Veteráni gratulovali Radku Ťoupalovi k padesátce vysokou výhrou nad reprezentací

20.08.2016

Účastník dvou světových šampionátů a stejného počtu olympijských turnajů, bývalý kapitán českobudějovického extraligového týmu Radek Ťoupal oslavil 16. srpna životní padesátku. Čtyři dny poté se v Budvar aréně na jeho počest uskutečnil duel mezi Old Boys Motoru a národním mužstvem veteránů, do něhož se v dresu domácích aktivně zapojil také oslavenec se svým bratrem Kamilem a synem Jonášem. Budějovičtí zvítězili rozdílem čtyř gólů.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Celek dříve narozených hráčů Motoru, který se pravidelně schází na ledě po celý rok, vyrukoval se třemi kompletními pěticemi, v nichž nechyběli zástupci dvou generací hokejového rodu Ťoupalů. „Na poslední chvíli nám vypadli Láďa Kolda s Frantou Bombicem, neboť trenérská povinnost je zavedla na turnaj mladšího dorostu do Chomutova. Těžko bychom sháněli dalšího obránce, tak mi kluci navrhli, ať vezmu Jonáše. Bylo to příjemné. Málokterý otec si může zahrát se synem,“ usmíval se Radek Ťoupal.

Hosté však měli ještě větší potíže se sestavou a byli rádi, když jim od druhé třetiny (hrálo se třikrát patnáct minut čistého času) vypomohl v útoku člen budějovických Old Boys Kamil Šťastný, v civilu kouč krumlovského Slavoje. Hendikepem veteránské reprezentace byl rovněž vyšší věkový průměr (Milan Chalupa 63 let, Stanislav Hajdušek 60 let), přesto dlouho držela krok s aktivnějším a pohyblivěhším soupeřem.

Po úvodní třetině vedl Motor o jediný gól. Nevyužíval šance. Aleš Kotalík trefil tyčku, Václav Král neproměnil sólovou jízdu. Na začátku prostřední části vyrovnal exbudějovický obránce Marek Posmyk, ale potom už začali mít navrch domácí, kteří odcházeli do druhé přestávky s náskokem 4:1, přičemž Radek Ťoupal navíc nevyužil nařízené trestné střílení. Hosté zkusili ještě zabojovat o výsledek a snížili na 4:2, jenže Jihočeši během čtyř minut nasázeli další tři góly za Kučerova záda a bylo rozhodnuto.

Tečku učinil v závěrečné minutě exkladenský Zdeněk Eichenmann, jenž střelou vleže překvapil jinak výborně chytajícího Romana Kondelíka a snížil na konečných 7:3. „Rád bych poděkoval národnímu mužstvu, že přijelo i přes značné absence způsobené trenérským zaneprázdněním mnoha bývalých hráčů. Těší nás, že jsme reprezentanty konečně porazili. Máme silný tým a věřili jsme si. Doufám, že si to kluci užili. Byl to dobrý zápas a čekám i dobrou oslavu,“ svěřil se Radek Ťoupal před společnou večeří všech aktérů.

Exhibiční utkání:

Old Boys Motor – Old Timers České republiky 7:3 (1:0, 3:1, 3:2)
6. Sailer (Kotalík, Jasečko), 18. P. Bláha (Fr. Mrázek, Šperger), 18. Fr. Mrázek (L. Rob st., Šperger), 20. Sailer (Jasečko), 38. V. Král (R. Ťoupal), 41. F. Turek (V. Král), 42. V. Král (F. Turek, Jasečko) – 17. Posmyk (Heš), 35. Peterek (Eichenmann), 45. Eichenmann (Peterek).
Rozhodčí: St. Mertl, J. Mertl.
Trestná střílení: 1:0 (R. Ťoupal).
Proměněná trestná střílení: 0:0.
Diváků: 400.
Old Boys Motor: Kondelík – K. Ťoupal, J. Ťoupal, Jasečko, M. Dvořák, A. Dvořák, P. Bláha – V. Král, F. Turek, R. Ťoupal, Kotalík, Bednařík, Sailer, L. Rob st., Šperger, Fr. Mrázek. Trenéři Václav Mařík a Jaroslav Jágr st.
Old Timers ČR: Altrichter (22. M. Kučera) – Ščerban, Chalupa, Posmyk, Řezníček, Malinský, Hajdušek – Czerlinski, Peterek, Eichenmann, Vostřák, Heš, L. Procházka, Krásný, Schenk, od 16. navíc K. Šťastný. Trenér Milan Nový.
Hráno 20. srpna.

Ladislav Lhota

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.