Všechno je jasné. Do 1. ligy nepostoupí Tábor, ale třinecká farma z Frýdku-Místku

07.04.2016

Před pátým kvalifikačním duelem zbývala táborským „kohoutům“ pouze teoretická šance na postup do druhé nejvyšší celostátní soutěže. Domácí porážkou 3:5 od ambiciózního Frýdku-Místku, který je farmářským celkem třineckých Ocelářů, se však rozplynuly veškeré naděje Jihočechů. Před závěrečným soubojem mezi Frýdkem-Místkem a Jabloncem nad Nisou už nemůže nikdo předstihnout Slezany, pro něž jsou dveře do 1. ligy otevřené dokořán.

TÁBOR – Po několika střeleckých příležitostech na obou stranách se frýdečtí hráči Tomáš Franek s Ondřejem Kovařčíkem ve 4. minutě dostali do přečíslení dva na jednoho a obránce Marcel Dvořák si nešťastně srazil kotouč do vlastní branky. Přesto domácí pokračovali v aktivním pojetí a dvěma slepenými góly mezi 13. a 16. minutou otočili stav. Nejprve se individuálně prosadil Marek Vaniš, poté skóroval David Kellner nápřahem z mezikruží.

Hostům patřila 26. minuta, kdy Tomáš Káňa vyrovnal z nulového úhlu a Tomáš Franek za dalších osmačtyřicet vteřin vrátil svým barvám vedení střelou od modré čáry při vyloučení Filipa Kolomého. Po přesné trefě frýdeckého Ondřeje Kovařčíka v polovině základní hrací doby zkorigoval ztrátu Filip Kolomý, jenž překonal brankáře Juraje Šimbocha při početní výhodě. Ze sestavy zmizel David Blažek, jenž skončil s otřesem mozku v nemocnici. Ve 48. minutě Marián Adámek znovu zvýšil na rozdíl dvou gólů.

Závěr byl trochu nervózní s několika tresty, ale ve skóre už nenastala změna. Pro domácí to bylo poslední vystoupení v letošní sezoně a přes nepříznivý výsledek i důstojná rozlučka s výbornými diváky, kteří budou i příští rok chodit na 2. ligu. „V určitých fázích jsme byli lepší a bruslivější, ale soupeř prokázal kvalitu. Přicestoval den před utkáním a trenér Marek Malík se velmi divil, že nemáme v týmu profesionály a hráči chodí do práce. Tím víc si naši kluci zaslouží pochvalu,“ uvedl trenérský asistent Zdeněk Šťastný.

Kvalifikace o 1. ligu, 5. zápas:

HC Tábor – HC Frýdek-Místek 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
13. Vaniš (Kanov, J. Boháč), 16. Kellner (J. Boháč, T. Černý), 34. Kolomý (J. Boháč, St. Polodna) – 4. Franek (O. Kovařčík), 26. T. Káňa, 26. Franek (Kowalczyk, Piecha), 31. O. Kovařčík (Franek, Cienciala), 48. Adámek (Franek).
Rozhodčí: D. Pražák, J. Doležal – M. Jindra, M. Zíka.
Vyloučení: 7:8, navíc Jaroš (Frýdek-Místek) 10 minut.
Diváků: 3 500.
HC Tábor: Klestil – M. Havran, T. Černý, Kolomý, Klíma, Marcel Dvořák, L. Heršálek, Kanov – St. Polodna, J. Boháč, Vaniš, Seidl, J. Matušík, Kellner, J. Březina, Zayml, Blažek (41. R. Pechánek), od 41. navíc Kadilák. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 7. dubna.

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.