Z jihlavské sprchy se Budějovičtí v Chance lize oklepali a doma smetli pražskou Slavii

12.09.2018

Po debaklu 0:7 v Jihlavě spadl Motor z první na sedmou příčku, ale v domácím souboji s pražskou Slavií napravil, co se dalo, a výsledkem 5:0 se posunul na pátou pozici. Proti týmu z vršovického Edenu rozhodli Jihočeši povedeným nástupem, když za třicet devět vteřin od úvodního buly a osmnáct vteřin od začátku první přesilovky otevřeli skóre a v 7. minutě již vedli 3:0. Zbytek utkání nebyl příliš pohledný, ale dějiny se budou ptát jen na výsledek.

Č. BUDĚJOVICE – Po výbuchu na Vysočině ztratili místo v sestavě útočníci Martin Heřman a Roman Přikryl. Proti Slavii je zastoupili mladíci Pavel Novák s Milanem Dančišinerm. Do první přesilovky, kterou hosté nabídli Jihočechům již v úvodním minutě, šli domácí s variantou clonícího Zdeňka Kutláka a ten se prosadil tečí Fillmanova nahození od modré čáry. Kutlákovu střelu od modré v 6. minutě úspěšně tečoval Miloslav Čermák. O minutu později zavezl puk ke kruhům Žiga Pavlin a švihenm umístil puk pod horní tyčku.

Lukáše Sochůrka v brankovišti Slavie nahradil Patrik Polívka. Udržel čisté konto jen do 19. minuty, kdy jej zprava prostřelil Lukáš Endál. Druhý gólman Pražanů kapituloval ještě v úvodu třetího dějství po čistém průstřelu od modré čáry z hole Karla Plášila. Zejména ve druhé části podržel Jihočechy brankář Jan Strmeň. Na zmatky v obraně reagovali trenéři oddechovým časem. Martin Novák v přesilovce trefil tyčku, na obou stranách se do závěru střídaly světlé momenty s chybami. „První třetinu jsme měli výbornou. Další průběh už nebyl takový,“ konstatoval hlavní kouč Václav Prospal.

Chance 1. liga, 3. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slavia Praha 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
1. Kutlák (Fillman, M. Novák), 6. M. Čermák, 7. Pavlin, 19. Endál (Kutlák), 42. Plášil (Vydarený, Gilbert).
Rozhodčí: Kopeček, Valenta – Kotlík, O. Doležal.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 29:30.
Diváků: 5 824.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Babka, J. Doktor, M. Čermák, Endál, Gilbert, M. Novák, P. Novák, Dančišin, M. Beránek, Zd. Doležal, Bradley, Šimánek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 12. září.

Ladislav Lhota

16. 07. 2019 Hráči prvoligového Motoru, kteří jsou pod smlouvou, spolu s trenéry a celým realizačním týmem, aktuálně pobývají ve Frymburku na čtyřdenním soustředění od 15. do 18. července. V pátek 19. července se k nim připojí hokejisté angažovaní na try out a společně v Českých Budějovicích podstoupí testy fyzické připravenosti. Širší kádr doplněný některými juniory začne od pondělí 22. července trénovat ve dvou skupinách na ledě. Tréninky budou pokračovat denně vyjma víkendů do prvního přípravného utkání s extraligovou Plzní, které se uskuteční v Milevsku 6. srpna od 17.30 hodin.
15. 07. 2019 Hokejisté druholigového IHC Písek v rámci přípravy na nadcházející sezonu obují kopačky v přátelském utkání s béčkem fotbalového klubu Čížové. Akce se uskuteční na čížovském hřišti v sobotu 20. července od 13 hodin a bude součástí oslav 100 let tamního fotbalu.
14. 07. 2019 Obránce Tomáš Cibulka z budějovického Motoru dostal pozvánku na tréninkový kemp reprezentačního celku U16, který se uskuteční v Břeclavi od 27. července do 1. srpna. Mezi náhradníky figuruje jeho oddílový spoluhráč, útočník Filip Petrásek.