Desáté kolo Krajské ligy zahájily předehrávkou David Servis a béčko Tábora

17.11.2013


Aktualizováno. Budějovický tým přestřílel táborskou rezervu a potvrdil zlepšené výsledky z posledního období, jimiž dává zapomenout na rozpačitý úvod sezony. Po herní stránce ale hráči David Servisu mají stále co zlepšovat a také některá vyloučení stále patří do kategorie zbytečných. Jejich výkon tentokrát víc než jindy podepřel brankář Josef Kučera, jenž vedle úspěšných zákroků (kryl sedmnáct střel) také výborně rozehrával.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí drželi svého soupeře větší část hrací doby pod tlakem (na brankáře hostí letěl kotouč třicet sedm krát) a rozvrhli si přesné zásahy po dvou na každou třetinu. Skóre otevřel obránce František Bombic po spolupráci s Jiřím Hanzalem a Romanem Šulčíkem. Další změny stavu si vzali na starost útočníci. Za Tábor snižoval až ve třetím dějství Jan Žižka po přihrávce Davida Hubáčka.

Hvězdou večera byl strážce budějovické klece Josef Kučera, jenž pouze jednou kapituloval. Ač v určitých fázích nezahřátý, mistrně likvidoval ojedinělé útočné výpady hostujících hráčů, navíc pomáhal svému týmu zdařilou prací s hokejkou. Po jeho přihrávkách se dokonce servismani dostávali do sólových nájezdů, ale Hanzalovi ani Šulčíkovi se nepodařilo zakončit.

Fanoušci i hráči do půl těla
V sestavě David Servisu nadále chyběl Petr Fleischmann, jehož trápí skříplý zádový nerv, a neobjevil se další útočník Daniel Pražák, jenž v roli hlavního rozhodčího pískal prvoligový zápas v Jihlavě. Naopak poprvé naskočil jednadvacetiletý obránce Filip Čížek, který přišel na hostování z Veselí nad Lužnicí recipročně za útočníka Dalibora Arnolda. „Rádi bychom Čížka získali k nám natrvalo,“ upřesnil vedoucí týmu Bohumil Lidral na adresu mladíka, jenž loni působil v druholigovém Klášterci a předtím hrál za juniory Chomutova.

Tréninků David Servisu se zúčastňují rovněž obránci Tomáš Tupý a Josef Klement, kteří jsou budějovickými odchovanci a dosud působili v Jindřichově Hradci, odkud se vrátil rovněž gólman Daniel Kavka. Zařazení uvedených beků do sestavy závisí na dohodě s vedením KLH Vajgar. Stínem zápasu bylo zranění hokejkou v obličeji Jakuba Zíky, u něhož se dlouho nedařilo zastavit krvácení. Na ledě ho nahradil mladý Antonín Radouch. Na deset minut za vyloučeného Suchánka dostal herní příležitost rovněž Zdeněk Brus.

Utkání pod střechou Hokejového centra Pouzar začínalo v době, kdy na ledě Budvar arény vrcholil prvoligový duel Motoru s Ústím nad Labem, a skupina fanoušků Motoru se poté přesunula na ochoz čtyřdvorské Pouzarovy haly. Povzbuzovači byli zřejmě rozehřátí vítězstvím budějovických barev, neboť se v citelném chladu svlékli do půl těla a vytvořili spolu s místními diváky parádní atmosféru. Po utkání si vynutili děkovačku od hráčů David Servisu, kteří jim vyhověli rovněž odění pouze od pasu dolů.

Krajská liga, předehrávka 10. kola

HC David Servis – HC Tábor B 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Góly: 12. Bombic (J. Hanzal, R. Šulčík), 14. R. Heindl ml., 22. Daniel Mikeš (J. Hanzal, L. Rob), 28. J. Hanzal (R. Šulčík), 42. L. Rob (R. Šulčík, R. Suchánek ml.), 59. R. Šulčík – 50. Žižka (Hubáček).
Rozhodčí: Pexa – Zelenka, Vondráček.
Vyloučení: 5:5, navíc Bombic a R. Suchánek ml. (oba D. Servis) 10 minut.
Využití: 0:0.
Diváci: 120.
David Servis: J. Kučera – Vomela, Chaloupka, Cikán, Bombic, Čížek, Zíka (21. A. Radouch ml.), od 41. navíc M. Mrázek – L. Rob, R. Suchánek ml. (po dobu osobního trestu za něho naskakoval Brus), Daniel Mikeš, R. Šulčík, J. Hanzal, Dalibor Mikeš, Janda, R. Heindl ml., Lonsmín. Trenéři Jiří Fedur a Roman Horák.
Hráno 16. listopadu.

Ladislav Lhota

 

Krátké zprávy
29. 02. 2024 Před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Příbramí ocenil domácí klub zastoupený předsedou Michalem Šušákem trojici osobností spojených s táborským hokejem. Gratulaci k životní šedesátce a památeční dres přijal bývalý rozhodčí a nyní předseda Jč KVV Českého hokeje Evžen Kostka, také bývalý hráč a současný manažer A-týmu Miroslav Volena. Blahopřání k osmdesátinám spolu s dresem se dočkal i dlouholetý funkcionář Stanislav Bergr.
28. 02. 2024 Kanadskému bodování Univerzitní ligy (ULLH) nadále vévodí Tomáš Vochozka z týmu Black Dogs Budweis, jenž dosud nashromáždil 28 bodů za 9 gólů a 19 asistencí. Jeho týmový kolega Matouš Masopust figuruje na páté pozici s 23 body (17 + 6) a zároveň vede tabulku kanonýrů. Pátý mezi střelci je Vojtěch Krcho (Black Dogs) s 11 góly.
27. 02. 2024 Liga juniorů, 27. kolo: IHC Králové Písek - HC Meteor Třemošná 5:4 (2:2, 1:2, 2:0). Góly a nahrávky vítězů: 19. Jeník (Pittr), 20. Sládek (Pittr, Čunát), 25. Kozlík (Škrdlant, Smetana), 43. Škrdlant (Velíšek, Kozlík), 48. Pittr (Tolar).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie