Základní část WSM 1. ligy se stala minulostí. Motor se rozloučil neúspěchem v Přerově

24.02.2018

Základní část WSM 1. ligy uzavřeli hokejisté českobudějovického Motoru v 52. kole porážkou na ledě Přerova, kam se vypravili bez několika odpočívajících borců v čele s brankářem Petrem Kváčou a kapitánem Zdeňkem Kutlákem. Porážka byla třetí v řadě a pátá z posledních devíti utkání. O závěrečné čtvrtině soutěže v podání Jihočechů nelze říct nic jiného, než že byla výsledkově, ale i herně nejhorší. Ve čtvrtfinále narazí Budějovičtí na Havířov (první zápas doma v úterý 27. února).

PŘEROV – Domácí Zubři se po dvou předchozích neúspěších zahojili na Motoru, který naopak prodloužil sérii zápasů bez bodu. Jihočeši nastoupili bez třetiny základního kádru, jen s pěticí beků a třemi ofenzivními formacemi, které doplnil desátý útočník Jakub Káník (jeho ice time činil pouhých 1.40 minuty). Další mladí pendlové nebyli k dispozici, neboť extraligová juniorka Motoru bojovala ve Vítkovicích. Skóre velmi záhy otevřel expřerovský Vlastimil Dostálek, ale Hanáci odpověděli ve druhé části čtyřmi góly a přiměli soupeře ke střídání brankářů.

Ve třetím dějství snížili hosté ztrátu na jediný gól, ale při závěrečné power play inkasovali do prázdné klece popáté. Za domácí se dvakrát střelecky prosadil juniorský reprezentant Jakub Navrátil, po jedné trefě přidali bratři Šimon a Matouš Kratochvílové (jejich rodiče se zřejmě inspirovali postavami v podání známých komiků Buda Spencera a Terence Hilla) resp. Martin Novotný. V barvách Motoru potvrdil střeleckou formu Luboš Rob ml., po delší době se prosadil Filip Vlček. „Myslím, že to byl dobrý zápas z obou stran. Ve druhé třetině jsme však dostali minimálně dva laciné góly,“ uvedl trenérský asistent Luboš Rob st.

WSM 1. liga, 52. kolo:

HC Zubr Přerov – ČEZ Motor Č. Budějovice 5:3 (0:1, 4:0, 1:2)
22. M. Kratochvíl (Š. Kratochvíl), 26. Navrátil (R. Černý), 33. Navrátil (Gago, Plášek st.), 35. M. Novotný (Plášek ml., Milan Procházka), 60. Š. Kratochvíl (M. Kratochvíl, Navrátil) – 4. Dostálek (Galamboš, Čáp), 47. L. Rob ml. (F. Novák, Galamboš), 56. F. Vlček (Nejezchleb, J. Mikyska).
Rozhodčí: Obadal, Kašík – Rožánek, Konvička.
Vyloučení: 4:8, navíc Jonák (Motor) 10 minut.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 31:20.
Diváků: 1 597.
ČEZ Motor: D. Gába (41. O. Bláha) – P. Pýcha ml., F. Novák, Kučný, Čáp, Kachyňa – M. Bárta, L. Rob ml., Jonák, Dostálek, Galamboš, Martin Novák, F. Vlček, J. Mikyska, Nejezchleb, Káník. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 24. února.

(red)

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.