Z Jihočechů ve 2. lize zabral pouze David Servis. Neuspěly Písek doma, ani Tábor venku

01.02.2018

Vložené středeční kolo (s pořadovým číslem třicet) druholigové skupiny Střed přineslo zisk pouze David Servisu, který si v derby městských jmenovců na domácím ledě poradil s Moravskými Budějovicemi a udržel si reálnou šanci na účast v play off. Písečtí už nemohli myslet na postup, přesto u břehu Otavy rozehráli s týmem Klatov dobrou partii, bohužel však se špatným koncem. Třetí jihočeský zástupce, HC Tábor, nepochodil na ledě lídra v havlíčkobrodské Kotlině.

Č. BUDĚJOVICE / PÍSEK / H. BROD – Kapitán servismanů Roman Šulčík potřeboval k otevření skóre osmadvacet vteřin, jenže hosté z Moravských Budějovic dirigovaní extraligovým veteránem Petrem Pucherem srovnali za necelou minutu a další zkušený extraligista Ladislav Rytnauer na začátku 5. minuty strhl vedení na stranu „žihadel“. Naštěstí Českobudějovičtí brzy využili přesilovku a potom už řídili vývoj. Prim hrála první pětka v čele s autorem hattricku Romanem Šulčíkem. Škoda, že v hledišti byla jen padesátka platících diváků kvůli časové kolizi se zápasem Motoru. „Kluci podali zodpovědný výkon. Střelba, disciplína, všechno plnili na sto procent,“ zářil kouč Jiří Fedur.

Také v Písku dali první gól domácí, když se prosadil ve vlastním oslabení rutinér Jan Sýbek. „Nahrávka, jakou dostal od soupeře, by se nepovedla ani při ukázkovém tréninku,“ usmíval se trenér David Míka. Hosté však pokračovali v přesilovce a dokázali ji využít. Přestřelka s týmem Klatov se protáhla do závěrečných minut (Jan Sýbek završil hattrick), v nichž se utopil mladý jihočeský celek. Západočeši v 56. minutě otočili na 3:4 a přidali ještě dvě gólové pojistky. První při power play domácích, druhou padesát vteřin před sirénou. „Do 55. minuty jsme odehráli dobré utkání. Všechno mohlo být jinak, kdybychom za stavu 3:2 proměnili dvě obrovské šance,“ litoval David Míka.

Z jihočeské trojice se dýchalo nejhůř táborským „kohoutům“ na ledě Havlíčkova Brodu, kde zahájil střelbu domácí Luboš Voříšek (dříve Tábor, Jindřichův Hradec) a do statistik se v dresu Bruslařů postupně zapsala další známá jména: Miroslav Třetina (dříve Motor), Lukáš Endál (pendl z pražské Slavie) či Jakub Šuhaj (dříve Písek). Hosté se střelecky probudili až ve druhé části a doháněli ztrátu, jenže ve třetím dějství dostali dva údery, když se bránili ve čtyřech resp. ve třech. Přitom zůstávala otázka, zda jejich tresty byly oprávněné. „Začali jsme relativně dobře, ale potom jsme inkasovali po hrubých chybách,“ komentoval hlavní kouč Tomáš Matušík raději jen první polovinu zápasu.

2. liga, skupina Střed, 30. kolo:

HC David Servis – HC Moravské Budějovice 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
1. R. Šulčík (J. Marek, Radoš), 9. Trummer ml. (R. Šulčík, L. Kříž), 17. R. Šulčík (Trummer ml., J. Marek), 37. R. Šulčík (Trummer ml.), 43. L. Kříž (Radoš, J. Marek) – 2. Horký (Rytnauer, Krutiš), 6. Rytnauer (Bulín, Salák).
Rozhodčí: Hucl – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 1:6.
Využití: 2:0.
Diváků: 52.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Radoš, Michal, P. Macháček, Škopek, Farka – R. Šulčík, Trummer ml., J. Marek, Jiří Bárta, Sumerauer, Vylíčil, L. Jindra, Dančišin, Káník. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 31. ledna.

IHC Písek – SHC Klatovy 3:6 (1:1, 2:1, 1:4)
14. Sýbek, 30. Sýbek (Urbanec, Parýzek), 39. Sýbek (Ciboch) – 15. Rubner (Marcel, Kodýtek), 35. Rubner (Kodýtek), 52. Rubner (Kodýtek, Kantner)), 56. Chalupa (Kokoška, Kodýtek), 59. Kokoška, 60. Kodýtek (Rubner, Kantner).
Rozhodčí: Rud. Volf – Vavruška, Sedláček.
Vyloučení: 3:5.
Diváků: 180.
IHC Písek: Štekr – Hanus, Parýzek, Suda, M. Hřebíček, Červinský, Turek – Ciboch, Jan Bárta, Sýbek, Urbanec, Koupal, J. Volf, Duchoň, L. Drda, Vlk. Trenéři R. Volf st. a David Míka.

BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 6:3 (2:0, 2:3, 2:0)
9. Voříšek (Třetina), 17. Třetina (T. Semrád, Vala), 26. Endál (Kulhánek), 28. Vala (Beneš), 48. Endál (Přidal, M. Kříž), 59. Šuhaj (Voříšek, Milfait) – 26. Škrdleta (Šulek, Seidl), 34. Seidl (Šulek), 38. J. Doktor (K. Černý).
Rozhodčí: Maršálek – Urubčík, Kleprlík.
Vyloučení: 5:6, navíc Seidl (Tábor) 10 minut + do konce.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 45:32.
Diváků: 735.
HC Tábor: D. Novák – Tesař, M. Havran, Kachyňa, K. Černý, Marcel Dvořák, T. Černý, Duben – R. Heřman, J. Doktor, Blažek, Šulek, Škrdleta, Seidl, Syrovátka, R. Pechánek, J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.

19. 04. 2024 Krajský výkonný výbor Českého hokeje projednal odvolání klubu TJ Sokol Radomyšl proti trestu hráče Josefa Slavíka, kterému jihočeská disciplinárka zastavila činnost na osmnáct měsíců, a potvrdil platnost verdiktu v plném rozsahu. Ve zdůvodnění se uvádí, že inzultace čárového rozhodčího jmenovaným hráčem měla za následek zranění doložené lékařskou zprávou.
19. 04. 2024 Ze čtyřletého bloku vzájemné spolupráce, na kterém se dohodly České Budějovice, Jihočeský kraj a Český hokej, nebude profitovat pouze metropole pod Černou věží, kde se uskuteční MS žen 2025 a České hokejové hry 2026 resp. 2028. Zapojí se také další jihočeská města Písek, Tábor a Jindřichův Hradec, v nichž se budou konat reprezentační akce v kategoriích U16 a U20.
18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.