Závěr prvoligového dramatu na kladenském ledě vyřešila Čermákova trefa z 57. minuty

10.01.2018

Jihočeši v krátkém sledu odrazili atak dvou největších pronásledovatelů usilujících sebrat jim pozici na čele tabulky. Po domácím vítězství nad Karlovými Vary 2:1 v samostatných nájezdech zvládli i duel na kladenském ledě, dokonce stejným skóre, ale stihli to v základní hrací době. Rozhodující trefu zaznamenali tři a půl minuty před třetí sirénou z přesilovky. Překvapila nízká návštěva – tribuny ve středočeské hokejové baště se zaplnily z pouhých devětapadesáti procent.

KLADNO – V úvodní čtvrtině WSM 1. ligy padl ČEZ Motor na kladenském ČEZ stadionu 2:4. Poté doma zvítězil 3:0, aktuálně přidal triumf i v soupeřově prostředí. Budějovičtí si díky tomu zachovali status lídra o tři body před Karlovými Vary, zatímco třetí Rytíři na ně ztrácejí již sedm bodů, stejně jako čtvrtý Přerov. Do souboje s klubem Jaromíra Jágra vyrukoval jihočeský celek s brankářem Davidem Gábou. Jako druhý byl připravený Daniel Svoboda ze staršího dorostu. V sestavě chyběli marodi Petr Kváča, Filip Novák a Rok Pajić.

Domácí Ladislav Zikmund ve 3. minutě napálil horní spojovací tyčku, ale skóre otevřeli hosté o čtyři minuty později. Přesně mířil Vlastimil Dostálek po akci Martina Nováka. Při trestu Václava Nedorosta srovnal Patrik Machač. Stav 1:1 trval skoro čtyřicet minut, než Miloslav Čermák z dorážky při přesilovce rozhodl o výsledku. Poté ještě vyloučený Petr Vampola nabídl soupeři power play šest na čtyři, ale budějovická obrana byla skálopevná. „České Budějovice mají zkušenější tým, proto vyhrály o gól,“ poznamenal kladenský kouč Miloslav Hořava.

WSM 1. liga, 38. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovicen 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
18. Machač (Pekr) – 7. Dostálek (Martin Novák, F. Vlček), 57. M. Čermák (Galamboš, Dostálek).
Rozhodčí: Kašík, T. Veselý – Štofa, R. Špringl ml.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 32:26.
Diváků: 3 058.
ČEZ Motor: D. Gába – Kučný, Kutlák, Fillman, Vráblík, Pavlin, P. Pýcha ml. – L. Květoň, Galamboš, V. Nedorost, Mich. Bárta, Vampola, M. Čermák, M. Heřman, L. Rob ml., Jonák, Dostálek, F. Vlček, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 10. ledna.

(red)

10. 12. 2018 Regionální liga juniorů, nadstavbová část: Žďár nad Sázavou - HC Tábor 6:5 sn. Za hosty skórovali Komma 2x, Přívozník, Berka a Duda. IHC Písek - Vajgar J. Hradec 6:2. Góly a nahrávky: 4. Kurfürst (Houdek, Petřík), 5. Smetana (Fríd), 5. A. Novák (M. Novotný), 18. M. Novotný (V. Šuhaj), 20. A. Novák (V. Šuhaj), 60. V. Šuhaj - 2. Dýcková (V. Tržil), 55. Dúška (Budín).
09. 12. 2018 Šestadvacetiletý obránce Zdeněk Čáp ukončil působení v prvoligovém Motoru a také v Přerově, kde byl na hostování. Jeho smlouvu převzali Jestřábi Prostějov, kde nastupuje další exbudějovický zadák Dušan Žovinec.
09. 12. 2018 Soustředění hráčů ročníku narození 2007 ve výběru Jihočeského kraje, které se uskuteční ve Vimperku 11. prosince, se zúčastní nominovaní brankáři Štangl (Lvi Č. B.), Kutlák (Č. Krumlov), Humhal (Střelci J. Hradec), Spálenka (Tábor), obránci Dušák, Konzal, Matějka (Motor), Céza (Milevsko), Borovka, Čurda (Lvi Č. B.), Bačo (Tábor), Blažek, Jaroš, Vomastek (Střelci J. Hradec), Máca (Soběslav), Marek (Písek), útočníci Živnůstka (Strakonice), Vazač (Motor), Král (Č. Krumlov), Hlavín, Blažek (Milevsko), Štěpka (Lvi Č. B.), Krivoňák, Kašík (Písek), Krejsa (Vimperk), Klatovský, Podzimek, Kostka (Tábor), Beran, Krhánek (Střelci J. Hradec), Vlna, Pánek (Soběslav), Hanzák, Pytlík (Telč).