Za David Servis v Kolíně stříleli jenom Trummerové. Tábor v derby udolal hosty z Písku

28.01.2018

Ve 29. kole druholigové skupiny Střed podlehl českobudějovický David Servis na kolínském ledě hladce 2:7. O dva vstřelené góly se rozdělili otec a syn Trummerové. Mužstvo Tábora v domácím prostředí ukončilo sérii šesti porážek, když udolalo jihočeského rivala z Písku 3:1. Derby však nenabídlo příliš pohledný hokej a také atmosféra zaostávala za obvyklým standardem. „Kohouti“ udrželi čtvrtou příčku o jediný bod před Kolínem.

KOLÍN / TÁBOR – Sevismani znovu bez kouče Jiřího Fedura (zánět průdušek) začali v Kolíně nešťastně. Na začátku 2. minuty šel za katr Michal Michal, v téže minutě k němu dosedl parťák z obranné dvojice Petr Macháček (oba za sekání), a domácí v přesilovce otevřeli skóre. Druhý gól přidali „kozlové“ při signalizované výhodě, třetí znovu v přesilovce (Jan Trummer ml. dostal k faulu kolenem ještě desítku za řeči) a ve 12. minutě byl stav 3:0. Krátce před polovinou zápasu, v rozmezí dvou minut a jedenácti vteřin, následovala další třígólová sprcha, po níž Milana Dudáčka v brance hostí nahradil Bořek Bubeníček. Kosmetickou úpravu výsledku na konci druhé části a v úvodu třetí provedli otec a syn Trummerové. První z přesilovky, druhý z brejku.

Mužstvo Tábora proti poslednímu Písku nastupovalo v bídném rozpoložení kvůli špatným výsledkům z poslední doby, ale hned v úvodu se zvedlo po úspěšné dělovce Martina Havrana. Uklidňující druhou trefu přidal Radek Seidl po teči v 11. minutě (přihrávky na oba góly si připsali pendlové z Motoru Jakub Doktor resp. Ondřej Šulek, kteří na startu sezony pomáhali Písku). Budějovický junior Jakub Doktor zvýšil v polovině utkání na 3:0, ale další gólovou oslavu už domácí fanoušci očekávali marně. Spíše jim zatrnulo, když písecký Josef Vlk po střele zpoza obránce ve 47. minutě korigoval na 3:1. Hosté ožili, jenže se nedostali ani k power play, když poslední dvě minuty seděl na trestné lavici Jakub Volf.

Domácí zdolali jihočeského soka počtvrté v sezoně a pocítili úlevu díky ukončení nepříznivé výsledkové série. „Máme radost, že jsme to zastavili. Zápas ale nebyl jednoduchý, Písek nebyl snadným soupeřem. Zvládli jsme to obrovskou vůlí a nasazením, povedla se nám hlavně druhá třetina. Teď na to musíme navázat,“ nechal se slyšet hlavní kouč Tomáš Matušík, jenž v sestavě nadále postrádal dlouhodoběho maroda Jakuba Pípala i kapitána Jakuba Matušíka. Oba trápila ramena, nastoupit by měli v blízké době. „Na soupeři bylo vidět, že neprožívá lehké období. My byli zpočátku zakřiknutí, postupně jsme se zvedali. Za stavu 3:1 jsme měli šance a mohli to zdramatizovat. Celkově dnes hokej nedosahoval valné úrovně,“ dodal písecký trenér Radek Volf st.

2. liga, skupina Střed, 29. kolo:

SC Kolín – HC David Servis 7:2 (3:0, 3:1, 1:1)
4. Semirád (Havelka, Morkes), 8. Malý (Zumr, Panna), 12. Panna (J. Kadlec, Zumr), 27. Kozák, 28. Voženílek (Kysela, Morkes), 29. Netušil (A. Kadlec), 57. Morkes – 40. Trummer st. (J. Marek, Trummer ml.), 41. Trummer ml. (J. Marek, J. Kříž).
Rozhodčí: J. Beránek – J. Pechánek, Roischel.
Vyloučení: 9:8, navíc Trummer ml. (D. Servis) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváků: 931.
D. Servis: M. Dudáček (29. Bubeníček) – Radoš, L. Kříž, Michal, P. Macháček, Škopek, J. Kříž – R. Šulčík, Trummer ml., J. Marek. Jiří Bárta, Sumerauer, Vylíčil, D. Svoboda, Trummer st., Mil. Šesták. Trenér Milan Kupka.
Hráno 27. ledna.

HC Tábor – IHC Písek 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
2. M. Havran (J. Doktor), 11. Seidl (Šulek, J. Březina), 29. J. Doktor (Blažek, M. Havran) – 48. Vlk (Duchoň, Koupal).
Rozhodčí: Hornáček – D. Štětina, P. Šimánek.
Vyloučení: 8:7, navíc Parýzek (Písek) 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 34:19.
Diváků: 1 683.
HC Tábor: D. Novák – Kachyňa, M. Havran, Tesař, K. Černý, T. Černý, Marcel Dvořák – R. Heřman, J. Doktor, Blažek, Šulek, J. Březina, Seidl, Š. Kadilák ml., R. Pechánek, Škrdleta. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
IHC Písek: Štekr – Parýzek, Hanus, M. Hřebíček, Suda, Červinský, Turek, Hora – Duchoň, Koupal, Sýbek, Urbanec, L. Drda, J. Volf, Ciboch, Rod, Vlk. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.

25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.