Člověka úplně spolkne ta atmosféra, svěřuje se Jan Kovář, autor dvou gólů proti Finům

15.05.2015

Čtvrtfinálový duel s Finskem byl pro Jana Kováře velmi emotivním zážitkem nejen díky dramatickému průběhu a vítězství našich barev 5:3, ale také pro jeho osobní podíl. Dal vedoucí gól na 1:0, asistoval hvězdě večera Jaromíru Jágrovi u trefy na 2:2, zařídil vedení 3:2 a také si připsal zápornou účast při zásahu Finů na 3:3. Všechno v závěru umocnila radost z postupu do semifinále proti Kanadě. „Byl to skvělý zápas. Takových člověk moc nezažije,“ zračí se úsměv ve tváři zkrápěné potem.

PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Vyprodaná O2 Aréna poprvé vybuchla nadšením v závěru 9. minuty, kdy si Jan Kovář z druhé vlny najel na přihrávku od Martina Erata a prostřelil brankáře Pekku Rinneho mezi betony. „Z ostravské skupiny jsme pořád slyšeli o výkonech finského gólmana a věděli jsme, že Seveřané mají celkově výborný tým. Zatím jsme ale byli docela úspěšní v útoku a věřili jsme, že dáme nějaký gól. Docela dobře jsme vletěli do zápasu. Chtěli jsme hrát aktivně a dařilo se nám to,“ rekapituluje Kovář počáteční fázi velké hokejové noci.

Finové však dokázali z minima vytěžit maximum a na přelomu první a druhé třetiny otočili skóre na 2:1 ve svůj prospěch. Trvalo deset minut, než v přesilovce vyrovnal fenomenální Jaromír Jágr po přihrávkách Jakuba Voráčka a Jana Kováře. Poslední jmenovaný v následné výhodě čtyři na tři podruhé překonal Rinneho a vrátil vedení na českou stranu. Na začátku třetího dějství ale dolehly na domácí reprezentaci těžké chvíle a byl u toho znovu písecký odchovanec, jehož starší bratr Jakub seděl v hledišti coby třetí brankář

19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.
19. 04. 2024 Krajský výkonný výbor Českého hokeje projednal odvolání klubu TJ Sokol Radomyšl proti trestu hráče Josefa Slavíka, kterému jihočeská disciplinárka zastavila činnost na osmnáct měsíců, a potvrdil platnost verdiktu v plném rozsahu. Ve zdůvodnění se uvádí, že inzultace čárového rozhodčího jmenovaným hráčem měla za následek zranění doložené lékařskou zprávou.
19. 04. 2024 Ze čtyřletého bloku vzájemné spolupráce, na kterém se dohodly České Budějovice, Jihočeský kraj a Český hokej, nebude profitovat pouze metropole pod Černou věží, kde se uskuteční MS žen 2025 a České hokejové hry 2026 resp. 2028. Zapojí se také další jihočeská města Písek, Tábor a Jindřichův Hradec, v nichž se budou konat reprezentační akce v kategoriích U16 a U20.