Mužstvo Písku vyřadilo velkopopovický Slavoj a čeká ho poslední překážka na cestě do 2. ligy

23.03.2015

Přestože odstoupil tým Náchoda a zůstali jen dva účastníci, nezměnil se v kvalifikační skupině B o postup do 2. ligy zápasový systém každý s každým doma – venku. První zápas na ledě Velkých Popovic vyhrál IHC Písek 6:2 a také odvetu u břehu Otavy zvádli svěřenci Romana Vlčka s příznivým výsledkem 9:4. O přímý postup se utkají ve dvou zápasech s vítězem skupiny A, který vzejde z trojice Letci Letňany, Lomnice nad Popelkou a Kadaň B.

PÍSEK (Aktualizováno) – Domácí šli v klidu do druhého utkání, neboť měli k dobru čtyřgólový náskok (o postupujícím dle regulí rozhoduje celkové skóre). Na konci 2. minuty ve vlastním oslabení překonal chybujícího brankáře Kevina Kostku písecký mladík David Ciboch, což zvýšilo celkový náskok Jihočechů na pět gólů. Tato skutečnost jim zřejmě ubrala na koncentraci a dovolili hostům rychle otočit stav. Dva góly z hole popovického Štěpána Čásenského padly v rozmezí jednapadesáti vteřin.

Stejný hráč mohl završit hattrick v přečíslení tři na jednoho, ale zastavil ho gólman Tomáš Kafka. V závěru prvního dějství nastřelil tyčku domácí Jan Slavík a na začátku druhé třetiny bylo srovnáno, když v přesilovce podruhé skóroval David Ciboch, kterého trenér Roman Vlček označil za nejlepšího hráče nedělního večera. Brzy nato v další početní výhodě skóroval Pavel Procházka bombou od modré čáry. Hosté sice vyrovnali rovněž z přesilovky, ale Písečtí dalšími čtyřmi zásahy před druhou sirénou v podstatě rozhodli o výsledku.

Do závěrečné třetiny poslal Roman Vlček na led mladičkého brankáře Martina Hausera, jenž působí prvním rokem ve starším dorostu (jednička A-týmu Václav Pipek ještě odpočíval po viróze), a pětici juniorů, zatímco starší hráči zůstali v šatně, aby se pošetřili na další boje. „Chtěli jsme rozhodnout hned v úvodu, ale přistoupili jsme k tomu vlažněji. Hosté s řadou mladíků nás zaskočili bruslením a vysokým tempem, v závěru však odpadávali. Ukázalo se, že úroveň Krajské ligy na jihu Čech je vyšší, než jinde,“ uvedl písecký kouč.

Kvalifikace o postup do 2. ligy, skupina B

IHC Písek – HC Slavoj Velké Popovice 9:4 (1:2, 5:1, 3:1)
2. Ciboch, 22. Ciboch (Mošovský, V. Novák), 25. P. Procházka (Sýbek), 35. Slavík (Sýbek), 40. Sýbek (Jungbauer, Slavík), 40. O. Gába (J. Řehoř), 48. F. Procházka (Ciboch), 56. V. Novák (Ciboch), 60. Sýbek (Šimoník) – 4. Čásenský (Honc), 5. Čásenský (Honc), 33. Freisler (Maňas), 46. Vacek (Freisler).
Rozhodčí: Valenta – Vavruška, Rybák.
Vyloučení: 13:9.
Využití: 2:2.
V oslabení: 3:0.
Diváků: 1 142.
IHC Písek: Kafka (41. Hauser) – Jirků, Jan Kudrna, Koutenský, F. Procházka, M. Hřebíček, P. Procházka, od 41. navíc Tajbl, Vejda – Mošovský, V. Novák, O. Gába, Slavík, Jungbauer, Sýbek, Vlk, Ciboch, J. Řehoř, od 41. navíc Volf, Šimoník, Duchoň. Trenéři Roman Vlček a Jan Kudrna.
Hráno 22. března.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.