Vstup do krajského semifinále zvládly lépe domácí týmy – Český Krumlov a Písek

20.02.2015

Páteční večer s úvodním buly v 19 hodin patřil zahajovacím duelům semifinálových sérií play off Krajské ligy. Se zájmem očekávaná konfrontace mezi vítězem základní části Českým Krumlovem a týmem David Servisu, který byl na čele tabulky před kontumací čtyř utkání, skončila k radosti krumlovských diváků vítězstvím domácího celku, přičemž hosté podali výkon pod svými možnostmi. Souboj Písku a Veselí byl dvě třetiny vyrovnaný, Lokomotiva ale v závěru ztratila páru.

ČESKÝ KRUMLOV / PÍSEK (Aktualizováno) – Bilance vzájemných zápasů mezi krumlovským Slavojem a budějovickým David Servisem v základní části soutěže vyznívala jasně pro tým z metropole. Tedy podle výsledků na ledě. V Krumlově vyhráli servismani 4:3 po nájezdech a doma svého soupeře rozdrtili 10:0. Na kanonádě se však podílel jedním gólem a čtyřmi nahrávkami František Mrázek, jehož start se ukázal jako neoprávněný. Nakonec vyhráli Krumlovští u zeleného stolu 5:0.

Mužstvo, které se netají vysokými ambicemi, nakonec šlo do play off nikoliv z první, ale páté příčky. Po dvou čtvrtfinálových vítězstvích nad táborským béčkem narazilo na houževnatý Slavoj s řadou hokejových rutinérů v sestavě a přestože Budějovičtí vedli Nedorostovým zásahem z 9. minuty, zkušený gólman Radek Lukeš už nepustil další puk za svá záda a domácí třemi přesným trefami otočili výsledek. "Když neproměníme šance, nemůžeme myslet na úspěch," rozhodil smutně rukama trenér hostů Jiří Fedur.

Ondřej Gába skóroval v oslabení

Tisícovce diváků na píseckém stadionu v úvodu souboje s Veselím zatrnulo, neboť aktivně bojující hosté si vynutili faul a rychlým gólem v početní výhodě otevřeli skóre. Zkušený domácí bek Pavel Procházka ale po třech minutách vyrovnal, rovněž z přesilovky, a tentýž hráč se střelecky prosadil také na začátku prostředního dějství, v jehož dalším průběhu Písečtí ještě zvýraznili náskok po trefě Daniela Jungbauera. Hosty definitivně zlomil čtvrtý gól brzy po zahájení třetí třetiny, o který se v přesilovce postaral hrající asistent Jan Kudrna.

Po Gábově zásahu v oslabení ve 46. minutě hosté prostřídali gólmany, ale už neměli na zvrat. V závěru se strhla bitka mezi Pavlem Procházkou a Daliborem Arnoldem. Pěstní dialog skončil remízou. „Soupeř má dobré přesilovky, ze kterých skóroval. Jinak jsme ho nepustili prakticky k ničemu. Hráli jsme zodpovědně,“ konstatoval trenér vítězů Roman Vlček. „Po individuálních chybách a nesmyslných faulech jsme darovali domácím přesilovky a góly. V závěru jsme šetřili síly na odvetu,“ dodal jeho protějšek Michal Špička.

Krajská liga, semifinále play off

HC Slavoj Český Krumlov – HC David Servis 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
17. Z. Uhlíř (M. Lukeš), 26. Štěrba (J. Marek, Svěchota), 40. Kadlec (Klíma) – 9. D. Nedorost (R. Suchánek ml.)
Rozhodčí: Pexa, J. Slavík – Schlixbier, Mitáš.
Vyloučení: 7:4, navíc Klíma (Č. Krumlov), D. Nedorost (D. Servis) oba 10 minut.
Diváků: 250.
Č. Krumlov: R. Lukeš – Šalanda, Čížek, Štěrba, Matlášek, Gallistl – M. Lukeš, Z. Uhlíř, Klíma, Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, Fučík, Svěchota, Štěpán, J. Marek, Unger. Trenér Kamil Šťastný.
D. Servis: J. Jágr ml. – Vomela, Chaloupka, Bombic, Zíka, Tupý, Brus – Dabiel Mikeš, R. Suchánek ml., D. Nedorost, R. Šulčík, J. Hanzal, D. Janda, Dalibor Mikeš, Sumerauer, J. Korbela ml.. Trenéři Jiří Fedur a Roman Fousek.
Hráno 20. února.
Stav série: 1:0.

IHC Písek – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 8:2 (1:1, 2:0, 5:1)
6. P. Procházka, 25. P. Procházka (J. Řehoř, F. Procházka), 27. Jungbauer (Slavík, J. Řehoř), 41. Jan Kudrna (Mošovský), 45. J. Řehoř (P. Procházka), 46. O. Gába, 49. Volf (Duchoň), 57. J. Řehoř (Jungbauer, Slavík) – 3. Chlaň (M. Čáp), 47. M. Čáp (Mikeska).
Rozhodčí: J. Dvořák, D. Čáp – Karlín, Němec.
Vyloučení: 10:8, navíc P. Procházka (Písek), Arnold (Veselí) oba 5 minut + do konce.
Využití: 3:2.
V oslabení:
1:0.
Diváků:
952.
IHC Písek: Pipek – Jan Kudrna, Vejda, D. Mazanec, Jirků, P. Procházka, F. Procházka, Tajbl – Duchoň, Ciboch, Volf, O. Gába, V. Novák, Mošovský, J. Řehoř, Jungbauer, Slavík. Trenéři Roman Vlček a Jan Kudrna.
Loko Veselí: F. Dvořák (46. Studnař) – L. Míchal, Chlaň, Švanda, Schmied, Krampl, Kypta – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Benda, M. Janda, Bůžek, Klimeš, Arnold, Zd. Sekera, od 21. navíc Vlach. Trenér Michal Špička.

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.