Vítěznou trofej z Memoriálu Pavla Háka v Soběslavi si odvezl Slavoj Velké Popovice

09.09.2018

Zimní stadion v Soběslavi patřil druhou sobotu v září 24. ročníku Memoriálu Pavla Háka, který nabídl zajímavou konfrontaci jihočeského a středočeského hokeje na úrovni regionálních soutěží v mužské kategorii. Ač se Krajská liga na českém jihu těší velmi dobré pověsti, museli se tentokrát sousedé od řeky Lužnice, Loko Veselí a domácí Spartak Soběslav, sklonit před uměním celkového vítěze Slavoje Velké Popovice. Naopak Lev Benešov skončil poslední.


SOBĚSLAV – Turnaj odstartovalo lužnické derby, které v závěru lépe zvládla veselská Lokomotiva. Poté se v důrazném a tvrdém utkání poměřily středočeské celky, přičemž velkopopický Slavoj rozhodl o svém úspěchu až ve třetím dějství. Souboj o konečnou třetí příčku režírovali borci soběslavského Spartaku, ale benešovský Lev si vynutil samostatné nájezdy. Díky skvělým zákrokům brankáře Jakuba Balouna a povedeným exekucím Jana Píhy resp. Olivera Pánka si vítěznou radost vychutnali spartakovci.

Finálový duel našel rychlé rozuzlení již v úvodní dvacetiminutovce. Mužstvo z Velkých Popovic si vybudovalo třígólový náskok, který dokázalo uhájit až do záverečné sirény. „Domácí oddíl s přehledem zvládl organizaci turnaje a všem jeho členům patří velký dík, stejně jako formě TRIO Soběslav, jmenovitě paní Mackové, za sponzorské dary,“ uvedl Vladimír Máca z pořadatelské ekipy.

Memoriál Pavla Háka, 24. ročník:

Přehled utkání:

OLH Spartak Soběslav – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 4:7 (1:1, 1:2, 2:4)
Góly a nahrávky: Píha (Škoda), Hák (Hraňo), Přibyl (Čížek), Čížek (Hák) – M. Čáp (Dušák), M. Čáp (Drs), Arnold (L. Míchal), D. Kratochvíl (Mikeska), J. Benda  (R. Benda), L. Míchal (Vlach), D. Kratochvíl (M. Čáp).
Slavoj Velké Popovice – HC Lev Benešov 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
O 3. místo:

OLH Spartak Soběslav – HC Lev Benešov 5:4 sn (1:1, 1:1, 2:2, N 1:0)
Góly a nahrávky Jihočechů: Máca st. (Zajíc, V. Pánek), Škoda (Píha), Hák (Přibyl, Matoušek), Matoušek, rozh. nájezd O. Pánek.
Finále:
Slavoj Velké Popovice – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 7:4 (3:0, 1:1, 3:3)
Góly Jihočechů: L. Míchal, Arnold, J. Míchal, Bláha.
Hráno v Soběslavi 8. září 2018.

Konečné pořadí:

1. HC Slavoj Velké Popovice
2. TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí
3. OLH Spartak Soběslav
4. HC Lev Benešov

Sestavy jihočeských týmů:

Loko Veselí: F. Dvořák (Klestil) – J. Benda, Chlaň, Krampl, J. Míchal – M. Čáp, Mikeska, Dušák, J. Míchal, R. Benda, Drs, S. Kratochvíl, Arnold, Vlach, Bláha, Novák, Takáč.
Sp. Soběslav: J. Dvořák (Křiklán, Baloun) – Sládek, Matoušek, L. Karpíšek, M. Karpíšek, Skalický, V. Pánek, Čížek – Hraňo, Přibyl, Hák, Zajíc, Máca st., M. Kučera, Škoda, O. Pánek, Píha, Pauš, Slabý, Máca ml.

(lho, mac)

 


Krátké zprávy
16. 07. 2019 Hráči prvoligového Motoru, kteří jsou pod smlouvou, spolu s trenéry a celým realizačním týmem, aktuálně pobývají ve Frymburku na čtyřdenním soustředění od 15. do 18. července. V pátek 19. července se k nim připojí hokejisté angažovaní na try out a společně v Českých Budějovicích podstoupí testy fyzické připravenosti. Širší kádr doplněný některými juniory začne od pondělí 22. července trénovat ve dvou skupinách na ledě. Tréninky budou pokračovat denně vyjma víkendů do prvního přípravného utkání s extraligovou Plzní, které se uskuteční v Milevsku 6. srpna od 17.30 hodin.
15. 07. 2019 Hokejisté druholigového IHC Písek v rámci přípravy na nadcházející sezonu obují kopačky v přátelském utkání s béčkem fotbalového klubu Čížové. Akce se uskuteční na čížovském hřišti v sobotu 20. července od 13 hodin a bude součástí oslav 100 let tamního fotbalu.
14. 07. 2019 Obránce Tomáš Cibulka z budějovického Motoru dostal pozvánku na tréninkový kemp reprezentačního celku U16, který se uskuteční v Břeclavi od 27. července do 1. srpna. Mezi náhradníky figuruje jeho oddílový spoluhráč, útočník Filip Petrásek.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web