Výborný nástup do čtvrtého duelu nestačil Jihočechům k ukončení série se Vsetínem

20.03.2019

Hokejisté Motoru navázali na výkon ze třetího utkání a počátkem 8. minuty vedli 2:0. Jenže potom se až příliš uklidnili a do značné míry vlastním přičiněním umožnili soupeři obrátit skóre na 2:4, přičemž Valaši dali svůj první gól v semifinále play off po dlouhém čekání trvajícím 193 minut. Domácím se podařilo snížit před druhou sirénou na rozdíl jediného gólu, ale další trefu nepřidali, přestože si v závěru vytvořili značný tlak.

Č. BUDĚJOVICE – Ke dvěma úderům z hole Cody Bradleyho stačilo přidat ještě jeden zásah do černého a Vsetín byl na lopatkách. Avšak nastal obrat. Za stavu 2:3 v polovině utkání sáhli trenéři Motoru po oddechovém času, brzy však jejich svěřenci dostali čtvrtý gól po ztrátě kotouče ve vlastní přesilovce. Snížení zásluhou Václava Karabáčka poskytlo naději, ale houževnatý soupeř se vyhrabal z každé útočné laviny a přežil i power play domácích. „Pár minut po získání dvougólového náskoku a pár minut ve druhé třetině nás připravilo o výsledek. Čím si to vysvětluji? Přestali jsme hrát,“ řekl kouč Václav Prospal. Trenéři Vsetína pokračovali v nové módě a nepřišli na tiskovku.

Chance 1. liga, semifinále play off, 4. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – VHK Robe Vsetín 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
4. Bradley (Karabáček, P. Pýcha ml.), 8. Bradley (Zd. Doležal, Karabáček), 38. Karabáček (Bradley, M. Jandus) – 13. D. Březina (J. Drtina), 18. Jonák (Mikuš), 28. Hryciow (Slováček, Pitule), 36. L. Rob ml. (Karafiát).
Rozhodčí:
Barek, Pilný – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 4:8, navíc Šilhavý (Vsetín) 10 minut.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 46:17.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., M. Jandus, Vydarený – Babka, R. Přikryl, M. Čermák, Zd. Doležal (43. J. Doktor), Bradley, Karabáček, Endál, Gilbert, M. Novák, M. Heřman, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 20. března 2019.
Stav série:
3:1.
Pátý zápas se uskuteční ve Vsetíně 22. března.

Druhá dvojice: Kladno – Jihlava 5:3 (celkově 3:1).

Ladislav Lhota

17. 06. 2019 Dva Jihočeši se umístili v první desítce prestižní ankety Zlatá hokejka. Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš skončil desátý, písecký odchovanec Jan Kovář byl osmý. V uplynulé sezoně spolu bojovali v barvách extraligové Plzně i v reprezentaci na světovém šampionátu v Bratislavě. Milan Gulaš zůstává v Plzni, Jan Kovář se přesouvá do švýcarského Zugu. Celkovým vítězem 51. ročníku Zlaté hokejky se stal David Pastrňák z Bostonu Bruins.
16. 06. 2019 Hokejisté prvoligového Motoru obuli kopačky a představili se divákům ve Strunkovicích nad Blanicí. Tradiční exhibice mezi Motorem a domácím Blaníkem, který účinkuje v 1. B třídě, skončila remízou 5:5, přestože domácí už vedli 5:2. Góly za budějovický tým dávali Jan Veselý 2, Lukáš Endál, Zdeněk Doležel a Pavel Novák. Sestava hostí: Šimánek - Čížek, Kachyňa, Christov, Rýpar - Hrubec, P. Novák, Zd. Doležal, Endál - J. Veselý, Holec.
16. 06. 2019 Oddlí ledního hokeje Spartak Soběslav, jehož A-tým je účastníkem jihočeské Krajské ligy, si v průběhu nadcházející sezony připomene devadesáté výročí svého založení. Při této příležitosti dojde k úpravám na zimním stadionu a do rámce oslav se má zařadit přátelské utkání reprezentačních výběrů do šestnácti let mezi Českou republikou a Ruskem v závěru kalendářního roku.