v účasti vzorem svým domácím kolegům. V rámci možností se však hráči připravují s maximální poctivostí a to se projevuje na výsledcích. Po roční pauze se vrátil do sestavy rovněž třiačtyřicetiletý Tomáš Ulman, kdysi útočník, nyní obránce a zároveň šéftrenér krumlovské mládeže, jenž okusil extraligu v Jindřichově Hradci a hrál i v dalších jihočeských týmech. Uplynulou sezonu prožil jako trenér mládežnického týmu PK Warriors, který v Detroitu založil Petr Klíma.

Skvělému postavení Slavoje na druhé příčce krajského pořadí dává vyniknout i poněkud zarážející kontrast. „Všichni si myslí, že Český Krumlov je kdovíjak bohaté město. Jenže podmínky a zázemí pro hokej tady máme špatné. Naštěstí to kluci přehlížejí a herně se jim daří. Proti zkušenějším soupeřům se snaží hodně bruslit, bojovat a nechávají na ledě srdíčko. Tím se smazávají rozdíly,“ říká vládce střídačky.

V jedenáctém kole, které uzavře polovinu Krajské ligy, nastoupí Slavoj v sobotu 23. listopadu na píseckém ledě. „Jedeme tam vyhrát,“ směje se Vilém Migl po vyslovení fráze, která často zaznívá v prostředí kolektivních sportů. Z trenérova hlasu lze současně slyšet pokoru před soupeřem doslova přelidněným zvučnými osobnostmi. Zvláště když Krumlovu bude kvůli zaměstnání chybět gólman Radek Lukeš, jehož nahradí Tomáš Vojta. Bez ohledu na výsledek zajímavého duelu zůstává cílem týmu umístění v první čtyřce před play off.

Ladislav Lhota

 

Krátké zprávy
29. 02. 2024 Před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Příbramí ocenil domácí klub zastoupený předsedou Michalem Šušákem trojici osobností spojených s táborským hokejem. Gratulaci k životní šedesátce a památeční dres přijal bývalý rozhodčí a nyní předseda Jč KVV Českého hokeje Evžen Kostka, také bývalý hráč a současný manažer A-týmu Miroslav Volena. Blahopřání k osmdesátinám spolu s dresem se dočkal i dlouholetý funkcionář Stanislav Bergr.
28. 02. 2024 Kanadskému bodování Univerzitní ligy (ULLH) nadále vévodí Tomáš Vochozka z týmu Black Dogs Budweis, jenž dosud nashromáždil 28 bodů za 9 gólů a 19 asistencí. Jeho týmový kolega Matouš Masopust figuruje na páté pozici s 23 body (17 + 6) a zároveň vede tabulku kanonýrů. Pátý mezi střelci je Vojtěch Krcho (Black Dogs) s 11 góly.
27. 02. 2024 Liga juniorů, 27. kolo: IHC Králové Písek - HC Meteor Třemošná 5:4 (2:2, 1:2, 2:0). Góly a nahrávky vítězů: 19. Jeník (Pittr), 20. Sládek (Pittr, Čunát), 25. Kozlík (Škrdlant, Smetana), 43. Škrdlant (Velíšek, Kozlík), 48. Pittr (Tolar).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie