Ve vloženém 8. kole Krajské ligy uspěly domácí týmy. Výjimkou byl Humpolec

09.11.2013


Aktualizováno. Na šesti zimních stadionech se hrála nejvyšší krajská soutěž oproti zaběhnutému režimu tentokrát již v pátek večer. Domácí led nesvědčil pouze týmu Humpolce, který podlehl Strakonicím. Český Krumlov a budějovický David Servis musely o vítězství perně bojovat, zatímco Písek, veselská Lokomotiva a soběslavský Spartak nadělily soupeřům vysoké příděly.


JIŽNÍ ČECHY - Písecký favorit se rychle vzpamatoval z první letošní porážky, kterou utržil v minulém kole na strakonickém ledě, a smetl žirovnického nováčka osmigólovým rozdílem. Na první zásah čekali diváci do 15. minuty, kdy otevřel skóre Jakub Šimoník, ale potom to za záda střídajících se brankářů hostujícího týmu začalo padat. Brankostroj se však zastavil ve druhém dějství. Třetí dvacetiminutovka nepřinesla změnu stavu a hrálo se tak trochu zbytečně.

V domácí kleci se rovněž vystřídali její strážci. Osmnáctiletý Marek Mazúch, který zatím letos odchytal všechno, si zaslouženě šel odpočinout, a do hry se zapojil jeho o tři roky starší kolega Tomáš Kafka. Letošní premiéru si vedle Kafky odbyli také Václav Korous, jenž dosud účinkoval v Milevsku, a junior Martin Koupal. „Nikdo z nich nezklamal,“ podotkl asistent trenéra Radek Volf. „Písek je úplně někde jinde než my. Jeho kvality a možnosti jsou na jiné úrovni,“ posteskl si žirovnický vojevůdce František Koláček.

Hokejisté Českého Krumlova pokračovali ve svém nenápadném tažení a v duelu s hlubockými Rytíři si připsali další stoprocentní zisk, který jim nadále zaručuje druhou pozici v tabulce za vedoucím Pískem. Vítězství je stálo hodně sil a svým způsobem mohli děkovat soupeři za jeho nedisciplinovanost. Počet trestů, který nasbírali hráči Hluboké, byl alarmující a zbytečně mužstvu ubíral síly. Krumlovský M. Lukeš neproměnil ve 31. minutě trestné střílení.

Dvě desítky
Soběslavský Spartak se představil podruhé za sebou doma a znovu naplno bodoval, což vyneslo týmu kýžené postavení v osmičce nejlepších. Odnesl to tentokrát Vimperk, který se stále nemůže dostat do pohody a s jediným bodem se krčí na dně dvanáctičlenného pořadí. Spartakovcům chyběli z pracovních a studijních důvodů Karpíšek a Vopava. Museli hrát na čtyři obránce, přesto nasázeli soupeři desítku. „Naši hokejisté podali velmi dobrý, zodpovědný výkon. Celému týmu náleží pochvala,“ hlásil trenér vítězů Jiří Macháček.

Rovných deset přesných zásahů se povedlo také ostřelovačům z Veselí nad Lužnicí, kteří udělali cedník z branky táborského béčka. Ostrý nástup jim vynesl čtyři přesilovky a při hře pět na tři otevřeli skóre. Hosté vyrovnali, ale hráči Lokomotivy přidali druhý gól ve vlastním oslabení. Podobný kousek zopakovali ještě dvakrát ve třetím dějství, kdy už nebylo o co hrát. „Kluci si to užívali a bavili se hokejem,“ komentoval třetí třetinu kouč Michal Špička.

Humpolecká Jiskra se stala v 8. kole jediným týmem, který neuspěl v domácím prostředí. Získala vedení, ale Strakoničtí nesení elánem z předchozího úspěchu nad Pískem, dokázali otočit stav a hlídali si náskok až do konce. V závěru se však báli o výsledek, neboť Humpolec stáhl z 2:5 na 4:5. Pečetící gól dali při power play domácích. Utkání se vydařilo autorovi hattricku a jedné asistence Tomáši Růžičkovi, jemuž zdatně sekundoval tříbodový Milan Černý.

Budějovický David Servis se v duelu s Božeticemi musel obdejít bez kapitána Luboše Roba, jenž v nové funkci kustoda reprezentační šestnáctky absolvoval s mladým výběrem trojici přípravných utkání proti Švýcarsku. Céčko si přilepil na hruď obránce František Bombic a byl nejlepším hráčem týmu. Na ledě však zejména v úvodu nebylo znát, který ze soupeřů je favoritem. Domácí hráči se nedokázali vyvarovat školáckých nedostatků a sklidili za to v šatně od trénérů ne zrovna lichotivé hodnocení. Na body se zbytečně nadřeli.

