Vítěznou šňůru Jihočechů v 1. lize přetrhla Jihlava ve vyprodané Budvar aréně

26.11.2016

Budějovický celek padl po sérii osmi vítězství a zároveň ztratil neporazitelnost na domácím ledě. Ve třináctém utkání pod střechou Budvar arény (podruhé letos bylo vyprodáno) našli svěřenci Antonína Stavjani a Martina Štrby prvního přemožitele. Stala se jím Dukla Jihlava s nepříjemným tichonovovským pojetím hokeje, které příliš nesedí technickým Jihočechům. Přes porážku Motor zůstal první v tabulce.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí bez zraněných beků Mitche Fillmana (začal trénovat) a Pavla Pýchy vstoupili do utkání se třemi obrannými dvojicemi (sedmý Ján Mucha byl připravený na střídačce) a čtyřmi útoky. Aktivní napadání ze strany soupeře jim dělalo problémy, ale postupně přebírali iniciativu. Na konci 9. minuty se však zamotali v obranném pásmu, kotouč propadl mezi kruhy k volnému Petru Šidlíkovi a ten střelou po ledě otevřel skóre. Ve 14. minutě zblízka srovnal Miloslav Čermák, když se z trestné lavice vracel Filip Stoklasa.

Do druhého dějství šli Jihočeši v početní výhodě, ale jedinou podstatnou událostí této fáze hry byla nepotrestaná sekera na Jakuba Suchánka. Obrovskou příležitost ke změně skóre měla ve 26. minutě jihlavská dvojice Tomáš Čachotský – Filip Seman, která se po chybě domácích v útočné třetině řítila sama na Petra Kváču, jenže zkušený Čachotský trefil pouze horní spojovací tyčku. O deset minut později mohl zblízka bekhendem skórovat domácí David Kuchejda, ale mladíček Jakub Škarek v soupeřově kleci byl proti.

Ve 42. minutě podnikl sólovou jízdu od modré čáry hostující Anatolij Protasenja, ale proti Kváčovi neuspěl s bekhendovou kličkou. Za další tři minuty Jakub Babka ve vlastním pásmu fatálně „namazal“ Davidu Březinovi, jenž zdálky vstřelil vítězný gól. Domácí se hodně snažili o vyrovnání, dvakrát nasadili k power play (v 50. minutě došlo i na bitku Walker versus Dundáček), ale hosté byli o gól lepší. „Utkání mělo vysoké parametry, co se týká bojovnosti. Skóre je podle mého názoru spravedlivé,“ uvedl domácí kouč Antonín Stavjaňa.

WSM 1. liga, 28. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Dukla Jihlava 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
14. M. Čermák (Pajić, Chovan) – 9. Šidlík (Čachotský), 45. D. Březina.
Rozhodčí: M. Sýkora, Zubzanda – Štofa, Belko.
Vyloučení: 3:6, navíc Walker (Motor), Dundáček (Jihlava) oba 5 minut + do konce, M. Čermák (Motor) 10 minut.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Kváča – J. Suchánek (24. – 25. Mucha), R. Vráblík, Pavlin, Žovinec, M. Mazanec, Zíb – L. Květoň, Nouza, M. Heřman, Chovan, Pajić, M. Čermák, Šulek, Walker, Volek, Kuchejda, Škoda, Babka. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 26. listopadu.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.