Vítězství nad Slavií posunulo Motor poprvé do čela 1. ligy. Nadále si drží domácí neporazitelnost

02.12.2017

Jihočeši před vyprodanou Budvar arénou nastoupili s přeskupenými útoky (někteří hráči také s novými čísly na dresech) a pustili se do pražské Slavie agresivním stylem, který jim vynesl rychlé vedení. Postupně vytáhli skóre na 4:0, hosté korigovali před druhou a před třetí sirénou. Motor zůstal na domácím ledě v letošní sezoně neporažený a díky selhání Karlových Varů ve Vsetíně se posunul s náskokem jednoho bodu premiérově do čela soutěže.

Č. BUDĚJOVICE – Do sestavy domácích se nevešli zkušení beci Filip Novák s Jiřím Kučným. Postávali celý zápas mezi střídačkami a při pohledu na ně se nabízela otázka, proč nemohli vypomoci druholigovému David Servisu, který hrál současně se Žďárem. Mezi oběma budějovickými kluby zřejmě něco nefunguje, neboť se nedokážou dohodnout ani na posunutí začátků a hrají svá domácí utkání ve stejný čas. Do motoráckého útoku se vrátil uzdravený Vít Jonák a jednotlivé ofenzivní formace naskakovaly v dosud nevyzkoušeném složení. Zajímavě se jevila především první řada vedená Rokem Pajićem.

Proti Slavii, která se pyšnila sérií pěti vítězství, vyrukovali Jihočeši mocným nástupem. Zaskočení hosté faulovali Vlastimila Dostálka, po něm Luboše Roba, a inkasovali ve třech, v zápětí ve čtyřech a střídali gólmany. V 11. minutě trefil Filip Vlček horní tyčku za Dominikem Frodlem, v závěru první části se domácí ubránili krátkému oslabení tři na pět. V úvodu druhé periody se hosté pokoušeli zkorigovat výsledek, ale před Petrem Kváčou neuspěl Václav Jankovský, ani Zdeněk Kubica zakončující akci dva na jednoho. Naopak, ve 30. minutě po jízdě tři na dva přidal Vlastimil Dostálek zblízka bekhendem třetí gól.

O šest minut později zvyšoval na 4:0 Rok Pajić, který našel v chybičku v současném trendu klečících brankářů a přesně zamířil švihem z levého kruhu. Ve 37. minutě pálil Vít Jonák do tyčky a poté dali gól hosté (David Šafránek), byť z evidentního postavení útočícího hráče v brankovišti (viz foto pod článkem). Necelé dvě minuty před třetí sirénou se ještě střelecky prosadil slávista Martin Šagát. „První dvě využité přesilovky pozvedly sebevědomí hráčů a byly důležité pro vývoj celého utkání,“ konstatoval trenérský asistent Luboš Rob st.

WSM 1. liga, 28. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slavia Praha 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
3. Kutlák (M. Bárta, Vampola), 5. L. Rob ml. (V. Nedorost, Vampola), 30. Dostálek (M. Čermák, Vampola), 36. Pajić (V. Nedorost, M. Bárta) – 38. Šafránek (Jankovský, Krejčík), 59. Šagát (Pohl, Zd. Doležal).
Rozhodčí: Mich. Kostourek, Vokřál – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 10:8, navíc Krliš (Slavia) 10 minut.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 37:17.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Kváča – Kachyňa, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, R. Vráblík – M. Bárta, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Vampola, M. Čermák, F. Vlček, L. Rob ml., Jonák, J. Doktor, Galamboš, M. Heřman. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 2. prosince.

Ladislav Lhota

16. 12. 2017 Pětatřicetiletý forvard Štěpán Hřebejk opouští druholigový David Servis a poprvé v kariéře míří za hranice. Do konce sezony jej angažoval HC Nové Zámky, aktuálně devátý klub slovenské extraligy. Rodák ze Strakonic nasbíral 527 startů a 54 gólů v české extralize, dalších 76 utkání a 6 gólů přidal v play off. Jeho největším úspěchem je extraligový bronz z roku 2008 v barvách Č. Budějovic. Nastupoval rovněž za Karlovy Vary a Chomutov, představil se také v reprezentačním A-týmu České republiky.
15. 12. 2017 Duel o první místo v druholigové skupině Střed mezi Táborem a Havlíčkovým Brodem (Jihočeši aktuálně vedou o tři body, ale mají dva předehrané zápasy), který se hraje u Jordánu v sobotu 16. prosince, dostane charitativní podtext. Hokejisté budou hrát pro tříletého Martínka a jeho čtyřiadvacetiletou tetu, kteří zůstali opuštění po tragické havárii Martínkovy maminky a babičky. Chlapec a jeho teta převezmou výtěžek z prodeje speciální edice hrnečků, na jejich konto se přesune také deset procent z tržby fanshopu za prodané zboží od 22. listopadu do 16. prosince. Při utkání Tábor - H. Brod navíc mohou fanoušci přidat libovolný finanční příspěvek do kasiček u hlavního vchodu zimního stadionu.
15. 12. 2017 Extraliga juniorů, 25. kolo: Slavia Praha - Motor Č. Budějovice 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Vyrovnávací gól Jihočechů na 1:1 ve 46. minutě vstřelil Martin Beránek po přihrávkách Milana Dančišina a Vojtěcha Doktora. Extraliga staršího dorostu, o pořadí v play off, 7. kolo: Rytíři Kladno - Motor Č. Budějovice 3:4 (0:0, 1:1, 2:3). Góly a nahrávky vítězného celku: 27. J. Čížek (Silný), 41. P. Novák (Kubíček, Hrubec), 49. J. Čížek (P. Novák), 60. Silný (P. Novák, J. Čížek).