Vysokoškoláci v domácím prostředí nestačili lídrovi tabulky Engineers Prague

03.03.2020

Po neúspěchu v Brně s Masarykovou Universitou prohráli budějovičtí Black Dogs druhý zápas v řadě, tentokrát na ledě Hokejového centra Pouzar se suverénním lídrem tabulky Engineers Prague. Na vedoucí gól hostí odpověděli Jihočeši využitím přesilovky a potom vyrovnávali ještě dvakrát. Rozhodující dvougólový trhák se podařil hostům v závěru prostředního dějství, přičemž na 3:5 zvyšoval v početní výhodě extáborský druholigový obránce Jan Raiterman.

Č. BUDĚJOVICE – Šestou pojišťovací trefu přidali hosté na začátku třetí periody, když na tresté lavici vydechovali z domácího týmu Pavel Grauer, Jan Vávra a Roman Tintěra. Zatímco v první části neměli Black Dogs žádného vyloučeného a ve druhé dva, za poslední třetinu nasbírali celkem čtyřicet osm trestných minut, což byl podstatný faktor, který se musel podepsat na výsledku. Závěrečnou půlminutu zkusili Budějovičtí power play (spíše kvůli nácviku před blížícím se play off) a inkasovali do prázdné klece. „Minimálně do poloviny utkání jsme byli rovnocenným, ne-li lepším týmem. Platili jsme za nedůraz a neproměňování šancí,“ vysvětloval trenérský asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 20. kolo:

Black Dogs Budweis (VŠTE) – Engineers Prague 3:7 (1:1, 2:4, 0:2)
16. Vochozka (Hrůša, Prášek), 26. Vochozka (Š. Masopust), 30. Prášek TS – 15. Ujfaluši (Veber, Kulich), 23. Ujfaluši (Jan Kolář, Sekerka), 27. Burda (Fabiánek), 37. M. Suda (Vobořil, Vostracký), 39. Raiterman (M. Klement, Fabiánek), 54. Vostracký (Najman, Janata), 60. Sekerka.
Rozhodčí: Šperl – M. Jindra, Zedníková.
Vyloučení: 11:10, navíc Hrůša (Black Dogs) 10 minut + do konce, L. Vopat (Prague) 5 minut + do konce.
Využití: 1:3.
Diváků: 126.
Black Dogs: Spáčil (37. I. Svoboda) – Vávra, Tintěra, Hubata, Grauer, Hrůša, R. Sitter – Matěj Dvořák, Fiala, Sumerauer, Prášek, Š. Masopust, Vochozka, E. Bahula, J. Šafář, Rolínek, Grossmann, Tejko. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 2. března 2020.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.