Začátky třetin a obranná činnost nestály za mnoho, ale Motor se proti Ústí prostřílel do čela

14.02.2018

Na ledě Budvar arény, jejíž hlediště se v 49. kole WSM 1. ligy zaplnilo nezvykle jen z osmdesáti procent, pokračoval domácí tým v rozpačitých výkonech z poslední doby. Jihočeši nezvládali hlavně začátky třetin, v nichž pokaždé inkasovali laciné góly. Celý zápas odhalil řadu nedostatků v obranné činnosti. Ofenziva naštěstí byla při chuti a zařídila divoký výsledek 8:5, kterým se při zaváhání Karlových Varů v Havířově (porážka 2:3 v prodloužení) posunulo mužstvo zpátky do čela.


Č. BUDĚJOVICE – Do branky Motoru se vrátil David Gába, záda mu kryl Ondřej Bláha. V útoku se objevil Vlastimil Dostálek po návratu z extraligové mise v Jihlavě a místo Lukáše Květoně, jehož při rozbruslení zradila záda, narychlo naskočil Michal Bárta. Bohužel, v závěru kvůli tříslům odstoupil Rok Pajić. Hosty vedl v roli kapitána exbudějovický obránce Martin Vágner, zahráli si také písečtí odchovanci David Bernad s Lukášem Volfem a táborský Jiří Severa. Skóre otevřeli Ústečtí po jednadvaceti vteřinách hry a proti spící obraně domácích se podobně snadno prosadili také v úvodu druhé i třetí části.

Českobudějovičtí otočili na 3:1, ale za stavu 3:3 ve 25. minutě se začínalo znovu. O minutu později se řítil Severočech Václav Krliš od modré sám na Davida Gábu, jenže vedení získali zakrátko hráči Motoru a už ho nepustili, byť přestřelka byla ještě bohatá. „Určitou pasáž jsme odehráli fakt špatně. Chyběl nám pohyb a objevovala se okénka v obraně. Jindy jsme soupeře přitlačili a ukázali výborný výkon. Za stavu 3:1 to hráči chtěli zvládnout pouze na půl plynu. Buď hrajeme dobře, nebo špatně. Nic mezi tím,“ neradoval se trenérský asistent Luboš Rob st.  

WSM 1. liga, 49. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem 8:5 (3:1, 3:2, 2:2)
Góly a nahrávky:
11. L. Rob ml. (Galamboš, Pajić), 14. Dostálek (M. Bárta, R. Vráblík), 20. L. Rob ml. (J. Mikyska, Jonák), 32. M. Bárta (Martin Novák, Galamboš), 33. M. Čermák (Vampola), 36. M. Bárta (Galamboš, Fillman), 47. Kutlák (V. Nedorost, Vampola), 48. V. Nedorost (Vampola, Kutlák) – 1. Smolka (Roubík), 22. Gengel (Davídek, D. Bernad), 25. Weinhold (Roubík), 42. Pšenička (D. Bernad, Krliš), 55. Severa (Smolka, Roubík).
Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Krátký, Ševic.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 3:1.
Střely na branku: 31:28.
Diváků: 5 114.
ČEZ Motor: D. Gába – P. Pýcha ml., Kutlák, Kučný, R. Vráblík, Fillman, F. Novák – Nejezchleb, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Vampola, M. Čermák, J. Mikyska, L. Rob ml., Jonák, M. Bárta, Galamboš, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 14. února.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 02. 2018 Výsledky mistrovských utkání táborské mládeže ze závěru třetího únorového týdne: Regionální liga staršího dorostu: Kobra Praha - HC Tábor 6:4 (góly Jihočechů Pauš 2, Adamec, Přívozník), HC Tábor - Energie K. Vary B 1:5 (Adamec). Regionální liga mladšího dorostu: Dynamo Pardubice B - HC Tábor 8:10 (Kundrát a Matoušek po 2, Máca, Nevšímal, Janda, Slabý, Kovářík, Kofroň).
18. 02. 2018 Omlouváme se všem čtenářům a fanouškům za zpožděné zpravodajství ze sobotního programu hokejových soutěží. Prodlevu způsobil výpadek internetového připojení, který se podařilo odstranit až v neděli po poledni. Děkujeme za pochopení.
18. 02. 2018 Bývalý hokejista Milan Znamenáček, který je pamětníkem úspěšné poválečné éry DSK Tábor, před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Žďárem nad Sázavou obdržel od domácích činovníků dárkový koš a poté se ujal čestného buly. V pátek 23. února oslaví životní devadesátku. Již v polovině prosince se stal devadesátníkem také Zdeněk Chvátal, jeden ze strůjců obrovského úspěchu dorostenců SK Telč na Hrách mládeže na pražské Štvanici v roce 1944. Mimořádně rychlý a také slušný hokejista budoval tradici klubu, který v současnosti hraje Krajskou ligu na jihu Čech.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web