2. liga: J. Hradec - HC Děčín

2. liga: J. Hradec - HC Děčín 4:1 (6. 11. 2013). Foto: Lucie HunalováKrátké zprávy
25. 05. 2019 Ve věku nedožitých sedmasedmdesáti let dnes ráno v Praze zemřel Karel Masopust, bývalý obránce Sparty a také budějovického Motoru (1970 až 1974). Držitel stříbrné medaile z MS a ZOH 1968 v Grenoblu odešel nečekaně. Chystal se na operaci kolena, ale jinak netrpěl zdravotními potížemi. S odstupem jednoho měsíce následoval na věčnost svého švagra Luďka Bukače. Rozhovor s K. Masopustem jsme přinesli loni v červenci (viz Osobnosti).
24. 05. 2019 Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Bratislavě vydala doporučení, aby se velké mezinárodní akce s okamžitou platností pořádaly na kluzištích s rozměry platnými v zámořské NHL. Na zúžené ploše se bude hrát i příští světový šampionát ve Švýcarsku. Dosud se uplatňoval evropský rozměr ledové plochy 30 x 60 metrů, v NHL se hraje na ploše 26 x 60 metrů. Tento krok ze strany IIHF je nejradikálnější změnou od zrušení červené čáry.
23. 05. 2019 Čeští reprezentanti na MS v Bratislavě poprvé od roku 2015 zvládli úspěšně čtvrtfinálový duel a postoupili do bojů o medaile. U vítězství nad Německem v poměru 5:1 (třetiny 0:0, 1:1, 4:0) asistovala čtveřice Jihočechů. Bodově se zaskvěl Jan Kovář, který dal úvodní gól zápasu a rovněž pečetící do prázdné klece při soupeřově power play, připsal si také nahrávku na třetí gól Dominika Kubalíka. Jeho spoluhráč v útočné řadě Milan Gulaš netrefil v závěru opuštěnou německou klec, odvedl však poctivý výkon, stejně jako obránce Jan Rutta. Brankáři Patriku Bartošákovi kryl záda v roli dvojky Šimon Hrubec. V semifinále se národní mužstvo utká s Kanadou.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web