Zástupci Spartaku Soběslav ocenili bývalé hráče Vladimíra Drachovského a Zdeňka Šťastného

20.12.2021


Před lužnickým derby Spartak Soběslav versus Lokomotiva Veselí v Krajské lize si zástupci domácího klubu uctili dárkovým balíčkem, dresem a šálou dva bývalé hráče a trenéry Vladimíra Drachovského a Zdeňka Šťastného. Za potlesku více než pěti stovek fanoušků připomněli jejich kulaté narozeniny. Vladimír Drachovský oslavil šedesátku už loni, veřejnou gratulaci však znemožnil covidový čas. Na Zdeňka Šťastného si šestá desítka počíhala v závěru letošního roku.


SOBĚSLAV – Vladimír Drachovský byl řadu sezon oporou útočných řad Spartaku. S neodmyslitelnou čtrnáctkou na zádech hrál centra a patřil ke klíčovým postavám soběslavského týmu v osmdesátých a devadesátých létech minulého století. Po skončení aktivní dráhy zůstal u ledu jako trenér juniorky i áčka dospělých, s nimiž v roli asistenta po boku Jaroslava Švepeše pomohl vybojovat jihočeský titul. „Pokud Dracháčovi dovolí čas a zdraví, přijde si zahrát hokej za tým starých pánů. Přikládá také ruku k dílu při náborech nejmenších hokejistů,“ prozrazuje na něho klubový předseda David Čížek.

Čerstvý jubilant Zdeněk Šťastný nastupoval s číslem šest v zadních řadách Spartaku. Spoustu zápasů vyválčil také v barvách VS Tábor, odkud se vrátil na soběslavský led a pokračoval jako jeden z pilířů sestavy, které pomohl k zisku krajského prvenství v sezoně 2003–04. Začal se také věnovat trenérskému řemeslu. V Soběslavi vedl juniory i muže, několik sezon působil jako asistent v druholigovém áčku Tábora po boku Arpáda Györiho a Tomáše Matušíka. „V současnosti Šťágr aktivně sleduje dění kolem Spartaku v rámci rekonvalescence po chirurgickém zákroku. Věříme, že se vrátí na led a zahraje si za old boys,“ říká David Čížek.

(lho)  Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie