Vítěz základní části 1. ligy přestřílel venku Kladno, ale nebyl efektivní a prohrál o tři góly

14.02.2017

V závěrečném 52. kole základní části druhé nejvyšší soutěže se budějovický Motor jako jistý vítěz celého maratonu představil na ledě Kladna, které nemohlo skončit jinak, než na třetí příčce. Soupeřům šlo pouze o prestiž a také o bilanci vzájemných utkání, která v konečném součtu dopadla o jediný gól lépe pro Jihočechy (2 vítězství, 2 porážky, skóre 9:8). V poslední partii šli do vedení hosté, ale potom se čtyřikrát trefili Rytíři a bylo dokonáno.

KLADNO – Skóre otevřel ve 12. minutě sváteční střelec Štěpán Hřebejk, jenž při přesilovkovém obléhání přehodil vyražený kotouč přes beton brankáře Miroslava Hanuljaka. Druhé dějství obrátilo výsledek naruby. „První třetina nám přinesla rozčarování. Hráči byli bez pohybu, jako když je to nebaví. O přestávce jsme se rozčilili a jsme rádi, že mužstvo se zvedlo a dobrým pohybem překlopilo skóre na naši stranu,“ pravil kladenský asistent Jiří Kopecký.

V prostřední části se dvakrát trefil juniorský reprezentant Adam Kubík, přesné trefy přidali rovněž veteráni Petr Ton a Petr Tenkrát. Ve třetí periodě napálil domácí bek Jiří Drtina tyčku, ale stav už se nezměnil. Kladenský forvard Matěj Pekr si vysloužil potlesk za gesto fair play, když rozmluvil soudcům vyloučení Pavla Pýchy. „Potřebovali jsme odehrát zápas tak, abychom zapojili všechny hráče. Nemělo to už ten správný náboj. Domácí si zaslouží vítězství za výkon ve druhé třetině,“ uvedl budějovický kouč Antonín Stavjaňa.

WSM 1. liga, 52. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
28. Kubík (Ptáček), 32. Tenkrát (Pekr, Kubík), 38. Ton (J. Drtina, Tenkrát), 40. Kubík (J. Strnad, Jánský) – 12. Hřebejk (Fillman, M. Mazanec).
Rozhodčí: Kopeček – Štofa, Beneš.
Vyloučení: 5:5.
Střely na branku: 22:29.
Diváků: 2 178.
ČEZ Motor: D. Gába – Fillman, M. Mazanec, J. Suchánek, P. Pýcha ml., R. Vráblík, Mucha – Guman, L. Rob ml., Fronk, Nouza, Vak, Pajić, Babka, Škoda, Žovinec, Dostálek, F. Vlček, Hřebejk. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 13. února.

(red)

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.