Za David Servis v Kolíně stříleli jenom Trummerové. Tábor v derby udolal hosty z Písku

28.01.2018

Ve 29. kole druholigové skupiny Střed podlehl českobudějovický David Servis na kolínském ledě hladce 2:7. O dva vstřelené góly se rozdělili otec a syn Trummerové. Mužstvo Tábora v domácím prostředí ukončilo sérii šesti porážek, když udolalo jihočeského rivala z Písku 3:1. Derby však nenabídlo příliš pohledný hokej a také atmosféra zaostávala za obvyklým standardem. „Kohouti“ udrželi čtvrtou příčku o jediný bod před Kolínem.

KOLÍN / TÁBOR – Sevismani znovu bez kouče Jiřího Fedura (zánět průdušek) začali v Kolíně nešťastně. Na začátku 2. minuty šel za katr Michal Michal, v téže minutě k němu dosedl parťák z obranné dvojice Petr Macháček (oba za sekání), a domácí v přesilovce otevřeli skóre. Druhý gól přidali „kozlové“ při signalizované výhodě, třetí znovu v přesilovce (Jan Trummer ml. dostal k faulu kolenem ještě desítku za řeči) a ve 12. minutě byl stav 3:0. Krátce před polovinou zápasu, v rozmezí dvou minut a jedenácti vteřin, následovala další třígólová sprcha, po níž Milana Dudáčka v brance hostí nahradil Bořek Bubeníček. Kosmetickou úpravu výsledku na konci druhé části a v úvodu třetí provedli otec a syn Trummerové. První z přesilovky, druhý z brejku.

Mužstvo Tábora proti poslednímu Písku nastupovalo v bídném rozpoložení kvůli špatným výsledkům z poslední doby, ale hned v úvodu se zvedlo po úspěšné dělovce Martina Havrana. Uklidňující druhou trefu přidal Radek Seidl po teči v 11. minutě (přihrávky na oba góly si připsali pendlové z Motoru Jakub Doktor resp. Ondřej Šulek, kteří na startu sezony pomáhali Písku). Budějovický junior Jakub Doktor zvýšil v polovině utkání na 3:0, ale další gólovou oslavu už domácí fanoušci očekávali marně. Spíše jim zatrnulo, když písecký Josef Vlk po střele zpoza obránce ve 47. minutě korigoval na 3:1. Hosté ožili, jenže se nedostali ani k power play, když poslední dvě minuty seděl na trestné lavici Jakub Volf.

Domácí zdolali jihočeského soka počtvrté v sezoně a pocítili úlevu díky ukončení nepříznivé výsledkové série. „Máme radost, že jsme to zastavili. Zápas ale nebyl jednoduchý, Písek nebyl snadným soupeřem. Zvládli jsme to obrovskou vůlí a nasazením, povedla se nám hlavně druhá třetina. Teď na to musíme navázat,“ nechal se slyšet hlavní kouč Tomáš Matušík, jenž v sestavě nadále postrádal dlouhodoběho maroda Jakuba Pípala i kapitána Jakuba Matušíka. Oba trápila ramena, nastoupit by měli v blízké době. „Na soupeři bylo vidět, že neprožívá lehké období. My byli zpočátku zakřiknutí, postupně jsme se zvedali. Za stavu 3:1 jsme měli šance a mohli to zdramatizovat. Celkově dnes hokej nedosahoval valné úrovně,“ dodal písecký trenér Radek Volf st.

2. liga, skupina Střed, 29. kolo:

SC Kolín – HC David Servis 7:2 (3:0, 3:1, 1:1)
4. Semirád (Havelka, Morkes), 8. Malý (Zumr, Panna), 12. Panna (J. Kadlec, Zumr), 27. Kozák, 28. Voženílek (Kysela, Morkes), 29. Netušil (A. Kadlec), 57. Morkes – 40. Trummer st. (J. Marek, Trummer ml.), 41. Trummer ml. (J. Marek, J. Kříž).
Rozhodčí: J. Beránek – J. Pechánek, Roischel.
Vyloučení: 9:8, navíc Trummer ml. (D. Servis) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváků: 931.
D. Servis: M. Dudáček (29. Bubeníček) – Radoš, L. Kříž, Michal, P. Macháček, Škopek, J. Kříž – R. Šulčík, Trummer ml., J. Marek. Jiří Bárta, Sumerauer, Vylíčil, D. Svoboda, Trummer st., Mil. Šesták. Trenér Milan Kupka.
Hráno 27. ledna.

HC Tábor – IHC Písek 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
2. M. Havran (J. Doktor), 11. Seidl (Šulek, J. Březina), 29. J. Doktor (Blažek, M. Havran) – 48. Vlk (Duchoň, Koupal).
Rozhodčí: Hornáček – D. Štětina, P. Šimánek.
Vyloučení: 8:7, navíc Parýzek (Písek) 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 34:19.
Diváků: 1 683.
HC Tábor: D. Novák – Kachyňa, M. Havran, Tesař, K. Černý, T. Černý, Marcel Dvořák – R. Heřman, J. Doktor, Blažek, Šulek, J. Březina, Seidl, Š. Kadilák ml., R. Pechánek, Škrdleta. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
IHC Písek: Štekr – Parýzek, Hanus, M. Hřebíček, Suda, Červinský, Turek, Hora – Duchoň, Koupal, Sýbek, Urbanec, L. Drda, J. Volf, Ciboch, Rod, Vlk. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.

19. 02. 2018 Výsledky mistrovských utkání táborské mládeže ze závěru třetího únorového týdne: Regionální liga staršího dorostu: Kobra Praha - HC Tábor 6:4 (góly Jihočechů Pauš 2, Adamec, Přívozník), HC Tábor - Energie K. Vary B 1:5 (Adamec). Regionální liga mladšího dorostu: Dynamo Pardubice B - HC Tábor 8:10 (Kundrát a Matoušek po 2, Máca, Nevšímal, Janda, Slabý, Kovářík, Kofroň).
18. 02. 2018 Omlouváme se všem čtenářům a fanouškům za zpožděné zpravodajství ze sobotního programu hokejových soutěží. Prodlevu způsobil výpadek internetového připojení, který se podařilo odstranit až v neděli po poledni. Děkujeme za pochopení.
18. 02. 2018 Bývalý hokejista Milan Znamenáček, který je pamětníkem úspěšné poválečné éry DSK Tábor, před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Žďárem nad Sázavou obdržel od domácích činovníků dárkový koš a poté se ujal čestného buly. V pátek 23. února oslaví životní devadesátku. Již v polovině prosince se stal devadesátníkem také Zdeněk Chvátal, jeden ze strůjců obrovského úspěchu dorostenců SK Telč na Hrách mládeže na pražské Štvanici v roce 1944. Mimořádně rychlý a také slušný hokejista budoval tradici klubu, který v současnosti hraje Krajskou ligu na jihu Čech.