Vladimír Škoda se trochu pere s tím, že ho trenéři dávají na levé křídlo

23.10.2015

Čerstvě dvaatřicetiletý útočník Vladimír Škoda se vyrovnávacím gólem na 3:3 necelé tři minuty před třetí sirénou výrazně podepsal pod bodový zisk Motoru v domácím utkání 1. ligy s Litoměřicemi. Nakonec se svými spoluhráči oslavoval vítězství po samostatných nájezdech a postup na vedoucí příčku v tabulce. Byl to Škodův druhý gól z poslední trojice zápasů. Rozpačitý začátek sezony snad v jeho případě konečně vystřídá rostoucí forma.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Mužstvo Litoměřic vyrukovalo s celou řadou borců majících bohaté zkušenosti z extraligy a dalo Jihočechům pořádně zabrat. Vedení v úvodním dějství sice rychle ztratilo, ale znovu si vybudovalo náskok. Do 55. minuty vedlo 3:1. „Byl to těžký zápas. Měli jsme problémy i v prvním letošním duelu na litoměřickém ledě. Ale v závěru jsme ukázali naši sílu. Otočili jsme nepříznivý výsledek až k vítězství za dva body, což je super,“ pochvaloval si Vladimír Škoda.

Po kontaktním gólu Romana Vráblíka v přesilové hře přišla 58. minuta a vyrovnávací zásah ze Škodovy hole. „Chtěli jsme udělat tlak a dotlačit to za každou cenu do brány. Získal jsem puk a do poslední chvíle čekal, co udělá soupeřův bek. Otevřel se mi prostor ke střele, brankáře to přeskočilo, sotva se to dokutálelo za čáru, ale byl to gól,“ ulevil si budějovický odchovanec, jenž prožívá už třetí návrat do mateřského klubu. Jako mladík se vracel z kanadské juniorské ligy, před třemi léty ze Slovenska a letos z Kazachstánu.

Každá přihrávka skákala

Aktuální sezonu v barvách Motoru odstartoval rozpačitě. Párkrát se nevešel do sestavy a teprve ve druhé čtvrtině soutěže dal první dva góly. „V trénincích a zápasech se snažím, jak můžu. Pracuju na zlepšení, abych si vydobyl důvěru trenérů,“ uvedl skromně hokejista, který v závěru utkání s Litoměřicemi už nechodil na led. „V prodloužení se hrály přesilovky. Kluci tam měli něco nacvičeného, ale nevyšlo jim to. Led už byl špatný. Každá přihrávka skákala,“ popisoval cestu k nájezdům, v nichž rozhodl jeho kolega Luboš Rob.

Budějovičtí přemýšlejí o budoucnosti v extralize. Litoměřický Stadion jim však v Budvar aréně ukázal, že nelze podceňovat ani celky bez postupových ambicí. Naopak. Mohou být velmi nebezpečné a jejich přičiněním se snadno změní pořadí v tabulce základní části, ale i naděje kvalifikantů v play off. „Myslím, že 1. liga je docela nabitá. Na soupiskách figurují hráči z extraligy. Nebude to jednoduché se žádným soupeřem,“ zaprorokoval Vladimír Škoda.

V letní přípravě nastupoval po boku Josefa Straky a Tomáše Nouzy. Nezůstal však v elitní formaci, kde se zabydlel Martin Heřman. „Ta lajna je daná. Hraje dobře, rozhoduje zápasy. Neviděl jsem tam svoje místo a neviděli to tak ani trenéři,“ komentoval Škoda začátek putování dalšími řadami. „Trošku se peru s tím, že mě furt dávají na levé křídlo. Nikdy jsem to nehrál. Dneska i minulý zápas jsem se dostal do centra a hned jsem ožil. Patřím spíše k ofenzivnějším typům a na levé straně se dost hledám,“ přiznal.

Ladislav Lhota

26. 11. 2020 Ženský reprezentační A-tým má na programu třetí přípravný kemp této sezony v Říčanech od 26. do 28. listopadu. Pozvánku dostala také brankářka Julie Pejšová z Milevska (aktuálně Kobra Praha) a útočnice Lucie Eignerová (nyní HC Příbram).
25. 11. 2020 Šéftrenér Českého hokeje a kouč reprezentačního A-týmu Filip Pešán podnítil vznik série videí, v nichž představuje rozvojové projekty a podává ucelené informace o nastavení výchovy v Českém hokeji. Celkem osm videí je možné zhlédnout ZDE.
24. 11. 2020 Rada města Českých Budějovic 23. listopadu 2020 schválila bezplatný vstup do krytých bazénů plaveckého stadionu jihočeským olympionikům. Celkem šestnáct bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země, účastníků olympijských her, může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého příštího roku. K zástupcům volejbalu, vodního slalomu, veslování, juda, cyklistiky či pozemního hokeje se řadí také hokejisté v čele s Jaroslavem Pouzarem.