Veteránská reprezentace s devíti Jihočechy nastoupila v Izraeli ke dvěma duelům

11.04.2022


Reprezentační tým veteránů České republiky udržuje čilý kontakt s hokejisty Izraele od podzimu 2016, kdy se poprvé představil v Tel Avivu. Na českém ledě se naši Old Timers naposledy poměřili se zástupci blízkovýchodního státu v listopadu 2021, kdy hosté nastoupili v Českých Budějovicích a Pardubicích. Měření sil s pořadovými čísly sedm a osm se uskutečnilo při východním pobřeží Středozemního moře 6. resp. 8. dubna 2022.


IZRAEL / Č. BUDĚJOVICE – Reprezentanti odlétali k přátelskému a propagačnímu pobytu do Státu Izrael 4. dubna o půlnoci, vraceli se 11. dubna. Celkem strávili v jihozápadní Asii šest nocí a vedle dvou exhibičních zápasů, k nimž přistoupili s veškerou zodpovědností, absolvovali setkání na české ambasádě a procestovali řadu zajímavých lokalit. „Tři dny jsme bydleli v horách poblíž hranic s Libanonem a Sýrií. Navštívili jsme Golanské výšiny, koupali se v Galilejském jezeru. Na stadionu Canada Centre ve městě Metula v Horní Galileji nás čekal první soupeř,“ popisuje českobudějovický útočník Václav Král, jenž si těsně před odjezem pochroumal koleno a nemohl nastoupit.

K odvetnému duelu se výprava přemístila do Tel Avivu a představila se v hale, která je sídlem Canada Israel Hockey School – Kanadsko Izraelské Hokejové Školy. Přestože Češi zvítězili vyšším rozdílem než při premiéře, stál proti nim lépe bruslící a kvalitnější tým. Měl však nedostatky v taktice. „My jsme nic nevypustili, výborně nám fungovala obrana,“ vyzdvihl Václav Král. Dres Old Timers obléklo osm Jihočechů: Miroslav Dvořák ml., Filip Novák, Vladimír Sičák, Filip Turek, Radek Ťoupal, František Mrázek, David Nedorost a Tomáš Vak. Na závěr pobytu se hokejisté vykoupali v Mrtvém moři a prošli Jeruzalém včetně Zdi nářků nebo křížové cesty na Olivetské hoře.    

Přátelská utkání veteránů v Izraeli:

Výběr Izraele – Old Timers České republiky 2:8
Góly za vítěze:
Jar. Kudrna, Vak, Brendl, Blatný, M. Dvořák ml., F. Turek, Fr. Mrázek, R. Ťoupal.
Hrálo se v Metule 6. dubna 2022.

HC Tel Aviv – Old Timers České republiky 2:12
Góly za vítěze:
Brendl 4, Jar. Kudrna a R. Ťoupal 2, Ščerban, F. Turek, Fr. Mrázek, Vak.
Hrálo se v Tel Avivu 8. dubna 2022.

Soupiska českého týmu: Marek Pinc, Marcel Kučera – Jaroslav Nedvěd, Miroslav Dvořák ml., Filip Novák, Bedřich Ščerban, Josef Řezníček, Vladimír Sičák – Zdeněk Blatný, Pavel Brendl, Tomáš Klimt, Filip Turek, Radek Ťoupal, Jaroslav Kudrna, František Mrázek, David Nedorost, Tomáš Vak. Trenéři Jan Havel a Milan Nový, kustod Václav Král.  

(lho)Krátké zprávy
26. 05. 2022 Pracovitý útočník Jiří Smejkal z českobudějovické hokejové líhně se připojil ke skórující hvězdné trojce Pastrňák, Červenka, Krejčí a čtvrtým gólem při soupeřově power play pečetil vítězství českých barev 4:1 nad Německem ve čtvrtfinále MS v Helsinkách.
26. 05. 2022 Na pozici hlavního kouče extraligového dorostu HC Tábor čerstvě nastoupil jednapadesátiletý Arpád Györi, jenž dosud vedl úspěšné táborské áčko ve 2. lize. Vystřídal Tomáše Matušíka, který působil u dorostenců čtyři sezony. Ve funkcích asistentů zůstali Petr Bačo a René Skalický.
26. 05. 2022 Třicetiletý gólman Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovic a zdejší odchovanec, opustil brankoviště Znojemských Orlů a zamířil na Slovensko, kde bude hrát extraligu za HC Nové Zámky.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie