Veselská Lokomotiva rozdrtila Milevsko. Sokolové z Radomyšle ztratili dech proti Strakonicím

29.10.2017

Sváteční sobotu 28. října využily k rozehrání programu 8. kola Krajské ligy pouze dvě soupeřící dvojice. Veselské Lokomotivě se vrací do bývalé formy první útočná řada, což se projevilo vysokým přídělem na konto hostí z Milevska. Domácí prostředí na píseckém ledě nepomohlo Sokolu Radomyšl, který v souboji druhého s prvním sklonil hlavu před Strakonicemi, byť v průběhu utkání dvakrát vedl. V neděli se uskuteční čtyři zápasy, volno má Vimperk.


JIŽNÍ ČECHY – Obávaný veselský kanonýr Martin Čáp se zotavuje po zranění a nabírá fyzičku, čím roste síla útočné řady s Josefem Mikeskou a Martinem Dušákem. Tito chlapíci byli u čtyř ze sedmi gólů proti Milevsku. „Po dvou porážkách jsme konečně zabrali. Povedl se nám začátek, byli jsme důrazní a brusliví. S výjimkou pěti šesti minut ve druhé části, kdy nás hosté zavřeli, jsme prošli zápas bez větších komplikací,“ těšilo domácího strojvůdce Davida Šošovicu. „Záměrem bylo udržet první třetinu bez gólu. Dostali jsme tři. Byl to jeden z nejhorších zápasů pod mým vedením,“ mračil se milevský kouč Emil Švec st.

Na píseckém ledě se utkaly týmy z čela tabulky. Sokol Radomyšl, tradičně při sobotním vystoupení posílený o velezkušeného centra Pavla Kašpaříka, se chtěl bodově přiblížit strakonickému lídrovi. Dvakrát vedl, ale v závěrečných deseti minutách strhli hosté třemi góly (dvakrát v přesilovce, poté v power play) výsledek na svoji stranu. „Za stavu 3:2 jsme hráli dobře, ale potom rozhodly přesilovky a také zřejmě větší touha soupeře po úspěchu,“ mínil vedoucí sokolů Jaromír Šíp. „Bylo to pěkné a dramatické utkání. Vyhráli jsme zaslouženě,“ nepochyboval strakonický manažer Roman Heimlich.

Krajská liga, 8. kolo:

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Milevsko 7:1 (3:0, 1:1, 4:0)
Góly a nahrávky:
10. M. Čáp (Dušák), 13. Mikeska (M. Čáp), 16. Jak. Novák (J. Míchal), 37. R. Benda (Bůžek), 55. M. Čáp (Mikeska), 59. Vlach (M. Čáp, R. Benda), 60. J. Míchal (Bůžek) – 24. Nevolný (Mil. Bláha, Čunát).
Rozhodčí: Hamr – Bušta, Soukup.  
Vyloučení: 7:10.
Využití: 2:0.
Diváků: 210.
Loko Veselí: F. Dvořák – M. Drs, L. Míchal, J. Benda, Lomský, Malecha, Kyml – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Klimeš, R. Benda, Vlach, J. Míchal, Jak. Novák, Bůžek. Trenéři David Šošovica a Stanislav Bůžek.
HC Milevsko: Panec – Štych, Čunát, J. Havran, Votruba, Hošek – Nevolný, Mil. Bláha, Kořánek, T. Bílek, Suchan, T. Novotný, Sláma, Jíška, Fořt. Trenér Emil Švec st.
Hráno 28. října.

TJ Sokol Radomyšl – HC Strakonice 3:5 (1:2, 2:0, 0:3)
Góly a nahrávky:
1. O. Gába (Hovora), 29. V. Marek (P. Březina), 35. P. Procházka (Hovora) – 6. Dlouhý (L. Bednařík), 18. P. Šebesta (Ruda), 51. P. Šebesta (M. Hrubý), 52. P. Šebesta (D. Kovář), 60. Dlouhý (L. Bednařík).
Rozhodčí: Macák – Smrž, Kubíček.
Vyloučení: 8:3, navíc O. Gába (Radomyšl) 10 minut.
Využití: 0:3.
Diváků: 429.
S. Radomyšl: Kafka – Burkoň, Pěnička, P. Procházka, Kozák, Vejda, R. Volf ml. – Slavík, Kašpařík, Šimoník, Fr. Bárta, Hovora, O. Gába, V. Marek, Jungbauer, P. Březina. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
HC Strakonice: Myslivec – M. Hrubý, Jar. Hřebíček, D. Kovář, M. Všetečka, J. Srb (41. D. Škoda), Topinka – P. Řehoř, P. Šebesta, Ruda, Samohejl, L. Bednařík, Dlouhý, Křenek, M. Müller (41. J. Švec), P. Srb. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Hráno 28. října.

(lho)



Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web