Vimperk si v dohrávce poradil s Božeticemi. Na krajský led se vrátil Vladimír Pešl

21.12.2021


Tři dny před Štědrým večerem se pustili do sebe hokejisté Vimperka a Božetic v dohrávce 4. kola Krajské ligy mužů, která byla zároveň posledním zápasem nejvyšší jihočeské soutěže v roce 2021. Skóre bylo dlouho vyrovnané, ale v závěru se projevila přednost domácích, kteří nasadili šest beků a čtyři útočné trojice, zatímco hosté museli vystačit s třinácti statečnými bojovníky v poli. Hattrickem a nahrávkou se blýskl vimperský univerzál Jaroslav Šaršok.


VIMPERK – Dres podšumavského celku letos poprvé oblékl šestapadesátiletý nezmar Vladimír Pešl st., čímž vystrčil krumlovského Jiřího Vondřicha (49) z pozice nejstaršího hráče ligy. „Chtěli jsme hrát na čtyři lajny, protože nás čeká hodně dohrávek a musíme rozložit síly,“ vysvětlil kouč Milan Řehoř zapojení veterána, který pravidelně trénuje s mužstvem. „Začali jsme náporem, ale zahazovali jsme šance. Trápilo nás založení útoků, špatně jsme řešili přesilovky. Výsledek zachránil střelecky disponovaný Jarda Šaršok,“ přiznal vimperský lodivod. „Hráli jsme zodpovědně, dobře zachytal gólman. Škoda, že nás nebylo víc. Musím pochválit rozhodčího,“ řekl božetický asistent Radek Štědronský.

Krajská liga, dohrávka 4. kola:

HC Vimperk – TJ Božetice 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Góly a nahrávky:
10. Korous (Šaršok), 42. Šaršok (J. Sitter), 48. Šaršok (Samohejl, R. Sitter), 56. R. Sitter (R. Suchánek ml.), 57. Šaršok (Korous) – 14. L. Nevolný (Jar. Suchan), 43. Buriánek.
Rozhodčí: Jílek – Tuháček, Diviš.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 1:0.
Diváků: 200.
HC Vimperk: Hembera – M. Horejš, J. Předota, Šaršok, L. Turek, O. Předota, Chval – Holub, R. Sitter, R. Suchánek ml., B. Král, Korous, J. Sitter, Vl. Pešl st., P. Novotný, Samohejl, Vodička, Fedor, F. Kotrba. Trenéři Milan Řehoř a Rudolf Suchánek ml.
TJ Božetice: Prchlík – T. Hošek, P. Hošek, Mareš, Straka – Buriánek, Mart. Janda, L. Stejskal, L. Nevolný, Šašek, Jar. Suchan, Riška, P. Stejskal, F. Stejskal. Trenéři Roman Staněk a Radek Štědronský.
Hrálo se 21. prosince 2021.

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie