Vítězství Motoru nad Přerovem dodaly punc státní hymny a retro dresy. Přišel stoletý fanoušek

28.10.2018

Stoleté výročí republiky oslavil Motor domácí výhrou nad Přerovem. Zaknihoval si šestý stoprocentní zisk v řadě, desátý bodový počinek v nepřetržitém sledu a prodloužil šňůru domácích vítězství nad Zubry na osm. Nevšední atmosféru dokreslily česká a slovenská hymna, retro dresy po vzoru týmu Československa z roku 1920 (domácí v bílém, hosté v červeném), návštěva stoletého fanouška Bohumila Puffera (dostal dres č. 100) a úvodní buly z rukou Luďka Bukače.


Č. BUDĚJOVICE – Návštěvníci v téměř vyprodané Budvar aréně dostali také jedinečnou příležitost zakoupit si čerstvě vydanou knihu Moje hokejové století, kterou napsal bývalý reprezentant (mistr Evropy 1961) a trenér (mistr světa 1985 a 1996) Luděk Bukač spolu s novinářem Františkem Suchanem a nechat si ji podepsat od české hokejové celebrity. Vývoj utkání zpočátku určila dvouminutová přesilovka pět na tři, z níž domácí vytěžili vedení už ve 3. minutě. Hosté srovnali při trestu Jiřího Šimánka ve 33. minutě. Jihočeši zejména v této fázi nepředváděli moc líbivý ani účinný hokej.

Vítěznou trefu ve slavnostně laděném, ale poněkud utrápeném duelu zaznamenal Miloslav Čermák tečí Babkovy střely v polovině třetího dějství. Pečeť přidal Martin Heřman při soupeřově power play. „Přerov je hodně silový mančaft a naše vítězství bylo ubojované. Hrozně jsme se nadřeli na každý gól,“ konstatoval trenér Václav Prospal. „Při hře pět na pět jsme byli domácím minimálně vyrovnaní,“ připomněl kouč hostí Kamil Přecechtěl, že jeho týmu uškodila šňůra vyloučení. Českobudějovický tým uspěl v devátém z deseti domácích vystoupení. V čele tabulky navršil náskok na osm bodů před Kladnem.  

Chance 1. liga, 19. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Zubr Přerov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
3. P. Pýcha ml. (Endál, Zd. Doležal), 50. M. Čermák (Babka, R. Přikryl), 60. M. Heřman (Dančišin) – 33. Zbořil (Milan Procházka, R. Pšurný).
Rozhodčí: Souček, Šindel – Tvrdík, Šimán.  
Vyloučení: 4:7, navíc Šimánek (Motor) 10 minut.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 27:22.
Diváků: 6 391.
ČEZ Motor: Strmeň – Plášil, P. Pýcha ml., Pavlin, Vydarený, Fillman, Kachyňa – Babka, Šimánek, M. Čermák, Endál, R. Přikryl, M. Heřman, Zd. Doležal, Gilbert, M. Novák, J. Doktor, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 27. října.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
20. 07. 2019 Obranu chomutovských Pirátů před sezonou v Chance lize posílil Dušan Žovinec (naposledy Prostějov), jenž v minulosti prošel také dvě jihočeské štace v budějovickém Motoru a IHC Písek.
20. 07. 2019 Českobudějovický útočník Martin Beránek a českokrumlovský odchovanec Matěj Toman (nyní Prince George Cougars, WHL) figurují v nominaci repezentačního týmu devatenáctiletých pro přípravný kemp v Břeclavi a turnaj Summer Hockey Challenge v Popradu. Akce se uskuteční v době od 28. července do 3. srpna. Kustodem týmu je budějovický Jiří Šrámek.
19. 07. 2019 Druholigový IHC Písek zveřejnil seznam letních soupeřů, s nimiž se A-mužstvo poměří v rámci přípravy na nadcházející sezonu. Vedle domácích celků Milevska, Klatov nebo nováčka 2. ligy z Příbrami se proti svěřencům Karla Herra a Václava Šrámka postaví rovněž bavorský EHF Passau Black Wings, v jehož útočných řadách figurují Jihočeši Petr Šulčík a loni ještě písecká opora Jan Sýbek, nebo francouzský Les Diables Rouges de Briancon.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web