Výborný nástup do čtvrtého duelu nestačil Jihočechům k ukončení série se Vsetínem

20.03.2019

Hokejisté Motoru navázali na výkon ze třetího utkání a počátkem 8. minuty vedli 2:0. Jenže potom se až příliš uklidnili a do značné míry vlastním přičiněním umožnili soupeři obrátit skóre na 2:4, přičemž Valaši dali svůj první gól v semifinále play off po dlouhém čekání trvajícím 193 minut. Domácím se podařilo snížit před druhou sirénou na rozdíl jediného gólu, ale další trefu nepřidali, přestože si v závěru vytvořili značný tlak.

Č. BUDĚJOVICE – Ke dvěma úderům z hole Cody Bradleyho stačilo přidat ještě jeden zásah do černého a Vsetín byl na lopatkách. Avšak nastal obrat. Za stavu 2:3 v polovině utkání sáhli trenéři Motoru po oddechovém času, brzy však jejich svěřenci dostali čtvrtý gól po ztrátě kotouče ve vlastní přesilovce. Snížení zásluhou Václava Karabáčka poskytlo naději, ale houževnatý soupeř se vyhrabal z každé útočné laviny a přežil i power play domácích. „Pár minut po získání dvougólového náskoku a pár minut ve druhé třetině nás připravilo o výsledek. Čím si to vysvětluji? Přestali jsme hrát,“ řekl kouč Václav Prospal. Trenéři Vsetína pokračovali v nové módě a nepřišli na tiskovku.

Chance 1. liga, semifinále play off, 4. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – VHK Robe Vsetín 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
4. Bradley (Karabáček, P. Pýcha ml.), 8. Bradley (Zd. Doležal, Karabáček), 38. Karabáček (Bradley, M. Jandus) – 13. D. Březina (J. Drtina), 18. Jonák (Mikuš), 28. Hryciow (Slováček, Pitule), 36. L. Rob ml. (Karafiát).
Rozhodčí:
Barek, Pilný – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 4:8, navíc Šilhavý (Vsetín) 10 minut.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 46:17.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., M. Jandus, Vydarený – Babka, R. Přikryl, M. Čermák, Zd. Doležal (43. J. Doktor), Bradley, Karabáček, Endál, Gilbert, M. Novák, M. Heřman, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 20. března 2019.
Stav série:
3:1.
Pátý zápas se uskuteční ve Vsetíně 22. března.

Druhá dvojice: Kladno – Jihlava 5:3 (celkově 3:1).

Ladislav Lhota

19. 04. 2019 Českobudějovický odchovanec Tomáš Mertl už nepokračuje v přípravě národního mužstva před mistrovstvím světa, které se letos uskuteční na Slovensku. Trenér Miloš Říha vyřadil třiatřicetiletého útočníka spolu s dalšími šesti hráči, přestože se prosadil střelecky v utkáních s Rakouskem a Německem. Z Jihočechů zůstali v kádru brankář Jakub Kovář a útočník Rudolf Červený, na soustředění v Nitře se k nim připojí forvardi Jan Kovář a Milan Gulaš. Trenérský zájem směřuje také k expíseckému obránci Janu Ruttovi, jemuž nečekaně skončila sezona v zámoří, když jeho tým Tampa Bay Lightning vypadl v 1. kole Stanleyova poháru.
18. 04. 2019 Na Velký pátek, který se letos pojí s datem 19. dubna, budou sportovci v jihočeské metropoli bavit diváky. Svátek nesvátek. Ve Sportovní hale se od 16 hodin uskuteční první finálový zápas volejbalové extraligy mezi Jihostrojem a Libercem, v sousední Budvar aréně vyjedou od 18 hodin na ledovou plochu hokejisté Motoru a Kladna k 10. kolu extraligové baráže.
17. 04. 2019 Brzy osmadvacetiletý odchovanec píseckého hokeje Jan Rutta po nedávném přestupu z Chicaga do Tampy Bay prožíval šťastné období, neboť jeho tým suverénně zvítězil v základní části NHL. Následoval šok v podobě vyřazení v 1. kole play off s týmem Columbusu 0:4 na utkání. Je otázkou, zda zkušeného obránce využije reprezentační kouč Miloš Říha pro letošní světový šampionát. Rodák z Písku už hrál na MS 2017.