Krajská liga, 8. kolo

IHC Písek – HC Slavoj Žirovnice 8:0 (3:0, 5:0, 0:0)
Góly: 5. Šimoník (J. Řehoř), 17. Javůrek (D. Mazanec, O. Gába), 19. Kořánek (D. Mazanec), 23. D. Mazanec, 24. O. Gába, 33. Jungbauer (D. Mazanec), 34. Burkoň (Šimoník), 37. Procházka (Javůrek).
Rozhodčí: Packa – Mitáš, Schlixbier.
Vyloučení: 5:3.
Využití: 1:0.
Diváci: 150.
IHC Písek: Mazúch (41. Kafka) – D. Mazanec, Jirků, Burkoň, Zb. Neckář, Marcel Dvořák, F. Procházka – Mošovský, Kořánek, O. Gába, J. Řehoř, Šimoník, Javůrek, Nikodém, Jungbauer, R. Volf ml., Korous, Koupal. Trenéři Jindřich Setikovský a Radek Volf.
HC Slavoj Žirovnice: Houdek (24. Krásný) – Reisner, Ištvánik, Holický, Pospíchal, Soukup, Fiedler, Křivánek, Stach, Koláček, Jedlinski, Beránek, Gurka, Kalvas, Körner, Smolík, Skřivan. Trenér František Koláček.
Hráno 8. listopadu.

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Góly: 22. J. Fučík (Ulman, Z. Uhlíř), 24. J. Fučík (Mígl, Z. Uhlíř), 28. Marek (Svěchota, Štěpán), 51. Z. Uhlíř (M. Lukeš, Mígl) – 10. Oulík (P. Bělohlav, J. Daněk), 26. Fuka (Žlůva, Troup), 45 Žlůva (M. Král, Fuka).
Rozhodčí: Pexa – Mareš, P. Němec.
Vyloučení: 8:15, navíc Míšek a Masopust (oba Hluboká) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváci: 257.
Č. Krumlov: R. Lukeš – Svačina, Galistl, Machálek, Marek, Vondrouš, Mígl, Ulman, Matlášek, Štěpán, R. Uhlíř, Svěchota, Klíma, J. Fučík, M. Lukeš, R. Fučík, Příchovský. Trenér Vilém Mígl.
Hráno 8. listopadu.

OLH Spartak Soběslav – HC Vimperk 10:4 (3:2, 2:1, 5:1)
Góly: 3. Hák (Vild), 15. Stoklásek (Vild), 18. Píha (Smrž), 31. Smrž (Žákovský), 35. Vild (Žákovský, Hraňo), 41. Stoklásek (Vild), 43. Máca (Hák), 45. M. Kučera (Hák), 51. Smrž (Hraňo), 58. Jansa (Vild) – 4. Předota (Janda, Voldřich), 7. Hail (Kouba), 40. Slabý (Vinš), 53. Hail (Ženíšek).
Rozhodčí: Slavík – Pech, Novák.
Vyloučení: 10:10, navíc Slabý, Janda, Podskalský (všichni Vimperk) 10 minut, B. Král (Vimperk) 10 minut a do konce.
Využití: 4:1.
V oslabení: 0:1.
Diváci:
Sp. Soběslav:
Snášel – Vild, Jansa, Hastrman, Sládek – Máca, Hák, Stoklásek, Smrž, Žákovský, Hraňo, Zajíc, Píha, M. Kučera, od 45. navíc Chalupský a Petržílka. Trenéři Jiří Macháček a David Pánek.
Hráno 8. listopadu.

TJ Lokomotiva Veselí n. Lužnicí – HC Tábor B 10:2 (2:1, 3:0, 5:1)
Góly: 6. Chlaň (Mikeska), 11. Čáp (Mikeska), 25. Chlaň, 35. Bůžek (Arnold, Dušák), 36. M. Drs (Čáp, Mikeska), 44. Mikeska (Chlaň, Čáp), 52. Dušák (Bůžek, L. Míchal), 53. Mikeska, 56, Bůžek (J. Míchal), 60. Chlaň (Čáp, Mikeska) – 11. Trieb, 48. Samec (M. Pospíšil, Prštický).
Rozhodčí: Němec – Knor, Brůha.
Vyloučení: 13:15.
Využití: 3:0.
V oslabení: 3:0.
Diváci: 200.
Loko Veselí: Studnička – Drs, Chlaň, Malecha, Schmied, L. Míchal, Kypta, od 41. navíc Krampl – Čáp, Mikeska, Vlach, Zd. Sekera, Benda, Zd. Dušek, Dušák, Arnold, Bůžek, od 41. navíc J. Míchal. Trenér Michal Špička.
Hráno 8. listopadu.

