Z jihlavské sprchy se Budějovičtí v Chance lize oklepali a doma smetli pražskou Slavii

12.09.2018

Po debaklu 0:7 v Jihlavě spadl Motor z první na sedmou příčku, ale v domácím souboji s pražskou Slavií napravil, co se dalo, a výsledkem 5:0 se posunul na pátou pozici. Proti týmu z vršovického Edenu rozhodli Jihočeši povedeným nástupem, když za třicet devět vteřin od úvodního buly a osmnáct vteřin od začátku první přesilovky otevřeli skóre a v 7. minutě již vedli 3:0. Zbytek utkání nebyl příliš pohledný, ale dějiny se budou ptát jen na výsledek.

Č. BUDĚJOVICE – Po výbuchu na Vysočině ztratili místo v sestavě útočníci Martin Heřman a Roman Přikryl. Proti Slavii je zastoupili mladíci Pavel Novák s Milanem Dančišinerm. Do první přesilovky, kterou hosté nabídli Jihočechům již v úvodním minutě, šli domácí s variantou clonícího Zdeňka Kutláka a ten se prosadil tečí Fillmanova nahození od modré čáry. Kutlákovu střelu od modré v 6. minutě úspěšně tečoval Miloslav Čermák. O minutu později zavezl puk ke kruhům Žiga Pavlin a švihenm umístil puk pod horní tyčku.

Lukáše Sochůrka v brankovišti Slavie nahradil Patrik Polívka. Udržel čisté konto jen do 19. minuty, kdy jej zprava prostřelil Lukáš Endál. Druhý gólman Pražanů kapituloval ještě v úvodu třetího dějství po čistém průstřelu od modré čáry z hole Karla Plášila. Zejména ve druhé části podržel Jihočechy brankář Jan Strmeň. Na zmatky v obraně reagovali trenéři oddechovým časem. Martin Novák v přesilovce trefil tyčku, na obou stranách se do závěru střídaly světlé momenty s chybami. „První třetinu jsme měli výbornou. Další průběh už nebyl takový,“ konstatoval hlavní kouč Václav Prospal.

Chance 1. liga, 3. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slavia Praha 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
1. Kutlák (Fillman, M. Novák), 6. M. Čermák, 7. Pavlin, 19. Endál (Kutlák), 42. Plášil (Vydarený, Gilbert).
Rozhodčí: Kopeček, Valenta – Kotlík, O. Doležal.
Vyloučení: 6:6.
Střely na branku: 29:30.
Diváků: 5 824.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Babka, J. Doktor, M. Čermák, Endál, Gilbert, M. Novák, P. Novák, Dančišin, M. Beránek, Zd. Doležal, Bradley, Šimánek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 12. září.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.