Závěr prvoligového dramatu na kladenském ledě vyřešila Čermákova trefa z 57. minuty

10.01.2018

Jihočeši v krátkém sledu odrazili atak dvou největších pronásledovatelů usilujících sebrat jim pozici na čele tabulky. Po domácím vítězství nad Karlovými Vary 2:1 v samostatných nájezdech zvládli i duel na kladenském ledě, dokonce stejným skóre, ale stihli to v základní hrací době. Rozhodující trefu zaznamenali tři a půl minuty před třetí sirénou z přesilovky. Překvapila nízká návštěva – tribuny ve středočeské hokejové baště se zaplnily z pouhých devětapadesáti procent.

KLADNO – V úvodní čtvrtině WSM 1. ligy padl ČEZ Motor na kladenském ČEZ stadionu 2:4. Poté doma zvítězil 3:0, aktuálně přidal triumf i v soupeřově prostředí. Budějovičtí si díky tomu zachovali status lídra o tři body před Karlovými Vary, zatímco třetí Rytíři na ně ztrácejí již sedm bodů, stejně jako čtvrtý Přerov. Do souboje s klubem Jaromíra Jágra vyrukoval jihočeský celek s brankářem Davidem Gábou. Jako druhý byl připravený Daniel Svoboda ze staršího dorostu. V sestavě chyběli marodi Petr Kváča, Filip Novák a Rok Pajić.

Domácí Ladislav Zikmund ve 3. minutě napálil horní spojovací tyčku, ale skóre otevřeli hosté o čtyři minuty později. Přesně mířil Vlastimil Dostálek po akci Martina Nováka. Při trestu Václava Nedorosta srovnal Patrik Machač. Stav 1:1 trval skoro čtyřicet minut, než Miloslav Čermák z dorážky při přesilovce rozhodl o výsledku. Poté ještě vyloučený Petr Vampola nabídl soupeři power play šest na čtyři, ale budějovická obrana byla skálopevná. „České Budějovice mají zkušenější tým, proto vyhrály o gól,“ poznamenal kladenský kouč Miloslav Hořava.

WSM 1. liga, 38. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovicen 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
18. Machač (Pekr) – 7. Dostálek (Martin Novák, F. Vlček), 57. M. Čermák (Galamboš, Dostálek).
Rozhodčí: Kašík, T. Veselý – Štofa, R. Špringl ml.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 32:26.
Diváků: 3 058.
ČEZ Motor: D. Gába – Kučný, Kutlák, Fillman, Vráblík, Pavlin, P. Pýcha ml. – L. Květoň, Galamboš, V. Nedorost, Mich. Bárta, Vampola, M. Čermák, M. Heřman, L. Rob ml., Jonák, Dostálek, F. Vlček, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 10. ledna.

(red)

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.