TJ Jiskra Humpolec – HC Strakonice 4:6 (1:2, 1:1, 2:3)
Góly: 11. Holec (Dolejš), 35. Dolejš, 51. Štěcha, 59. T. Dvořák (Doubek) – 16. M. Černý (D. Kovář, Hřebíček), 19. Růžička (M. Černý), 26. Růžička, 44. Růžička (M. Černý), 46. Major (Čadek), 60. Hrubý (Růžička).
Rozhodčí: Hamr – Zelenka, Studna.
Vyloučení: 11:7, navíc Kočí (Humpolec) 10 minut.
Využití: 0:2.
V oslabení: 1:1.
Diváci: 65.
Humpolec: Zour – Mikuš, Hřeben, Dolejš, Holec, Dvořák, Bříza, Polák,
Hlavnička, Hubata, Kočí, Šerák, Drábek, Zaňák, Hurda, Doubek, Štěcha, Brychta.
Strakonice: Myslivec – Havelec, Hřebíček, Gross, Hrubý, Ondrejec, D. Kovář, Kloud – Kopecký, M. Černý, Růžička, Čadek, Major, Andrle, Kurečka, Binder, Hora, Fedor. Trenéři Pavel Hejl a Marek Kloud.
Hráno 8. listopadu.

HC David Servis – TJ Božetice 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly: 3. D. Janda (D. Pražák, R. Heindl ml.), 20. J. Hanzal (R. Šulčík), 29. R. Suchánek ml. (D. Janda), 44. R. Šulčík (R. Suchánek ml., Bombic), 58. R. Suchánek ml. (R. Heindl ml., Daniel Mikeš) – 6. Kálal (Nevolný), 26. Pešta (Pauli), 55. Jiroušek (Kálal).
Rozhodčí: Talpa, Čáp – Petrů, Sváček.
Vyloučení: 9:5, navíc Cikán (David Servis) 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváci: 110.
HC David Servis: J. Kučera – Vomela, A. Radouch ml., Cikán, Bombic, Zíka, M. Mrázek (31. Brus) – Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., Chaloupka, R. Šulčík, J. Hanzal, Dalibor Mikeš, D. Janda, R. Heindl ml., D. Pražák. Trenéři Jiří Fedur a Roman Horák.
HC Božetice: D. Žilinčík – Tomeček, Kojetín, Štědronský, Votruba, J. Havran, Pauli, Blažek, Stejskal, Jiroušek, L. Nevolný, Kálal, Pešta, A. Nevolný, Jiška, Pouch, Kubička, R. Žilinčík. Trenér Jiří Rybák.
Hráno 8. listopadu.

(lho, spo)


Krátké zprávy
29. 02. 2024 Před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Příbramí ocenil domácí klub zastoupený předsedou Michalem Šušákem trojici osobností spojených s táborským hokejem. Gratulaci k životní šedesátce a památeční dres přijal bývalý rozhodčí a nyní předseda Jč KVV Českého hokeje Evžen Kostka, také bývalý hráč a současný manažer A-týmu Miroslav Volena. Blahopřání k osmdesátinám spolu s dresem se dočkal i dlouholetý funkcionář Stanislav Bergr.
28. 02. 2024 Kanadskému bodování Univerzitní ligy (ULLH) nadále vévodí Tomáš Vochozka z týmu Black Dogs Budweis, jenž dosud nashromáždil 28 bodů za 9 gólů a 19 asistencí. Jeho týmový kolega Matouš Masopust figuruje na páté pozici s 23 body (17 + 6) a zároveň vede tabulku kanonýrů. Pátý mezi střelci je Vojtěch Krcho (Black Dogs) s 11 góly.
27. 02. 2024 Liga juniorů, 27. kolo: IHC Králové Písek - HC Meteor Třemošná 5:4 (2:2, 1:2, 2:0). Góly a nahrávky vítězů: 19. Jeník (Pittr), 20. Sládek (Pittr, Čunát), 25. Kozlík (Škrdlant, Smetana), 43. Škrdlant (Velíšek, Kozlík), 48. Pittr (Tolar).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie