Vítěznou trofej z Memoriálu Pavla Háka v Soběslavi si odvezl Slavoj Velké Popovice

09.09.2018

Zimní stadion v Soběslavi patřil druhou sobotu v září 24. ročníku Memoriálu Pavla Háka, který nabídl zajímavou konfrontaci jihočeského a středočeského hokeje na úrovni regionálních soutěží v mužské kategorii. Ač se Krajská liga na českém jihu těší velmi dobré pověsti, museli se tentokrát sousedé od řeky Lužnice, Loko Veselí a domácí Spartak Soběslav, sklonit před uměním celkového vítěze Slavoje Velké Popovice. Naopak Lev Benešov skončil poslední.


SOBĚSLAV – Turnaj odstartovalo lužnické derby, které v závěru lépe zvládla veselská Lokomotiva. Poté se v důrazném a tvrdém utkání poměřily středočeské celky, přičemž velkopopický Slavoj rozhodl o svém úspěchu až ve třetím dějství. Souboj o konečnou třetí příčku režírovali borci soběslavského Spartaku, ale benešovský Lev si vynutil samostatné nájezdy. Díky skvělým zákrokům brankáře Jakuba Balouna a povedeným exekucím Jana Píhy resp. Olivera Pánka si vítěznou radost vychutnali spartakovci.

Finálový duel našel rychlé rozuzlení již v úvodní dvacetiminutovce. Mužstvo z Velkých Popovic si vybudovalo třígólový náskok, který dokázalo uhájit až do záverečné sirény. „Domácí oddíl s přehledem zvládl organizaci turnaje a všem jeho členům patří velký dík, stejně jako formě TRIO Soběslav, jmenovitě paní Mackové, za sponzorské dary,“ uvedl Vladimír Máca z pořadatelské ekipy.

Memoriál Pavla Háka, 24. ročník:

Přehled utkání:

OLH Spartak Soběslav – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 4:7 (1:1, 1:2, 2:4)
Góly a nahrávky: Píha (Škoda), Hák (Hraňo), Přibyl (Čížek), Čížek (Hák) – M. Čáp (Dušák), M. Čáp (Drs), Arnold (L. Míchal), D. Kratochvíl (Mikeska), J. Benda  (R. Benda), L. Míchal (Vlach), D. Kratochvíl (M. Čáp).
Slavoj Velké Popovice – HC Lev Benešov 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
O 3. místo:

OLH Spartak Soběslav – HC Lev Benešov 5:4 sn (1:1, 1:1, 2:2, N 1:0)
Góly a nahrávky Jihočechů: Máca st. (Zajíc, V. Pánek), Škoda (Píha), Hák (Přibyl, Matoušek), Matoušek, rozh. nájezd O. Pánek.
Finále:
Slavoj Velké Popovice – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 7:4 (3:0, 1:1, 3:3)
Góly Jihočechů: L. Míchal, Arnold, J. Míchal, Bláha.
Hráno v Soběslavi 8. září 2018.

Konečné pořadí:

1. HC Slavoj Velké Popovice
2. TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí
3. OLH Spartak Soběslav
4. HC Lev Benešov

Sestavy jihočeských týmů:

Loko Veselí: F. Dvořák (Klestil) – J. Benda, Chlaň, Krampl, J. Míchal – M. Čáp, Mikeska, Dušák, J. Míchal, R. Benda, Drs, S. Kratochvíl, Arnold, Vlach, Bláha, Novák, Takáč.
Sp. Soběslav: J. Dvořák (Křiklán, Baloun) – Sládek, Matoušek, L. Karpíšek, M. Karpíšek, Skalický, V. Pánek, Čížek – Hraňo, Přibyl, Hák, Zajíc, Máca st., M. Kučera, Škoda, O. Pánek, Píha, Pauš, Slabý, Máca ml.

(lho, mac)

 


Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a Českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web